ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל נשימה שאתם לוקחים 
 
 
מערכת חיים ברשת

חוק חדש שעבר בארה"ב מאפשר ל-FBI לצותת לכל מייל שלכם, לכל שיחת טלפון שמגיעה מאמריקה ולכל גרוש שעובר לכם בחשבון. אמריקה כבר לא בטוחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר העביר הקונגרס האמריקאי חוק המרחיב את חוק הפטריוט המפורסם, אשר במסגרתו צומצם הפיקוח הממשלתי על ה-FBI ושאר סוכנויות הביון. מבקרי החוק מזהירים כי הוא מפר את איזון הכוחות העדין ומהווה פגיעה ברשויות החוק ובבתי המשפט. דווח של אתר wired.

אחד מסעיפי החוק להרחבת הביון יעצים את כוחו של ה-FBI להוציא צווי זימון על מסמכים של בתי עסק ודוח"ת כספיים ממגוון רחב של עסקים. כל בית עסק החל מספריה, סוכנות נסיעות או eBay יהיו חייבים להסגיר מידע, כל זאת ללא שה-FBI בכלל יצטרך צו שהונפק ע"י שופט.
 
 
תחת חוק הפטריוט, ה-FBI יכול להשיג רישומי בנק ופירוט שיחות טלפון ואינטרנט פשוט על ידי הנפקת מסמך הנקרא "מכתב בטחון לאומי" שבו נכתב כי המידע הנ"ל דרוש לחקירה בנושא טרור. ה-FBI אינו זקוק להוכיח חשד סביר או בכלל להתייעץ עם שופט (לפני החוק הנ"ל, רק שופט יכול היה לאשר פעולה שכזו). וכדי להדגיש את הבעייתיות, הרי שכל מוסד שהתבקש למסור מידע גם היה חייב לסתום את הפה ולא לספר לאף אחד על צו הזימון, אפילו לא לאיש שעליו הוצאה בקשת המידע.

הסעיף החדש בחוק מגדיר מחדש את משמעות ההגדרות "מוסד פיננסי" ו-"פעולה פיננסית". ההגדרה המורחבת החדשה כוללת בפירוש זה גם חברות ביטוח, סוכנויות נדל"ן, שירות הדואר הפדראלי, סוכנויות נסיעות, בתי קזינו, משכונאים, ספקיות אינטרנט, סוחרי רכב או כל עסק אחר ש"להעברות הכספים שלו יכול להיות תועלת למעשים פליליים".

גורמים במשרד המשפטים ניסו כבר בתחילת השנה לכתוב חוק המרחיב את חוק הפטריוט. טיוטה, שזכתה לשם הסקסי "פטריוט 2", הודלפה וגרמה למורת רוח כה גדולה עד שאנשי המשרד התקפלו. החוק החדש שעבר הוא בעצם אותה הגברת, בשינוי אדרת.

מומחי משפט מזהירים כי התנהלות זו של אנשי משרד המשפטים הינה מעשה חמור ביותר, וכי העובדה שהחוק הועבר בצורה חשאית ומתחמקת יש בה כדי להדליק נורת אזהרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by