ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משוגעים, תרדו מהכותרות! 

משוגעים, תרדו מהכותרות!

 
 
עידו קינן

רמי יצהר דרש (וקיבל) התנצלות מרוטר.נט על הודעה משמיצה שפורסמה נגדו; ההשמצה פורסמה שם שוב – הפעם כחלק מהמכתב של פרקליטו; מנהל רוטר.נט: עכשיו אני מצפה למכתב מהעו"ד שיבקש ממני לא להתנצל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נעלב. רמי יצהר (צילום מסך מאתר ``עניין מרכזי``)
 נעלב. רמי יצהר (צילום מסך מאתר ``עניין מרכזי``)   
בשיא פריחתו, לפי כשנתיים, התקוטט אתר האינטרנט רוטר.נט עם העיתונאי יואב יצחק ואתרו, "חדשות מחלקה ראשונה", קטטה שהגיעה לבית המשפט והסתיימה בפשרה והתנצלות פומבית של הרוטרים. עכשיו, כשרוטר כבר לא עושה כותרות כמו פעם, התלקחה מריבה חדשה, הפעם עם העיתונאי רמי יצהר, בעל האתר "עניין מרכזי". כרגע זה נסגר בהתנצלות פומבית של רוטר, אבל לא בטוח בכלל שהסיפור לא יובא בפני שופט.

הפרשה החדשה התחילה בעקבות השמצות נגד יצהר שפורסמו בפורום הסקופים של רוטר. על הפרשה דיווח הלמו (שגם לו יש עניינים לא סגורים עם יואב יצחק) בניוזלטר "דואר חשמלי". לפי מכתב של עורך דינו של יצהר, ליאור דובדבני, "בתאריך 20.11.03 פורסם במדורכם 'סקופים חדשות ופרשנות' ידיעה תחת הכותרת: 'רמי יצהר השקרן החולני בא בטענות לדן חלוץ...'. בגוף הידיעה נאמר כי 'השקרן הכפייתי וחולה הנפש ששידר משחק כדורגל מחדר במלון בא בטענות לדיווח של דן חלוץ שבא להגן על צה"ל'". דובדבני טען במכתבו כי הדברים מהווים הוצאת לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב של יצהר, ודרש להוריד את הידיעה מיידית ולפרסם "התנצלות מובלטת בגין הפגיעה במרשי".
 
התנצל. ישעיהו רוטר
 התנצל. ישעיהו רוטר   
המכתב נשלח באותו יום בו פורסמו הדברים בפורום, ובמיטב המסורת הרוטרית, שדוגלת בניהול מריבות בפומבי, נסרק ופורסם בפורום הסקופים. תחתיו פרסם "ניצן אור", מנהל בפורום, את ההתנצלות הנדרשת: "ובכן כאמור אנו מתנצלים על מה שנכתב כאן עליו. אמנם לא הספקתי לראות את האשכול כי על פי הוראה מפורשת מימים ימימה אסור לכתוב עליו כאן מטוב ועד רע וכנראה שאחד המנהלים כבר מחק את האשכול כמקובל, אולם מכיוון שזו הדרישה, אז באה ההתנצלות. אני גם אתעלם ממכתבים שהעלה בעבר באתרו, נגדי אישית ונגד הפורום שלנו בכלל דברי לשון הרע הגובלים בחרפה".

במילים "מכתבים שהעלה בעבר באתרו" מכוון אור למאמרים שפורסמו ב"עניין מרכזי" בימים שפרשת יואב יצחק-רוטר כיכבה בכותרות האינטרנט. המאמרים עסקו ב"אתר קיקיוני של הימין הקיצוני", ואף הזהירו-איימו שהאתר ואנשיו נמצאים תחת מעקב צמוד של השב"כ. אף שהרמיזה היתה ברורה לקוראים, לא צויין במאמרים הללו שמו המפורש של רוטר.

"מישהו העלה מכתב נגד רמי על כך שהוא תקף בצורה מאוד מאוד לא מכובדת את אלוף דן חלוץ, מפקד חיל האוויר בקשר להפצצה", מסביר מנהל רוטר.נט, ישעיהו רוטר. "הוא ירד עליו בצורה נבזית, מגעילה כזאת. אחד הכותבים שלנו פתח אשכול וכתב בצורה חזקה ופוגענית כשהוא מזכיר את עברו הבלתי-מכובד: בהיותו כתב ספורט של רשות השידור, הוא נתפס כשהוא משדר מחדרו במלון" (יצויין כי יצהר הכחיש בעבר את הסיפור). "לקח בדיוק דקות בודדות עד שמנהל הפורום מחק את זה, לא בגלל שהוא כל כך מכבד את רמי יצהר, חס ושלום, אלא פשוט כי יש הוראה פנימית שלנו שלא מתייחסים לרמי יצהר ולאתרו, לא לחיוב ולא לשלילה. כי הוא מאוד צהבהב, וכי הוא פגע בנו כמה וכמה פעמים באתר שלו".

"כנראה שרמי יצהר יושב קבוע על הפורומים שלנו, וגם הוא ראה את זה, והספיק לו בדיוק חמש דקות כדי להפעיל את העורך דין שלו. החלטתי שאם הוא דורש התנצלות, אולי כדאי שהציבור ידע על מה".
 
 
אז היה לך פה אינטרס להתנצל לא במטרה להיכנע, אלא כדי להציג את הבקשה שלו.
"ודאי. עובדה שאתה עכשיו מדבר איתי על זה. הציבור קורא את זה בצורה הכי רשמית שאפשר – אני מקיים את בקשת העורך-דין. אני עכשיו מצפה למכתב מהעורך דין לא להתנצל! 'אנחנו דורשים מרוטר לא להתנצל בפני רמי יצהר!'".

יצהר היה מעורב בשני מקרים מדווחים של לשון הרע במסגרת "עניין מרכזי", בשניהם היה בצד הנתבע (והמשלם). ביולי 2002 נחתם הסכם פשרה, שקבע שיצהר וחברת "אטרקציה - חברה לתקשורת המונים בע"מ" ישלמו 50 אלף שקל פיצויים לסגן ראש עיריית כפר סבא, זיו גוטליב, על פרסום ידיעה לפיה גוטליב מקבל שכר על תפקידו, דבר שלא היה נכון.

במאי 2003 פסק בית משפט השלום בפתח-תקוה כי יצהר ו"אטרקציה" ישלמו 50 אלף שקל לעורכת המקומון "זמן מקומי", נעמי רייכמן, על הוצאת לשון הרע בידיעה שפורסמה באתר "עניין מרכזי". הידיעה פורסמה בעקבות ביקורת על "עניין מרכזי" שהתפרסמה במקומוני מעריב, ולטענת "עניין מרכזי", בגירסה שפורסמה במקומון של רייכמן הושמטה פיסקה שמחמיאה לאתר, והותירה רק את החלקים הרעים בביקורת.

בתגובה לכך, הידיעה על רייכמן ב"עניין מרכזי" הכילה אמירות נגד רייכמן שסוייגו במילה "לא" כשהיא מסתתרת בתוך סוגריים, כמו "נעמי רייכמן היא (לא) שמנה מכוערת ורעה". בכך ניסה "עניין מרכזי" להבהיר שהשמטה של קטעים מטקסט עלולה לשנות את משמעות הטקסט, אבל כאמור, בית המשפט פסק לטובת רייכמן.

את תגובתו של יצהר ופרקליטו לא הצלחנו להשיג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by