ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עשה לך רדיו 

עשה לך רדיו

 
 
שוש פורבס

כיצד להפוך לטל ברמן הבא בשמונה צעדים פשוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שומע רדיו, עולה על גל .1 כבר לא צריך את הממשלה
 שומע רדיו, עולה על גל .1 כבר לא צריך את הממשלה   
פעם, בכדי להקים תחנת רדיו צריך היה להצטייד במאות אלפי שקלים (להקמת אולפנים), רשיונות מממשלתיים (קבלת רשות להשתמש בתדרים), להסתבך עם התחנות האזוריות, קול ישראל וגלי צה"ל (התחרות, התחרות), וללמוד להכיר מבפנים את מערכת אכיפת החוק הישראלית המעורערת (נראה אתכם עוצרים את הפיראטים מלתקוע לכם מקלות בגלגלים).

והיום? מספיק מחשב, כרטיס קול, מודם פשוט (לא צריך אפילו ISDN ) ומיקרופון. אמנם איכות הצליל בחיבור כזה אינה מן המדהימות - איכות קול כמו של רדיו AM עם מודם ביתי סטנדרטי, איכות קול כמו ברדיו FM עם חיבור - ISDN אבל לרוב הצרכים האיכות הזו מספיקה בהחלט.

להבדיל משרת ה- netshow של מיקרוסופט ושרת ריל אודיו, שעולים לא מעט כסף, טכנולוגיית shoutcast של ווינאמפ היא חינמית, ולכן פופולרית מאוד.
 
לא ללחוש - לצעוק. שאוטקאסט
 לא ללחוש - לצעוק. שאוטקאסט   
והרי מדריך, צעד אחר צעד, להקמת תחנת רדיו בפחות משעה:

1. מתקינים ווינאמפ (אם הוא לא מותקן כבר). בשביל לשדר צריך להשתמש בגירסה שתיים ומעלה, ומומלץ להשתמש בגרסאות החדשות ביותר.

2. מורידים את הפלאג אין 2.
exe target="NanaArticleNewWin">DSP/Effect מהאתר של ווינאמפ, ומתקינים אותו (ההתקנה קלה ביותר- פשוט מריצים את הקובץ שירד והפלאג מתקין את עצמו.

3. מורידים ומתקינים את 3.01/x86/en/nstools.exe target="NanaArticleNewWin">microsoft netshow tools. התוכנה הזו אחראית על הדחיסה של האודיו שנשלח מווינאמפ לשרת.

4. אפשר להוריד כלים נוספים, המאפשרים לשדר את מה שנקלט במיקרופון הפנימי של המחשב, או אפילו כמה פרסומות (כדי שנוכל להרגיש כמו גדולים).

5. אחרי שהכלים הורדו והותקנו, פותחים את ווינאמפ. לוחצים על CTRL+P בשביל לקבל את חלון ההגדרות. נכנסים לחלק שנקרא Plug ins, ובודקים שבחלק שנקרא 2.exe target="NanaArticleNewWin">DSP/Effect מופיע SHOUTcast source for winamp. בשביל להפעיל אותו פשוט מסמנים אותו עם העכבר.
 
6. קופץ לנו חלון עם ההגדרות לשרת. כברירת מחדל מוגדר שהשרת יושב על המחשב שלנו. למרות שאפשר להוריד את תוכנת השרת ולהתקין אצלנו, לא מומלץ להתקין אותו, אלא אם יש לנו חיבור מהיר במיוחד לרשת - מינימום .DSL אופציה שפויה יותר היא להשתמש באחד השרתים הציבוריים שתומכים בשאוטקאסט.

7. נלחץ על SET ליד השרת, ונשנה את ההגדרות לכתובת ה- IP שקיבלנו מהשרת שלנו, ומספר הPORT שקיבלנו מהשרת. אם צריך סיסמא נכניס אותה עכשיו. כאן גם המקום להכניס את תיאור תחנת הרדיו שלנו, וכתובת של אתר הבית, אם יש.

8. נתחיל לנגן את המוזיקה (או לדבר במיקרופון) בווינאמפ, ונלחץ Connect בשביל להתחבר לשרת.
 
 
רדיו אונליין. לא עולה אגורה
 רדיו אונליין. לא עולה אגורה   
בשביל לקלוט את השידורים, המאזין צריך להיות מצוייד בתוכנת ווינאמפ או בתוכנה אחרת תואמת shoutcast (למשל Musicmatch jukbox).

הערה חשובה אחת - כשניסיתי את התהליך הזה עם מחשב בחיבור מודם 56k, גיליתי ש- shoutcast תופס את כל רוחב הפס, וגלישה במקביל לשידור נעשית כמעט בלתי אפשרית (זה פשוט איטי מידי).
 
רוצים לשדר מוזיקה בלבד, 24 שעות ביממה, ולא רוצים לתפוס את כל רוחב הפס של המחשב שלכם? האתר live365.com מציע, בנוסף לשרת חינם של shoutcast, אפשרות מעניינת: מעלים לאתר קבצי MP3, מכינים רשימת שידור, והאתר ינגן אותם ברדיו פרטי משלכם 24 שעות ביממה רצוף, משרת מהיר וחזק.

מלבד האופציה הזו, האתר גם מציע תוכנה משלו לשידור MP3 ישירות מהמחשב שלכם. בגרסאות החינם של האתר יכולים להתחבר לתחנת הרדיו שלכם עד 365 איש בו זמנית, מספיק בהחלט לרובנו, והרבה יותר ממה שיכולנו להשיג אילו השרת היה מותקן אצלנו במחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by