ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נכנסתי לכלא עם סכום כסף גדול, תוכל לעזור לי? 
 
 נשיא ניגריה, אולוסגן אובסנג`ו (מימין) (צילום: רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

העוקץ הניגרי הוא אחד ממוצרי הייצוא הריווחיים ביותר של ניגריה; ובכל זאת, החליט נשיא המדינה להילחם בתופעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אם אריק שרון היה מחליט לסגור את תעשיית ההייטק? "השתגע, המסכן", היו אומרים היזמים בזמן שהם אורזים מזוודה ומצלצלים לסוכן הנסיעות עם היד הפנויה. מעניין כמה יזמים עוזבים עכשיו את ניגריה בעקבות החלטת הנשיא, אולוסגן אובסנג'ו (Olusegun Obasanjo), להילחם בעוקץ הניגרי המפורסם, שבעשרים שנות קיומו עבר מאנלוגי (מעטפות) לדיגיטלי (אימייל) והפך למוצר הייצוא השלישי עד החמישי בגודלו (!) בניגריה.

העוקץ, המכונה גם "419" (על שם הסעיף האוסר אותו בחוק הניגרי), עובד כך: העוקץ מבקש מהנעקץ (במכתב, פקס או אימייל) לטפל בהעברת סכום גדול של כסף, לרוב ירושה או רווחים מחוזה ממשלתי, אל מחוץ לגבולות המדינה בתמורה לעמלה נדיבה. כדי להעביר את הכסף, מתבקש הנעקץ לספק את פרטי החשבון שלו, שמרוקן מיד מתוכנו.

למרות ההכנסות הנאות, העוקץ מוציא שם רע למדינה, וה-BBC מדווח שהנשיא החליט להקים ועדה בראשות יועץ האבטחה שלו, שתבחן מקרוב את התופעה ותבדוק את החקיקה הקיימת בנושא. בטקס השקת הוועדה אתמול אמר הנשיא אובסנג'ו: "אני משוכנע שההמלצות שלכם יסייעו לממשלה ליצור מדיניות שתחסום את כל הפירצות ותכחיד את כל צורות ה-419 מהחברה". הוועדה תגיש את המלצותיה בתוך חודשיים, ועשויה להמליץ על הקמת סוכנות ממשלתית למלחמה בעוקץ.

מאז מאי השנה, נעצרו למעלה מ-200 אנשים בחשד להשתתפות בהונאה, ביניהם כאלה שחשודים בעוקץ ענק של 180 מיליון דולר, שהפיל בנק בברזיל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by