ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מהפכת הסלולר  
המדריך השלם למחליף חברת סלולר 
 
 ראש בראש - מי חברת הסלולר המתאימה ביותר עבורך?    צילום: סטודיו nana10    
מהפכת הסלולר  |
 

רוצים להוזיל את עלויות הסלולר שלכם ולהצטרף למיליוני המשתמשים שכבר החליפו חברה, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני המעבר. מורה נבוכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שוק הסלולר הישראלי עובר בחודשים האחרונים טלטלה עזה, עם כניסתן לשוק של מפעילות סלולר חדשות: הוט מובייל, גולן טלקום ו-012 מובייל. נתוני מכון גיאוקרטוגרפיה מראים, כי כמיליון משתמשים כבר עברו למסלולים החדשים, ומיליונים נוספים שוקלים לבצע את המעבר בקרוב. 

 

החברות החדשות מתגאות בחבילות "הכל כלול" לצד חבילות למשתמשים "קלים" שמדברים מעט, ומלחמת המחירים הדינאמית אילצה גם את חברות הסלולר הוותיקות להשיק חבילות מוזלות משלהן.

 

בפני הצרכן כיום ניצב מבחר גדול של חבילות ותוכניות, כל אחד יכול למצוא את החבילה המתאימה עבורו. פרט למחיר, הבחירה בספקית סלולר תלויה בגורמים נוספים כמו אופי השירות וסוג המכשיר שבו תומכת החברה - כך שהמעבר כרוך לעתים בבירורים נוספים שמסרבלים את התהליך.

 

כדי להקל את התהליך ככל האפשר, ריכזנו עבורכם את כל הדברים שעליכם לדעת על החברות החדשות: מי עומד מאחורי כל חברה, באלו מכשירים היא תומכת, כיצד מתבצע שירות הלקוחות ומי מהן מציעה את המסלול המתאים לכם ביותר.

 

מי היא מי: הכירו את השחקניות החדשות

גולן טלקום הגיחה בסערה לשוק באמצע מאי, עם הסלוגן הקליט "מספיק להיות פראייר". את החברה מוביל המנכ"ל מיכאל גולן, בשיתוף עם קסביה ניאל, בעל השליטה בענקית התקשורת הצרפתית Free. כרגע, גולן טלקום מספקת שירותים באמצעות אנטנות של חברת סלקום, אולם הדבר ישתנה כאשר הספקית החדשה תקים את כל האנטנות שלה בארץ. 

 

הוט מובייל היא למעשה מירס לשעבר, שנרכשה ב-2010 על ידי איש העסקים הצרפתי פטריק דרהי, המחזיק גם

בחברת הכבלים הוט. היא משמשת כמותג הסלולר של חברת הכבלים הוט, ונבדלת ממתחרותיה החדשות בכך שהיא מציעה בנוסף לשירות אונליין גם מערך רחב של מרכזי שירות ונקודות מכירה בארץ, מכירת מכשירים, שירות תיקונים ועוד.

  

012 מובייל השחקנית הטרייה ביותר בשוק הסלולר. מדובר בפרי שיתוף פעולה בין פרטנר לחברת סמייל, במסגרת מאמציה של פרטנר לתת מענה לחבילות הזולות של הספקיות החדשות. החבילות החדשות זמינות אך ורק ללקוחות המותג החדש, ואינן תקפות ללקוחות אורנג', המונים כמיליון צרכנים. נכון לעכשיו, החברה מציעה את החבילה הזולה ביותר בשוק.

 
 צילום: שוקה כהן לגולן טלקום 
 
 

בחירת המסלול המתאים ביותר

חברות הסלולר החדשות מתגאות בעיקר במסלולי "הכל כלול". אף על פי שהעלות הנמוכה והתמורה הבלתי מוגבלת, לכאורה, מפתים למדי, חשוב שתבדקו את הרגלי השימוש שלכם לפני בחירת המסלול הנכון עבורו. חלקכם עשויים לגלות כי דווקא בחירה במסלול שבו הם משלמים בהתאם לשיחות, לסמסים ולגלישה במכשיר תוביל להוזלת עלויות אפילו מעבר למחיר החבילות.

