ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הם תובעים גם ספקיות 
 
 מי זה מיקי איתן הקנדי?   
 
מערכת חיים ברשת

איגוד היוצרים הקנדי החליט לתבוע תמלוגים מספקיות האינטרנט כדי לכסות על ההפסדים מההורדות הלא חוקיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליוצרים של קנדה נמאס לשחק את המשחק. נמאס להם מהעובדה שמורידים את השירים שלהם בלי הכרה, נמאס להם שחברות התקליטים שמקבלות מהם כל כך הרבה כספים לא עושות כלום בנושא והכי נמאס להם מספקיות האינטרנט שמגלגלות עיניים ואומרות שאין להן מה לעשות.

אז עכשיו החליט, SOCAN, איגוד היוצרים של קנדה (סוג של אקו"ם) שהם תובעים את התמלוגים על החלפות הקבצים, לא מהמשתמשים, אלא מהספקיות. שהן יהיו אלה שיתמודדו עם גלי השנאה, שהן ישברו את ראש מה עושים עם קאזאה ושהן יגבו עוד כסף מהמשתמשים אם הן רוצות. ליוצרים פשוט נמאס.

המקרה כבר מעורר עניין בתעשיית האינטרנט הקנדית וגם בשאר העולם לוטשים עיניים על מנת לראות מה יחולל התקדים הזה. "מדובר במקרה גדול מבחינה אינטרנטית שיקבע האם הספקיות אחראיות, בדרך זו או אחרת, על התוכן שעובר בתשתית שהן מספקות לגולשים שלהן", אומר מארק פרי, פרופסור למשפט ולמדעי המחשב מאוניברסיטת אונטריו המערבית.
 
 
במידה והתביעה תתקבל היא תפתח את הדרך ליוצרים אחרים, כמו חברות תוכנה, שסובלים אף הם מהחלפת הקבצים ותסמכו על חובבי הזכויות מהוליווד שלא יתנו להזדמנות כזו לחמוק מטפרי עורכי הדין שלהם.

בנוסף, אם אכן תילקח אחריות של הספקיות על תוכן, יכולים באותה מידה לבוא אל הספקיות בטענות גם כלפי אתרים פדופיליים, הוראות אנרכיסטיות להכנת פצצות ושאר מזיקי האינטרנט. המשמעות כלפינו תהיה כמובן, ייקור תעריפי הגלישה והקטנת רוחב הפס.

אגב, הדרישה של SOCAN היא לחייב את כל הספקיות לשלם להם סכום מסויים כל שנה מבלי קשר לכמות ההורדות הלא חוקיות או לחומר המורד באופן כללי, דבר שמוכיח שאנשים עם מוח עורך-דיני חושבים אותו דבר בכל העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by