ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין אדונים ואין עבדים – כולנו יהודים 
 
 חוטבי עצים ושואבי בייטים   
 
מערכת חיים ברשת

אחרי 15 שנה, הפוליטיקלי קורקט הגיע סוף סוף אל עולם החומרה: הממשל בלוס אנג'לס דורש לבטל את השימוש במושגים slave ו-master. עבד, אתה חופשי לצאת לדרכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צדק החברתי מתחיל להגיע גם אל עולם המחשבים. בעקבות תלונה של עובד מדינה במחוז לוס אנג'לס, התבקשו כל חברות הטכנולוגיה המספקות ציוד מחשבים למחוז, להפסיק להשתמש במילים "master" (אדון) ו-"slave" (עבד) בתיאור המוצרים שלהם.

בקשת המחוז באה לאחר שאחד העובדים התלונן כי מדובר בתיאורים פוגעים ומעליבים. העובד הגיש תלונה על אפליה לאחר שהבחין במכונות לשכפול קלטות וידאו שעליהם הכיתובים העולבים. בתור קפיצת מדרגה באבולוציית הפוליטיקלי-קורקט, מתבקשות כעת כל חברות הטכנולוגיה המספקות ציוד למחוז, להמנע משימוש בתוויות הללו ולמצוא להן חלופות נעימות יותר לאוזן.

באימייל ששלח ב-18 בנובמבר ג'ו סנדובל, ראש מחלקת הרכש והחוזים במחוז לוס אנג'לס, אל חברות הטכנולוגיה נכתב כך: "בהתאם למגוון התרבותי ולרגישות של מחוז לוס אנג'לס, תוויות שם אלו אינן מקובלות כלל".

למי שלא מצוי ברזי השפה המחשבית, המונחים אדון ועבד מתייחסים לקונפיגורציה שבה לחומרה אחת יש שליטה על חומרה אחרת.
 
 
בראיון שהעניק מר סנדובל ל-BBC, הוא הדגיש כי בסך הכל מדובר במכתב בקשה ולא באיזשהו אולטימטום לחברות. "אני מבין כי המונחים הללו שגורים בתעשייה שנים רבות, ומדובר בסך הכל בפנייה לספקים לראות מה הם יכולים לעשות בנידון". לדבריו "ככל הנראה יש מי שלקח את זה יותר מדי ברצינות". אתר Snopes, שבודק אם סיפורים אמת היו או סתם אגדות אורבניות, העניק לסיפור את חותמת הכשרות שלו.

לדברי סנדובל, הוא כבר דחה בעבר בקשה של עובד שביקש להפסיק לרכוש ציוד שעליו היו השמות בעלי הפוטנציאל להעליב מישהו. התלונה על מכשירי העתקת קלטות הווידאו התקבלה בחודש מאי מצידו של קצין מבחן העובד במחוז. בעקבות התלונה והאימייל, נערך בימים אלה מצוד מקיף אחר כל ציוד המחשב המסומן בתיאורים הללו. במקרים רבים הוחלפו התגיות המעליבות בתגיות המגדירות את הציוד כ"ראשי" (primary) או "משני" (secondary).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by