ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרצחת וגם ירשת, קאזאה סטייל 
 
 אתם זוכרים את השירים – אתר קאזאה-לייט בגרסה קלילה עוד יותר   
 
מערכת חיים ברשת

קוזאקים נגזלים זה אנחנו: פרוייקט קאזאה-לייט הפופולרי נסגר והורד מהרשת לאחר ששרמן נטוורקס (הבעלים של קאזאה המקורית) התלוננו כי מדובר בהפרת זכויות יוצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מי שעיניים בראשו ומסתובב בשנים האחרונות יודע כי כשאומרים קאזאה, בדר"כ כרוך המשך המשפט במונח "הפרת זכויות יוצרים". אולם הפעם מדובר בהקשר שונה מעט: תוכנת שיתוף הקבצים הפופולרית קאזאה-לייט נסגרה והורדה מהרשת לאחר ששרמן נטוורקס (הבעלים של קאזאה המקורית) התלוננו כי מדובר בהפרת זכויות היוצרים שלהם.

פרוייקט הקאזאה-לייט הוקם על מנת לחסום את כל הרוגלות והתוכנות הפירסומיות שעיטרו את קאזאה המסחרית. קאזאה-לייט זכתה לפופולריות רבה בשל הגישה הפשוטה שלה, ובשל הצלחתה ליצור גרסה מוצלחת במיוחד של התוכנה (יש שיאמרו, טובה הרבה יותר מקאזאה המקורית).
 
 
אך כמובן שזה לא יכל להימשך לעד, כפי שמדווח אתר nvmax. התוכנה הפרה את זכויות היוצרים של חברת שרמן נטוורקס, החברה האוסטרלית שקנתה את קוד המקור והתוכנה של קאזאה בשנת 2002. רשת FastTrack (שהיא הרשת של קאזאה) ממומנת למעשה ע"י מנגנוני פרסומות, אשר אינם כלולים בקאזאה-לייט K++, ועל כן שרמן נטוורקס רואים בהם איום.

שרמן נטוורקס איימה לנקוט באמצעים משפטיים ודרשה להוריד את כל התוכן שמהווה הפרת זכויות יוצרים מהאתרים הרשמיים של קאזאה-לייט. כך שמי שיבקר היום באתר www.kazaalite.tk יוכל להוריד משם eMule, אבל קאזאה-לייט הוא כבר לא ימצא שם. מי שממש מתעקש להוריד את קאזאה-לייט, מן הסתם יוכל למצוא את קובץ התקנה שלה אם יעשה חיפוש קצר בתוכנת קאזאה.

אז אולי מהיום בעצם לא נראה יותר את קאזאה-לייט (ת'כלס, אפשר להוריד אותה בקאזאה), אבל יש לקוות כי הגולשים, באשר הם, יהיו מודעים לשלל תוכנות הרוגלה החבויות בליבה של קאזאה, אשר משמשות למימון הפיתוח של התוכנה.

בינתיים מי שמעוניין באלטרנטיבות נטולות פרסומות לקאזאה, יוכל למצוא אותן ב-eMule וב-WinMX. יש לציין כי למרות שאין יותר עבודות פיתוח של קאזאה-לייט (בשל המצב המשפטי), הרי שגרסאות קודמות הרצות על מחשבי הגולשים יעבדו כמו שצריך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by