ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 23-3 

חדשות הייטק 23-3

 
 
יוני שדמי

איזה עולם: לווינים מתרסקים באטמוספירה, קיבוצים נכנסים לעסקי הסטארט-אפ, ו"בחורים נחמדים" מוכרים תומתם באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום, אירידיום. טלפון לוויני של החברה
 שלום, אירידיום. טלפון לוויני של החברה   
הפורטל IOL הודיע השבוע כי הוא צפוי להנפיק בקרוב בבורסה בתל-אביב, לפי שווי נאה ביותר של 70 מיליון דולר. באותה הזדמנות שיחררו אנשי IOL מספר נתונים מעניינים הנוגעים לפורטל הקהילות המוביל בישראל: 18 מיליון דפים נצפים בחודש, 93 אלף גולשים רשומים, ו69 עובדים. מעניין לציין כי הפורטל "וואלה", שנחשב לבעל פופולאריות גבוה מזו של IOL, נסחר בבורסה בתל-אביב בשווי שוק של כ60 מיליון דולר בלבד.

חברת התקשורת 3com הודיעה כי כחלק משינוי אסטרטגי בחברה העולמית, יפוטרו עשרות אנשים ממרכז הפיתוח הישראלי שלה בהרצליה. החברה, שבין השאר אחראית לפיתוח הפאלם-פיילוט האולטרה-פופולארי, מגבשת בימים אלו דרך לייעל את פעילותה ולצמצם הפסדים.

חברת אירידיום, שהקימה רשת תקשורת קולית בינלאומית המבוססת על מערך של 66 לווינים בעלות של 5 מיליארד דולר, הודיעה על פשיטת רגל. החברה תוציא את כל לוויניה ממסלולם ותשרוף אותם באטמוספירה, לפני שתפיל אותם לאוקיינסים השונים בכדור הארץ. בתוך כך, חברת תוכנה קטנה מלאס-וגאס הציעה לאירידיום להשתמש בלווייניה בכדי להעביר תוכן אינטרנטי. לא נמסרה תגובתה של אירידיום להצעה.
 
 
בפלחה, ברפת ובנאסד``ק. קיבוצניקים בדרך לבורסה
 בפלחה, ברפת ובנאסד``ק. קיבוצניקים בדרך לבורסה   
גלעד רבינוביץ` מונה השבוע למנכ"ל נטוויז`ן במקום רות אלון שהודיעה על פרישתה לפני חודשיים, לאחר שכיהן כמנכ"ל מלם מערכות ב3 השנים האחרונות. למי שעדיין לא הבחין בלוגו האדום שם למעלה, פורטל נענע נמצא בבעלות מלאה של נטוויז`ן בע"מ.

איגוד תעשיית הקיבוצים החליט שזה לא עסק, וגם הוא חייב להצטרף לכל חגיגת ההיי-טק הזו. האיגוד הודיע כי הוא מקים חברה שתאתר סטארט-אפים חדשים ומבטיחים, ותקשר אותם לקיבוצים. המימון הראשוני להקמת החברה ולהפעלתה גוייס על ידי התק"ם והקיבוץ הארצי.
 
מתחרה בביל? רוב גלייזר, מנכ``ל ריל-נטוורקס
 מתחרה בביל? רוב גלייזר, מנכ``ל ריל-נטוורקס   
חברת נט-אקספרס, מפעילת שירות נטקס לניתוב אתרים, דיווחה השבוע כי בארבעת החדשים האחרונים הוכפל מספר הגולשים המשתמשים בשירות הניתוב של החברה והאמיר ל90 אלף. לאחרונה השיקה החברה את שירות "נטקס אתרים נבחרים" המאפשר לגולשים להקליד שם נושא בעברית, ולקבל רשימת אתרים ממוקדת העוסקים בנושא.

חברת האינטרנט הישראלית בבילון.קום, שפיתחה את תוכנת התרגום הפופולארית בבילון, חשפה את בבילון-לייט, גרסה חדשה וקלת משקל של התוכנה. זמן הורדת התוכנה הינו עשירית מזמן ההורדה של התוכנה המקורית, אך במקום לשאוב את תרגום המילים ממאגר בדיסק הקשיח, הגרסה החדשה מבצעת את התרגום ישירות מאתר האינטרנט של בבילון.

חברת Real Networks, בעלת הReal Player, הודיעה כי רכשה רישיון לשילוב טכנולוגיית Windows Media של חברת מייקרוסופט בנגני המולטימדיה שלה. כידוע, חברת "Real Networks" מתחרה ישירות בנגן המדיה של מייקרוסופט. לטענת Real, לנגן המדיה שלה 27 מיליון משתמשים, עם 100 אלף משתמשים חדשים מדי יום.
 
ולידיעה מביכה קמעה: הפסקת חשמל בדרום חיפה, שנגרמה עקב טעות של מפעיל דחפור שקרע קו מתח, חייבה את חברת נטוויז`ן (ושוב הפעם: נענע היא בבעלות נטוויז`ן וגו`) לכבות את שרתי הלקוחות שלה, על מנת להגן על המידע המאוחסן בהם. התוצאה: מספר גדול של מנויי החברה נותקו, וכמה אתרים שהיו מאוחסנים על השרתים, וביניהם נענע, לא פעלו במשך כמה שעות. כאבי גדילה, אם תשאלו אם מחלקת השיווק שלנו.

