ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והם בכלל לא ידעו שהם כאלה 
 
 אנחנו לא תאגידימים!   
 
צבי טלית

לייבלים עצמאיים נדהמו לגלות את עצמם ברשימת החברים של RIAA. רק אחרי מאבק ארוך הם הצליחו להחלץ מידי המפלצת התאגידית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות תקליטים (ע"ע לייבלים) עצמאיות קטנות נאבקות להחלץ מחיבוק הדוב של איגוד תעשיית ההקלטות של אמריקה (ע"ע RIAA). הלייבלים הקטנים מעוניינים להסיר את עצמם מרשימת החברות שפרסמה RIAA באתר הבית שלה.

רבים מהלייבלים העצמאיים כלל אינם חברים ב-RIAA, וחלקם מודאגים כי שיוך שמם עם שמו של הארגון שהחליט להילחם עד חורמה במחליפי הקבצים באשר הם, פשוט יפגע בתדמית שלהם בקרב קהל המעריצים של האומנים אותם הם מייצגים.
 
מי רוצה להיות חבר שלך, יא מכוערת?!
 מי רוצה להיות חבר שלך, יא מכוערת?!   
תחנת הרדיו National Public Radio היא זו שדיווחה על לייבלים עצמאיים שצורפו ללא ידיעתם לרשימת השותפים של RIAA, ביניהם כאלו שממש לא מסכימים עם הקו ההתקפי של RIAA כנגד מחליפי הקבצים. ללייבלים הללו לקח הרבה זמן עד שהם הצליחו לשכנע את אנשי החליפות של RIAA שהם לא רוצים לדור עימם באותה קומונה.

ארין (Fat) מ-Fat Wreck Chords (לייבל שמייצג להקות פאנקרוק נושכניות דוגמת NOFX) ומאט ג'ייקובסון מ-Relapse (לייבל של מוזיקה אלקטרונית בעיקר) די נדהמו לגלות שהם חברים של RIAA. כמעט שנתיים לקח להם להוריד את עצמם מהרשימה המדוברת, וגם זה קרה רק לאחר שהם איימו לתבוע ל-RIAA את הצורה.
 
 
לגבי סוגיית החלפת הקבצים עצמה, אמרו בעלי הלייבלים כי יחסם לעניין הוא די אמביוולנטי. הם בהחלט מבינים למה מדונה יכולה רק להפגע מהחלפת קבצים. הלייבלים הקטנים (ממש כמו הלייבלים הגדולים) מדווחים על ירידה במכירות בשלוש השנים האחרונות. אולם בעיקר מדובר במכירה של חומרים ישנים יותר של האמנים.

לעומת זאת כאשר מדובר בחשיפה לאמנים חדשים או לחומר חדש, הרי שרשתות החלפת הקבצים מהוות את פלטפורמת הפירסום הטובה ביותר שיכולות חברות אלו להשיג, כיוון שתחנות הרדיו משמיעות לרוב את מוזיקת המיינסטרים של הלייבלים הגדולים. כך שבמקום שבו בריטני ואמינם מפסידים את המכנסיים, להקה כמו Propagandhi והרכב כמו Burnt By The Sun יכולים גם להרוויח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by