ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד 41 תביעות של RIAA. ונעבור לתחזית 
 
 
רויטרס

במה שכבר הפך לעניין שבשגרה, הודיעו החברים הטובים מ-RIAA על הגשת תביעה כנגד עוד 41 מחליפי קבצים מאושרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון תעשיית ההקלטות האמריקאי החליט לעשות חיים מעניינים לעוד 41 אמריקאים בני-מזל והגיש נגדם תביעות משפטיות על כך שהחליפו קבצי מוזיקה ברשת. לטענת RIAA הקמפיין המשפטי שלה כנגד מחליפי הקבצים משיג "מספר הולך וגובר של הסכמי פשרה ואהדה גוברת מצד הציבור".

מדובר בגל התביעות השלישי שהגיש ארגון הסחר של תעשיית המוזיקה מאז חודש ספטמבר לבתי המשפט הפדראליים ברחבי ארה"ב. כאשר הנתבעים הם מחליפי קבצים שברשותם היו למעלה מאלף שירים אותם שיתפו ברשתות ה-P2P, כך מסר דובר הארגון.
 
RIAA מסוכנת לחופש שלך
 RIAA מסוכנת לחופש שלך   
ואם חשבתם שבזה מסתיים מסע הצלב של אבירי RIAA, הרי שטעות בידיכם. הארגון מסר שיש בכוונתו לשלוח מכתבי אזהרה לעוד 90 מחליפי קבצים מאושרים, ולהכין אותם לכך שהם עומדים להיתבע. לפי חוקי זכויות היוצרים, ניתן לקנוס כל מחליף קבצים (באם יורשע) בקנס של בין $750 ל-$150,000 על כל שיר שאת זכויותיו הפר.

ארגון חובבי הזכויות (ע"ע RIAA) הודיע על כך כי הספיק להגיע להסכמי פשרה כספיים עם 220 גולשים, אותם האשים הארגון בהעתקה והפצה בלתי מורשית של קבצי מוזיקה באמצעות רשתות ה-P2P דוגמת קאזאה ומורפיאוס.

לפי הצהרת הארגון, למעלה מאלף גולשים אחרים הבטיחו באופן וולונטרי להפסיק להחליף קבצים, על מנת שלא יוגש נגדם כתב תביעה. מאז חודש ספטמבר הגיש הארגון תביעות כנגד 382 מחליפי קבצים, וזאת במטרה לנסות להלחם בתופעה, שבה תולה תעשיית ההקלטות את הירידה במכירות הדיסקים.

הארגון אף פרסם סקר חדש (!) המראה כי מקרב 802 אמריקאים שנשאלו בחודש נובמבר 2003, כ-64 אחוזים ידעו כי החלפת מוזיקה על רשתות ה-P2P מהווה הפרה של חוקי זכויות היוצרים, לעומת 37 אחוזים בסקר זהה שנערך בדיוק שנה קודם לכן.
 
 
אבל לא כולם מסכימים עם חלוקת השבחים למחלקה המשפטית של RIAA. ג'ייסון שולץ, עו"ד שעובד עם ה-EFF (ארגון החזית האלקטרונית – קבוצה לזכויות הפרט באינטרנט), אמר אמש (ד') כי התביעות נגד מחליפי הקבצים עוד יתגלו כטעות אסטרטגית חמורה מצד תעשיית המוזיקה.

לדעתו של שולץ, ארגון הסחר צריך לשקול אלטרנטיבות שיאפשרו לצרכנים להמשיך להוריד ולהעלות מוזיקה מהרשת תמורת תשלום אגרה קבועה בדומה להסדרים עם תחנות הרדיו.

שולץ גם הביע תמיהה אודות דיוק הסקר שביצעה RIAA בקרב הצרכנים. "הם סקרו 802 אמריקאים לעומת 60 מיליון אמריקאים שמחליפים קבצים. לי זה נראה כמו מסר הרבה יותר ברור... לגבי מה שקורה בעולם האמיתי ולגבי מה שהאמריקאים באמת רוצים", אמר שולץ לרויטרס.

"עד שהם לא יגיעו עם גישה יותר חיובית המתייחסת לאמריקאים יותר בתור צרכנים ולא בתור פושעים, הם הולכים פשוט ליצור קרע שרק ילך ויעמיק בינם לבין המעריצים הגדולים ביותר של עולם המוזיקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by