ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות עתי"ם תפרסם ידיעות באינטרנט 
 
 
עידו קינן

בשלב הראשון יתפרסמו רק כותרות, שיהיו נגישות לכלל הגולשים; בעתיד יפורסמו הידיעות המלאות, לשימוש מנויי הסוכנות; המנהלת-בפועל של עתי"ם: לכלי תקשורת אין זכות קיום בלי אתר אינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש מצב למבזקים ב-SMS? שיחור-אהרונסון
 יש מצב למבזקים ב-SMS? שיחור-אהרונסון   
עתי"ם, סוכנות הידיעות הישראלית הנאבקת על חייה, משדרגת את אתר האינטרנט שלה. המנהלת-בפועל של עתי"ם, ענת שיחור-אהרונסון, אמרה לחיים ברשת כי כבר בשבועות הקרובים יוכל כל גולש לקרוא את כותרות הידיעות של עתי"ם, ועם כניסת משקיע לסוכנות, תיבנה מערכת אינטרנטית שתשמש את הסוכנות למכירת הידיעות שלה לכלי התקשורת.

"לעתי"ם יש אתר אינטרנט רדום כרגע, שמשמש רק כרטיס ביקור", אמרה שיחור-אהרונסון. "בשבועיים-שלושה הקרובים אנחנו הולכים להפעיל את האתר הזה. קודם כל נריץ כותרות, בלי התוכן. יצרנו כבר קשר עם מישהו שיבנה לנו את האתר, לפחות ברמה הראשונה". האיש המדובר הוא מאיר שדה, שבעבר הטריד לכם את האימייל עם ספאם "טאבו ישיר".

"הקליינטים שלנו זה לא אנשים בבית, זה כלי תקשורת, והם לא יכולים להסתפק בכותרות", הסבירה שיחור-אהרונסון. "כרגע, הידיעות שלנו לא עוברות לכלי התקשורת באמצעות האינטרנט, אלא ב-frame relay, טכנולוגיה בדור אחד יותר יותר מיושן – הם מתחברים ישירות למחשבים שלנו. הדבר הראשון שהמשקיע החדש יעשה זה להעביר אותנו לאינטרנט. ברגע שייכנס משקיע נהפוך את זה לאתר עסקי מתוחכם, נתחיל לתרגם ידיעות לאנגלית, נכניס גם צילומים".

אתם מספקים צילומים?
"עד היום לא סיפקנו. זה הכל בתוכנית".

יהיה מודל בו לקוח ישלם סכום נמוך יותר בתמורה לכך שיוכל לקרוא את הידיעות, אבל לא להשתמש בהן באתרו?
"יכול להיות".
 
 
את לא מפחדת שהכניסה לאינטרנט תקל על העתקה ופרסום פיראטי של טקסטים ותמונות?
"אני לא ראיתי שה-frame relay שמר עלינו יותר מדי. אני מצאתי ידיעות שלי ששורשרו שלוש או ארבע פעמים באינטרנט". שיחור-אהרונסון, שמשמשת גם ככתבת מדינית ומשפט בעתי"ם, מספרת שמצאה ידיעות שלה באתר של חברת השקעות ואפילו באתר של ארגון דתי גדול. "שלחנו מכתבים מעורך-דין בדרישה לחדול מיידית מהפרסום. בארץ זה האיש הישר בעיניו יעשה. בכל העולם גונבים, אבל בארץ זה ג'ונגל. ג'ונגל של הפרת זכויות יוצרים. יש חוקים מאוד ברורים, אבל פשוט מתעלמים מהם".

את משתמשת באינטרנט?
"האינטרנט זה כלי עבודה, אני משתמשת בזה כל הזמן. אבל לא מזמן נכנסתי, ואז גיליתי כמה זה יעיל. זה ברור לי שהיום חברה לא יכולה להיות בלי אתר אינטרנט, וכלי תקשורת על אחת כמה וכמה, אין לו זכות קיום בלי אתר אינטרנט".

בשבוע שעבר פורסם במדור התקשורת "מי נגד מי" של המקומון "העיר" כי המשנה למנכ"ל וואלה, ארז פילוסוף, נפגש עם שיחור-אהרונסון והביע עניין ברכישת הסוכנות. השניים אישרו לכתב "העיר" את הדברים. ניסינו לברר אם מדובר בהשקעה אישית של פילוסוף, או במגעים מטעם וואלה, אולם לא הצלחנו להשיג את תגובתו של פילוסוף, ומוואלה נמסר, כרגיל, שהם אינם מעוניינים להגיב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by