 

כיצד מגלים איזה מסלול כדאי עבורכם? החברות החדשות מציעות שני סוגים של מסלולים: למשתמשים ה"קלים" וה"כבדים". המשתמשים ה"קלים" הם אלה שלמעשה אין להם צורך בחבילה ללא הגבלה, כיוון שהם ממעטים בשימוש בסמסים, בשיחות או בנפח הגלישה. למשתמשים אלה עדיף לבחור בחבילה ללא דמי מנוי חודשי, כך שהם ישלמו בדיוק בהתאם לשימוש שעשו במכשיר. 

 

החבילות הבלתי מוגבלות, לעומת זאת, מיועדות למי שנחשב משתמש "כבד" בעל כמות גדולה של דקות שיחה, סמסים וגלישה ברשת 3G.

 

כדי לגלות איזו מהתוכניות עדיפה, מומלץ מאוד לעבור על החשבוניות האחרונות שלכם ולחשב את החשבונית שתקבלו בכל אחת מהתוכניות החדשות בהתאם להרגלי השימוש שלכם.  

 

חבילות ללא דמי מנוי

 

הוט מובייל מציעה מסלול ללא דמי מנוי, הכולל 10 אגורות לדקה, 10 אגורות להודעה, 10 אגורות לכל 1 מגה גלישה, הודעת MMS בעלות של 29 אגורות.

לעומתה, מציעה גולן טלקום מסלול שעולה 9.99 שקל בחודש, ומזכה אתכם ב-60 דקות שיחה, 60 הודעות סמס ו-10 מגה בייט גלישה באינטרנט. כל שימוש מעבר לסל המינימום בחבילה זו של גולן טלקום, יעלה לכם 18 אגורות לדקה, אגורה להודעת סמס ו-9 אגורה לכל מגה בייט גלישה.

 

חבילות ללא הגבלה 

 

הוט מובייל מציעה מסלול 89 שקל, הכולל: הודעות סמס, MMS ודקות שיחה ללא הגבלה, וגלישה ללא הגבלה (הגלישה חופשית עד לנפח של 3GB, ומעבר לנפח זה תוגבל המהירות ל-512 קילובייט בשניה).
מסלול ה-99 שקל זהה, אך כולל גם שיחות לחו"ל ללא הגבלה ליעדים נייחים ב-30 מדינות בעולם, ובארה"ב ובקנדה - גם ליעדים ניידים.

 

גולן טלקום מציעה מסלול 99 שקל בחודש, הכולל הודעות סמס ושיחות ללא הגבלה, גלישה ללא הגבלה (חופשית עד לנפח 3GB, ומעבר לנפח זה תוגבל המהירות ל-512 קילובייט בשניה). המסלול כולל גם שיחות ליעדים נייחים ב-31 מדינות ללא הגבלה, ושיחות ללא הגבלה ליעדים ניידים בארה"ב ובקנדה בלבד.

 

012 מובייל מציעה מסלולים למשתמשים "כבדים" בלבד, כך שאם אתם יודעים שבעתיד הרגלי השימוש שלכם ישתנו ויתמעטו - יש לקחת זאת בחשבון לפני בחירה בחברה זו. החברה מציעה מסלול 88 שקל בחודש הכולל הודעות סמס ושיחות ללא הגבלה, חבילת גלישה בנפח 500MB ושיחות ללא הגבלה ליעדים ניידים ונייחים בארה"ב ובקנדה, וכן מסלול ב-98 שקל בחודש הכולל חבילת גלישה גדולה יותר, שיחות ללא הגבלה ליעדים ניידים ונייחים בארה"ב ושיחות ל-41 יעדים נייחים וניידים בכל העולם.

 

יופון מציעה חבילה ללא הגבלה הכוללת שיחות והודעות סמס ללא הגבלה וחבילת גלישה חודשית בנפח 1GB. עלות החבילה היא 109 שקל, אולם חברי מועדון You הקונים ברשת מגה יוכלו להירשם לחבילה במחיר זול יותר. על פי התכנית, מחזיקי אשראי You הרוכשים ברשת מגה במעל 1,500 שקל בחודש, יקבלו את החבילה בחינם. משתמשים המבצעים קניות בסכומי כסף קטנים יותר, יכולים לקבל את החבילה ב-79 שקל או ב-59 שקל - המחיר תלוי בהיקף הרכישה החודשי במגה.

