ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שליחות קטלנית עכשיו 
 
 חייל, שפר יציבתך!   
 
מערכת חיים ברשת

הסגווי מתחייל – לא עוד כלי תחבורה עירוני לגיקים עשירים כי אם רובוט אמיץ עם רובאי שבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
והנה עוד פיסת תמימות שעפה לה לעזאזל. משרד ההגנה האמריקאי שוקד בימים אלו על תוכנית שמטרתה להפוך את הסגווי (המגה-קורקינט של עולם ההיי-טק) לרובוט קרבי שמסוגל לחשוב בעצמו ולתקשר עם החיילים האנושיים.

התוכנית עליה שוקד הפנטגון נמצאת בשלבי מחקר ראשוניים, כפי שמדווחת סוכנות הידיעות AP. אונברסיטאות שונות ברחבי ארה"ב, הנהנות ממימון של הפנטגון, תיכנתו רובוטים מבוססי סגווי כך שיוכלו לפתוח דלתות, להתחמק ממכשולים ולרדוף אחר כדורי-רגל – כל זאת ללא התערבות אנושית.
 
 
השימושים הפוטנציאליים עליהם חושבים החוקרים כוללים ביצוע משימות חיפוש בשדה הקרב, העברת חיילים פצועים למקום מחסה והזדנבות אחרי החיילים הקרביים בתור סוחבי ציוד (הכלאה בין פורטר למאגיסט).

עד כה רכש הפנטגון 15 מכשירי סגווי שעברו התאמה מיוחדת במפעל, שעליהם הורכבו מצלמות, חיישנים, אמצעי תקשורת וניתן לשלוט בהם מרחוק באמצעות מחשב נישא. מכשירים אלו הופצו לאונברסיטאות השונות, ביניהן ה-MIT, אוניברסיטת קרנגי מלון, אוניברסיטת פנסילבניה ואוניברסיטת דרום קליפורניה. במרכזים אלו נחקרים ומפותחים אספקטים שונים של התוכנית.

הסגווי, שנחשב בשעתו לתקווה הגדולה של תחום התחבורה האישית, סובל מחבלי לידה לא קלים. ב-2001 דובר על כך שבתוך זמן קצר ימכרו מיליוני מכשירים. בחודש ספטמבר השנה הוחזרו למפעל כל המכשירים בשל בעיה שגרמה לרוכבי סגווי ליפול מהמכשיר כשהסוללות נחלשו. בעקבות החזרת המוצר, התגלה כי בסה"כ נמכרו קצת יותר מ-6,000 מכשירים. עתה מקווים בחברה כי רכישות גדולות מצד הצבא האמריקאי יאפשרו להוריד את מחיר הסגווי לשוק האזרחי ולהזניק את המכירות המדשדשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by