ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחם, שעשועים ואינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

בניסיון להתמודד עם העוני, הקימה ברזיל מרכזי אינטרנט בחינם לעניים ומובטלים, המסייעים להם במציאת עבודה; תלמד משהו, ביבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בברזיל יש המון, אבל ממש המון, אנשים עניים בלי גישה לאינטרנט. לפי סקרים עדכניים יחסית, רק ל-10% מהאוכלוסייה יש גישה לרשת. במקום להאשים את העניים במצבם המחורבן א-לה נתניהו, מפעיל השלטון המקומי השמאלני בעיר סאו פאולו פרוייקט, השואף להקנות גישה וידע במחשבים לעניים.

"גישה לאינטרנט היא הכרחית להשגת שיוויון הזדמנויות בחברה המודרנית", אמרה ל-BBC ביאטריץ טיביריסה, מתאמת הפרוייקט, המכונה E-Government. במסגרת הפרוייקט מוקמים באזורי עוני Telecenter, שהם מרכזי אינטרנט חינמיים. "אנחנו רוצים להביא את ה-telecenters לאזורים העניים ביותר בפריפריה, כדי להקטין את הפער הכלכלי", הוסיפה טיביריסה.
 
 
קפה אינטרנט חינמי כזה הוקם ברובע Cidade Tiradentes שבסאו פאולו. בעיר יש 20% אבטלה, אולם ב-Cidade Tiradentes , שבו מתגוררים 130,000 תושבים בדיור ציבורי, בעיית האבטלה חמורה אף יותר, ובימי חול ניתן לראות צעירים רבים מסתובבים חסרי מעש ותעסוקה ברחובות.

במרכז עוברים צעירים קורסי הכשרה במחשבים, כשהשהות במקום מוגבלת לשעה ביום לכל אדם. "ל-98% מהאנשים שחיים כאן לא היתה גישה למחשבים עד כה", אמר חזולינו אלווס דה סוזה, מתאם הפעולות של המרכז.

סוזה, שהמתגורר באזור 11 שנים, סבור כי המרכז הפך לחלק מרכזי בחייהם של רבים מהצעירים באזור. כראייה לדבריו, הוא מציין כי בניגוד למוסדות ציבור אחרים, בהם בתי ספר, המקום אף פעם לא נשדד ולא הושחת.

כל המרכזים בפרוייקט ה-Telecenter פועלים על GNU/Linux ועל תוכנות קוד פתוח אחרות, מדיניות שאותה נוקטים גם במדינות אחרות הסובלות מבעיית עוני ומבקשות לקדם את המדינה באמצעות גישה למחשבים ואינטרנט, כמו אפגניסטאן, למשל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by