ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תשלח לו ספאם שאי אפשר לסרב לו 
 
 
רויטרס

לספאמרים נמאס להיות מיעוט נרדף ועכשיו הם משיבים מלחמה – תולעת רשת חדשה המצורפת לספאם מאיימת לשתק ארגוני אנטי-ספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת אינטרנט חדשה שפרצה אל עולמנו הווירטואלי שמה לעצמה מטרה לשתק את ארגוני האנטי-ספאם, ע"י התקפת הארגונים הללו בטונות של מידע מיותר, כך אמרו אמש מומחי אבטחה.

התולעת החדשה (W32/Mimail-L אם אתם חייבים לדעת את שמה), כך מאמינים המומחים, היא פרי כפיו של ספאמר שמחפש (וכנראה מצא) דרך לנקום בארגונים השונים ששמו לעצמם מטרה להתמודד עם כל אותם נחשולי דואר זבל שמציפים את תיבות הדואר, ומציעים לנו מידי יום הצעות מפתות של התעשרות מהירה וזין גדול יותר מזה שהבורא חנן אותנו בו.
 
 
"זוהי הגירסה השלישית של התולעת מימייל שמנסה לרדוף אחרינו, אולם זו עושה יותר דברים מהקודמות", אמר סטיב לינפורד, מייסד Spamhaus Project, ארגון בריטי שמוציא ספאמרים מהארון. ספאמהאוס נפגעה ע"י התולעת ביום שני בלילה.

לפי חברת סופוס העוסקת בפתרונות אנטי-וירוס וסינון ספאם, התולעת הלוחמנית של הספאמרים מצורפת בדרך כלל כקובץ נלווה לאימייל שמתיימר להיות מאישה בשם וונדי שמתארת חוויות ממפגש אירוטי ומציעה צילומים שלה ושל חברותיה הליברליות.

מי שמנסה לפתוח את הקובץ המצורף על-מנת לחזות בדדיה של וונדי, מפעיל בעצם את הווירוס אשר ממהר לשלוח את עצמו למשתמשי אימייל אחרים. התולעת הופכת את המחשב לזומבי, אשר ניתן לשלוט עליו מרחוק ולהורות לו להמטיר שפע של מידע מיותר על קבוצה של יעדים נבחרים (או בעברית: מתקפת מניעת שירות – DDOS), דוגמת זו שחוותה ספאםהאוס.
 
כדי להשלים את העבודה, לכל מחשב שנדבק כבר בווירוס נשלח גם אימייל המציין כי תקליטור המכיל תמונות פורנוגרפיות של ילדים עומד להגיע אל כתובת המגורים שלהם. על מנת לעצור את ההזמנה, מייעץ האימייל, יש לשלוח תגובה לכתובת האימייל הנוגעת לתלונות חיוב. אולם הלכה למעשה מדובר בכתובת אימייל של אחת משמונת ארגוני האנטי-ספאם המותקפים.

"המון גולשים הציפו אותנו עם תלונות לגבי התקליטורים הפדופילים האלו שאנחנו כביכול הזמנו עבורם", אמר לינפורד, והוסיף כי הוא עירב את המשטרה בנושא.לינפורד מאמין כי התולעת מגיעה מכיוונן של שלוש כנופיות ספאם אשר עוסקות בסחר בכרטיסי אשראי גנובים ואשר ביצעו מתקפות מניעת שירות על ארגונו בעבר.

"החבר'ה האלה כתבו סוסים טרויאנים, ביצעו מתקפות DDOS והם מתעשרים ממכירת כרטיסי אשראי גנובים ומשלוח ספאם", אמר לינפורד.

מומחי ווירוסים אומרים כי ההתפרצות האחרונה די קלילה לעומת למכת התולעים והווירוסים שהציפו את האינטרנט בקיץ שעבר. "יש לנו עשרות דיווחים, אך לא מאות", מסר גרהאם קלולי, יועץ טכנולוגיה בכיר בסופוס. "אך מה שכן, מצטברות יותר עדויות על שיתוף פעולה הדוק יותר בין כותבי ווירוסים לבין ספאמרים".

מומחי אבטחה מזהירים כי חלק מהספאמרים מאמצים טקטיקות של כותבי ווירוסים על מנת להשתיק את האנשים שמעיזים להעביר עליהם ביקורת. ארגוני האנטי-ספאם השונים יוצרים רשימות שחורות של ספאמרים ידועים, אשר מופצות הלאה לספקי האינטרנט השונים אשר באופן אוטומטי מסירים את ההודעות שמגיעות מהמקורות הללו.

"הם כועסים עלינו כי אנחנו מנסים לשבור את מעגל הספאם", אמר לינפורד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by