אדם צרפתי הצליח ללכת בכוחות עצמו אחרי ששבב מהפכני הושתל בגופו. האיש, שהיה משותק במשך יותר מעשר שנים, צעד השבוע את צעדיו הראשונים, אחרי ניתוח מהפכני שאיפשר לשחזר את התפקוד העצבי שלו באמצעות השלת שבב מחשב. הטיפול, כך רופאו של האיש, נותן תקווה לעשרות אלפי משותקים ברחבי העולם.
 
ללא מגע יד האקר. מיטניק
 ללא מגע יד האקר. מיטניק   
ולידיעה בלעדית: פורום מקצועי שנפתח בידי עובדי רפא"ל נסגר בידי הנהלת הארגון, וזאת משום שהעובדים הביעו בו התנגדות להפיכתו של הארגון לחברה, כך טוענים מהנדסים ברשות. מהנדס ברפא"ל: "זו לא דמוקרטיה, זו דיקטטורה. ברור לכל העובדים כי הפורום נסגר משום שהובעו בו דעות המנוגדת לדעת ההנהלה".

איגוד הרפואה האמריקני גיבש קווים אתיים לאתרים רפואיים. לפי הקווים המנחים, אתרים המציעים ייעוץ רפואי צריכים להיות חפים משיקולים מסחריים ומיועדים להצבת הפציינטים על אותו מישור עם רופאיהם. כמו כן, כל המקורות הכספיים, התוכניים והרפואיים של האתר חייבים להיות חשופים, והחיסיון הרפואי יישמר כמו בפגישות רופא-חולה רגילות.

ההאקר המיתולוגי קווין מיטניק ישתתף בשיחת וועידה בכנס ההאקרים הישראלי Y2Hack. מיטניק, שעד לאחרונה ריצה עונש מאסר בעוון שלל עברות האקינג, נתון תחת תנאי שחרור קפדניים, לפיהם אסור לו לעזוב את ארה"ב או אפילו לגעת במחשב. השתתפותו בכנס התאפשרה על ידי כך שהוא לא ייגע ישירות במיכשור שמפעיל את שיחת הוועידה.
 
מכירים האינטרנט? שלי. גור
 מכירים האינטרנט? שלי. גור   
קבוצת האקרים פקיסטנית פגעה במאות אתרים הודיים פרטיים וממשלתיים, וזאת בשל הסיכסוך בין המדינות בחבל קשמיר. קבוצת ההאקרים, המונה תשעה חברים ומכנה עצמה "האיגוד המוסלמי המקוון", הכריזה כי תמשיך בתקיפות המקוונות הללו בכדי למשוך את תשומת הלב העולמית לבעיות בקשמיר.

רשויות החוק של תאילנד וארה"ב עצרו השבוע 22 אזרחים תאילנדים החשודים כי מכרו בין השאר סטרואידים וסמי הרגעה דרך אתר אינטרנט. נראה כי ברוב בתי המרקחת של תאילנד אפשר לקבל תרופות מסוכנות וסמי הרגעה ללא מרשם רופא, והחשודים ניצלו זאת בכדי לרכוש תרופות בבתי מרקחת מקומיים ולמכור אותן באמצעות האינטרנט. זו הפעם הראשונה בה עוצרים שלטונות ארה"ב אזרחים של מדינה זרה בגין פשעי אינטרנט.

לאחר שזכו בפריימריס הפנימיים שלהם, מחליפים המתמודד הדמוקרטי לנשיאות אל גור והמתחרה הרפובליקני ג`ורג` וו. בוש מהלומות סרקאסטיות באי-מייל. כך למשל כתב בוש לגור כי "האינטרנט הזה שלך הוא המצאה נהדרת", ברמזו בלעג דק כפיל על כך שגור לקח פעם קרדיט על המצאת האינטרנט. אגב, בניגוד לאמונה המקובלת, גור מעולם לא עשה כדבר הזה, אלא רק טען כי הוא היה מראשוני מאמציה.
 
נער ואביו עוכבו לחקירה בידי המשטרה, בחשד שבאתר האינטרנט אותו הם מנהלים, פורסמו שמה ותמונתה של אשת ציבור ממרכז הארץ, שהתלוננה כנגד חברה לחיים על כך שאנס אותה. השניים נחקרו בחשד להפרת צו איסור הפרסום הגורף שהוצא על הפרשה.

פטריק נוטון, לשעבר בכיר בחברת האינטרנט אינפוסיק (שבבעלות חלקית של התאגיד חובב התדמית המשפחתית דיסני) ומממציאי ג`אווה, הודה כי חצה גבול בין שתי מדינות בארה"ב במטרה לקיים יחסי מין עם קטינה איתה דיבר בצ`ט. העונש המרבי על מעשהו של נוטון: 15 שנות שנות מאסר.

אתר ההנצחה לזכרו של יצחק רבין ז"ל נעלם מגרסתו החדשה של אתר ראש הממשלה, שעלתה לרשת השבוע. מנהל האתר בתגובה: "בנינו אתר חדש מתו הנחה שלרבין יש אתר מיוחד במרכז רבין".
 
ובסימבו (או שמא שימבו, אפילו אנחנו לא בטוחים איך לקרוא לו), מנסה מישהו למכור "בחור נחמד", תחת הקטגוריה "בעלי חיים" ובמחיר ההתחלתי הנוח של 0 שקלים. המציאה, שמתוארת כ"בחור נחמד, רווק בן 34", עפה מהמדפים: נכון לזמן שורות אלה, הוגשו כבר 9 הצעות רכישה, והמחיר האמיר לכדי 22 שקל. הבטיחו לכם עותק חדש משלכם בטרם יטפס המחיר עד לשמיים ותאלצו להסתפק בתחליפים סוג ח` שאינם טורחים אפילו להרים את הקרש.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by