 

 
הטבלה מתייחסת לחבילות ללא הגבלה בלבד.
 הטבלה מתייחסת לחבילות ללא הגבלה בלבד.    צילום: סטודיו נענע10 
 

פלאפון מציעה חבילת סלולר ללא הגבלה בעלות של 99 שקל בחודש. במסגרת החבילה החדשה זכאי המשתמש לשיחות והודעות סמס ללא הגבלה ולגלישה בנפח של עד 1GB. מחירה של החבילה יתעדכן ל-119 שקל בתום שנה. 

 

בנוסף מציעה החברה חבילה נוספת שמחירה 129 שקל בחודש, הכוללת גם שיחות לחו"ל. חבילה זו כוללת שיחות וסמסים ללא הגבלה ונפח גלישה גדול יותר - עד 3 ג'יגה. בנוסף זכאי המשתמש גם ל-350 דקות שיחה ל-39 יעדים נייחים בעולם, ושיחות לניידים בארה"ב ובקנדה. גם מחירה של חבילה זו יתעדכן ל-149 שקל בתום שנה.

 

סלקום מציעה תכנית ללא הגבלה בעלות של 119 שקל, הכוללת דקות שיחה וסמס ללא הגבלה וגלישה עד לנפח של 1GB. ניתן להוסיף 10 שקלים לתכנית ולקבל בתמורה גלישה בנפח של עד 2GB ושיחות לחו"ל ליעדים נבחרים.

 

בנוסף מציעה החברה חבילת תקשורת ביתית, הכוללת שלושה קווים סלולריים, קו טלפון ביתי של נטויז'ן, ספק אינטרנט של נטויז'ן למהירות תשתית של 10 מגה, ונתב אלחוטי - תמורת 349 שקל בחודש. קווי הסלולר הינם ללא הגבלת דקות שיחה והודעות, ובכל אחד מהם ניתן לגלוש עד לנפח כולל של 1GB. קו הטלפון הביתי יאפשר שיחות ללא הגבלה לכל היעדים בישראל, והן מקו זה והן משלושת הקווים הסלולריים ניתן יהיה לשוחח ללא הגבלה ליעדים ב-55 מדינות.

 

אורנג' מציעה תכנית ללא הגבלה בעלות של 125 שקל בחודש, הכוללת כוללת שיחות וסמס ללא הגבלה וגלישה בנפח של 500MB. המחיר מתעדכן ל-139 שקל בתום שנה. עבור 10 שקל יותר, תקבלו תכנית בעלת נפח גלישה גדול יותר (1GB) ושיחות לחו"ל ביעדים נבחרים. גם מחירה של חבילה זו יעלה ב-14 שקל בתום שנה. שתי התכניות נמצאות באתר החברה, ונקראות Clear unlimited.

 

בנוסף, מציעה אורנג' תכנית המיועדת לזוגות: החברה מאפשרת ללקוח הרשום לתכנית Clear unlimited (המפורטות מעלה) להוסיף לחבילה שלו מנוי נוסף על שמו ללא תשלום נוסף. מנוי שיצורף, יהיה זכאי ל-140 יחידות זכות, שכל אחת מהן שוות ערך לדקת שיחה/הודעת סמס/גלישה בנפח 1MB. הוספת המנוי הנוסף אינה כרוכה בתשלום, אולם במידה ומדובר במנוי שאינו לקוח אורנג' - יהיה על בעל החשבון לשלם 20 שקל בעבור כרטיס סים חדש.

 

החברה מציעה גם מסלול לשלושה מנויים סלולריים בעלות של 270 שקל בחודש. התכנית כוללת שיחות והודעות סמס ללא הגבלה, גלישה בנפח 1GB ושיחות לחו"ל ל-42 מדינות לכל אחד מהמנויים. בתום שנה יעלה מחירה של החבילה ל-298 שקל, וההצטרפות מותנית בכך שהתשלום יתבצע באמצעות לקוח אחד בלבד.

 

 

האם אשלם קנס יציאה מהחברה הקיימת?

בהתאם להחלטת משרד התקשורת לבטל את קנסות היציאה למנויי חברות הסלולר, לא ייגבה מכם כל קנס על מעבר לחברה חדשה כל עוד הצטרפתם לתוכנית סלולר החל בנובמבר 2011 ואילך. אך אל דאגה, גם צרכנים שהצטרפו מאוחר יותר ומחויבים לחברה הסלולרית שלהם - ישלמו קנס מופחת בלבד, התלוי בסכום החשבונית הממוצעות שלהם.

