ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עם אחד, רייך אחד, הרבה ספאם 
 
 ערבב את הספאם, אדולף   
 
מערכת חיים ברשת

גרמניה מנסה להתמודד עם הפשיעה המקוונת והספאם, ושוקלת לבטל את חוקי הגנת הפרטיות, שנועדו להתמודד עם העבר הטוטאליטארי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה סובלת ממכה קשה של פשיעה מקוונת, אולם רשויות האכיפה מתקשות לעלות על עקבות העבריינים בשל חוקי הגנת הפרטיות. למדינה חוקי זכויות פרט והגנת פרטיות מקיפים ונוקשים במיוחד, שנחקקו בניסיון להתנער ולהתמודד עם העבר הטוטאליטארי. בכירים מציעים כעת לשנות את החוקים, כדי להקל על המשטרה בפיענוח פשעים מקוונים, כך דווח ברויטרס.

הממשלה והמשטרה סבורות כי יש צורך בחוקים חדשים, שיאפשרו אגירת מידע על הגולשים – לאן הם גולשים ומתי – לאורך זמן, כדי שבמקרה הצורך ניתן יהיה להשתמש בפרטים כראיות בחקירות פליליות. שר הפנים הגרמני, אוטו שילי, הציע שהמידע יאופסן על שרתי ספקיות השירות (ISP). את הדברים אמר בכנס שהתקיים השבוע על פשיעה מקוונת.
 
 
אם תשאלו חברות תקשורת, או פקידים בכירים בממשל המאמינים בהגנת מידע, מדובר ברעיון לא מוצלח בכלל. "מדובר בשורשי החברה הדמוקרטית", אמר אלכסנדר דיקס, האחראי על הגנת מידע במדינת בראנדנבורג, והוסיף כי "פרטיות באמצעי הקשר והתקשורת מקודשת בחוקה שלנו. ניסיון העבר עם [הפיקוח והמעקבים של] הגסטאפו והשטאזי נוכח באופן מאוד משמעותי בתודעה הציבורית כאן".

כל זה לא מרשים את ולדמר קינדלר, בכיר במשרד הפנים הבווארי: "אסור לתת לאידיאליזם להסיח את דעתנו". הוא מציע כי על שרתי ה-ISP תישמר תעבורת האינטרנט לתקופה של 12 חודשים. לדבריו, הפגיעה בהגנת המידע היא מחיר סביר במלחמה בפשיעה מקוונת, שלאחרונה כללה גם מקרי קניבליזם (בהסכמה, אגב). כצפוי, הוא שלף גם את קלישאות החבוטות של הממשל בניסיונות לפגוע בחופש הפרט – פרונוגרפיית ילדים ומלחמה בטרור.

אולם דיקס מתריע כי כמויות עצומות של מידע שיאובטחו במידה מצומצמת הן מסוכנות ביותר: "כל העדפות שלך, מה אתה מוריד ובאילו אתרים ביקרת – הכול יאופסן תחת קידוד חלש", והוסיף כי "ניתן יהיה לפצח את הקידוד בקלות" ואז "כל סגנון החיים שלך יהיה פרוש בפני מי שיש לו נגישות למידע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by