ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט משחררת קוד 
 
 תראו את הקוד שלכם (ואני אראה את שלי)   
 
מערכת חיים ברשת

ענקית התוכנה תפתח קצת מהקוד שלה לגורמים חיצוניים, תמורת דמי רישוי "הגיוניים מסחרית" כמובן; נו, רגולטורים, מרוצים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודיעה כי היא תאפשר לחברות היי טק לרכוש רישיונות גישה לחלקים נרחבים יותר מהטכנולוגיה של החברה. בכך יאפשר התאגיד לגורמים חיצוניים גישה רחבה יותר לנכסים האינטלקטואלים שלה, דבר שממנו היא נמנעה עד כה.

בראד סמית', בכיר במיקרוסופט, הכריז על הדברים אתמול (ד'). כמו כן, הציג סמית' שתי תוכניות רישוי: לטכנולוגיית הצגת הפונטים ClearType ולמערכת File Allocation Table (להלן FAT), פורמט אחסון קבצים המשמש לתחלופת מדיה בין מחשבים והתקנים דיגיטאליים.
 
 
"רבים בתעשייה ביקשו ממיקרוסופט להרחיב את מדיניות הרישוי שלה", אמר סמית', ולכן מציעה החברה תוכניות רישוי בתנאים ברורים ו"הגיוניים מסחרית". לדבריו, השינוי במדיניות הרישוי "ייצור הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה בתעשייה", והוסיף כי "אנו מצפים ליצירת שותפויות עם מגוון חברות".

באותה הזדמנות הכריז סמית' כי התאגיד הבלתי נלאה יספק לקהילה האקדמית גישה לטכנולוגיה שלו בחינם, כל עוד מדובר בשימוש לא מסחרי.

עד כה מכרה מיקרוסופט רישוי מוגבל לפטנטים שלה, אולם אפשרות הרישוי הורחבה כדי לעמוד בתכתיבי הרגולטור (במקרה ששכחתם: מיקרוסופט היא מונופול בתחום מערכות ההפעלה), וכן כדי ליצור כר פורה לשיתופי פעולה עסקיים. עם זאת, סמית' ביקש להדגיש כי השינוי במדיניות הרישוי לא נועד לפייס את הרגולטור האירופי, הדורש מהתאגיד לפתוח חלק מהקוד שלה במסגרת משפט מונופול המתנהל נגד ענקית התוכנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by