 

שימו לב, אם רכשתם מהחברה הסלולרית את מכשיר הטלפון עצמו בתשלומים, או אביזרים נלווים - תצטרכו להמשיך ולשלם עבורם.

 

מה עדיף: מספר חדש או ניוד המספר הקיים?

בהרשמה לאתרי החברות, תוכלו לבחור האם ברצונכם לקבל מספר חדש או לנייד מספר קיים. בכל אחד מהמקרים, כדי לקבל את כרטיס הסים בדואר מגולן טלקום ומהוט מובייל יהיה עליכם לשאת בהוצאה נוספת של 39 שקל, בעוד ש-012 מובייל גובה על השירות 49 שקל. 

 

ניוד המספר הסלולרי הקיים מתבצע דרך חברת הסלולר החדשה שלכם, ואורך כשלוש שעות. יחד עם זאת, לאחרונה נודע כי משרד התקשורת מעוניין לשנות את תהליך ניוד המספרים, כך שיתבצע באופן מיידי ללא ההמתנה.

 

אם אתם מתלבטים מה לעשות עם המספר הישן, דעו כי החברות החדשות בשוק הסלולר מספקות חלופה זולה יותר לאלו מכם שמעוניינים לשמור עליו - גם אם אינם משתמשים בו. כך לדוגמה, אלו מכם שמשתמשים בטלפון סלולרי של העבודה ואינם רוצים לוותר על המספר הפרטי הישן, ישמחו לשמוע כי ניוד המספר לגולן טלקום יאפשר לכם לשמור על המספר הישן בעלות מינימלית של 10 שקלים בלבד (בתוכנית למשתמשים ה"קלים" של גולן). התוכנית תזכה אתכם גם ב-60 דקות שיחה, 60 סמס וגלישה בנפח 500 מגה בייט. זאת, בעוד שחברות הסלולר הוותיקות דורשות עשרות שקלים על השמירה על המספר - מבלי להעניק לכם כל יכולת לבצע שיחות או להשתמש בקו.

 

 
היחידה עם מרכזי שירות
 היחידה עם מרכזי שירות   צילום: יחצ 
 

האם החברות החדשות מוכרות גם מכשירים?

הוט מובייל היא החברה היחידה מבין השחקניות החדשות בשוק הסלולר שמציעה מגוון טלפונים סלולריים באתר החברה. החברה מציע למשתמשים סמסונג גלקסי S3 בעלות של 4,140 שקל, אייפון 4S בעלות של 3,780 שקל ומכשירים אחרים. אמנם לא מוצעים החזרים חודשיים על רכישת מכשיר והצטרפות לשירות - אך החברה גם שירות תיקונים, ומכשיר חלופי במקרה של אובדן, גניבה או נזק.

 

חברת גולן טלקום לא מוכרת מכשירים בעצמה, אך יש לה שותפות אסטרטגית עם רשת באג ורשת Best Mobile, שבאמצעותן יכולים לקוחות גולן טלקום לרכוש מכשירים ולקבל שירות עבורם.

 

כיצד פונים לשירות הלקוחות?

חלק מהחברות החדשות מספקות את שירותיהן באמצעות האינטרנט או הטלפון בלבד. אם אינכם מסתדרים עם אופי זה של שירות, ומעדיפים על פניו נציג בשר ודם בנקודות שירות - כדאי לשים לב לכך בבחירת החברה הסלולרית החדשה שלכם.

 

דרכי מתן השירות של החברות החדשות:

 

הוט מובייל - מאפשרת הצטרפות ושירות לקוחות באתר האינטרנט, בטלפון *6053 או במוקדי מכירה. בנוסף, שירות לקוחות ניתן בטלפונים 053*; 1-800-800-053 או במרכזי השירות הפזורים בארץ.

 

גולן טלקום - שירות הלקוחות של גולן טלקום מתאפשר בטלפון 0058* או באמצעות דואר אלקטרוני, דרך חשבון שיש לפתוח באתר החברה.

 

012 מובייל - ההרשמה מתבצעת דרך אתר החברה, ואתר השירות מקבלים הלקוחות דרך הרשת בלבד בכמה ערוצים: עמוד הפייסבוק, שיחות צ'ט דרך האתר ודואר אלקטרוני.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by