ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
במקרה של וירוס אמת יישמעו צפירות עולות ויורדות 
 
 עזבו אתכם ממחשבים, העתיד בבירוקרטיה   
 
מערכת חיים ברשת

תרגיל של הסוכנות לביטחון לאומי דימה מתקפה וירטואלית על מגוון שירותים חשובים; המסקנות: הברדק לא שולט רק אצלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסגרת גל ההיסטריה הכללי ששוטף את ארה"ב, החלו שם לבצע כל מיני הדמיות ותרגילים. אנחנו כבר מכירים את הנוהל לפיו "באיזור ישמעו קולות נפץ וצפירות", אבל לאמריקנים כל העסק די חדש, אז הם עוסקים בניסויים.

בחודש שעבר נערך שם תרגיל שדימה, בין היתר, התקפה וירטואלית על בנקים, תחנות כח וחברות גז ונפט. התרגיל נערך על ידי הממשל האמריקני והמכון ללימודי אבטחה טכנולוגית בדארתמאות' קולג' ואם לשפוט על פי התוצאות שהתקבלו שם, אולי באמת עדיף לרכוש איזה שישיית מים וכמה קופסאות שימורים.
התרגיל נועד לבדוק את יכולתם של המקומות המותקפים לעמוד בקשר עם העולם ועם חברות אחרות. אותם מקומות הוגדרו על ידיד סוכנויות הביון האמריקניות כ"סמני האזהרה", שמיועדים להפיץ את דבר הטרור הווירטואלי אל שאר חלקי המשק.

עמית יורן, ראש המחלקה לאבטחה וירטואלית של הסוכנות הלאומית, נותן את הציון 80 לתרגיל, אולם מודה שחלו מספר נתקים בין חברות ושמספר שירותים לא תפקדו כראוי. עוד עולה מהתרגיל כי חלק מהאינפורמציה שעברה במהלך התרגיל, היתה שגויה וכי (תחזיקו חזק) ישנה תלות חזקה בין המערכות המרכזיות במדינה ושיבוש של המערכות האלה בהתקפה קיברנטית יכול להביא לקריסתן.

לסיכום, אפשר רק לקוות שידידינו מעבר לים יידעו לעשות עם מסקנות התרגיל שלהם קצת יותר מלהקים עוד ועדה, ושאם תבוא מתקפה וירטואלית היא לא תשפיע על כספי הערבויות, כי אז באמת לא יהיה לנו מה לעשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by