ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תמלא לי 98, בילי 
 
 ``המשאית ביצעה יישום לא חוקי ולכן תיסגר``   
 
מערכת חיים ברשת

לא, זו לא בדיחה – מיקרוסופט מתכננת להיכנס לשוק הרכב; בכיר בחברה: "היינו רוצים שבכל מכונית בעולם תותקן מערכת ההפעלה שלנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"מה יקרה כשמיקרוסופט יעשו מכוניות?", תהתה בדיחת רשת נפוצה, והשיבה שלל תשובות משעשעות יותר ופחות ("בכל פעם שפסי הכביש ייצבעו מחדש תצטרכו לקנות מכונית חדשה"). כעת מסתבר שהבדיחה קורמת עור וגידים – מיקרוסופט מתכננת להיכנס לשוק הממונע.

התאגיד שידו בכל מתכנן להכניס את מערכות ההפעלה שלו למכוניות. "היינו רוצים שבכל מכונית בעולם תותקן מערכת ההפעלה שלנו", אמר ל-Wired דיק בראס, סגן הנשיא של חטיבת עסקי כלי הרכב של התאגיד.
 
 
התוכנה של מיקרוסופט לכלי רכב תזכיר את הנהגים למלא דלק ושמן, וכן תתריע מפני מהמורות בדרך, ויאתרו מסלולים אלטרנטיביים לנסיעה. התוכנה, שאמורה לשדרג את עצמה דרך חיבור Wi-Fi, ישימה כבר ב-23 דגמים שונים של מכוניות, בהם 7 BMW, סיטרואן, וולוו פיאט וטויוטה.

בראס השווה בין שוק התוכנה לשוק כלי הרכב, המונה 650 מיליון מכוניות ומייצר 50 מיליון מכוניות חדשות מדי שנה. הוא דיבר בכנס Technology, Tolls and Transportation שקיימה מיקרוסופט בתמיכת
Discovery Institute's Cascadia Project.

מערכת ה-Tbox עדיין נמצאת בפיתוח, והיא צפוייה לצאת לשוק בתוך 12-36 חודשים, והיא אמורה לשלב בין כל הגאדג'טים המשמשים נהגים כדי להקל עליהם ולמנוע את הסחת הדעת הכרוכה בתפעול מגוון מכשירים, כמו מחשב נייד וסלולרי.

ומה לגבי השמירה על הפרטיות? שאל את בראס נציג ארגון זכויות הפרט האמריקאי. "אנחנו מאוד, מאוד, מאוד מודעים לצורך בשמירה על בטיחות ופרטיות", אמר בראס, ואמר כי רעיונות לפיתרון הבעיה הזו, כמו הצפנה והימנעות משמירת המידע של המשתמשים, נמצאים כעת בפיתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by