ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קבלן זבל 
 
 יומני היקר, למרות שביקשת שאני אפסיק – אני שוב כותב (תמונה מתוך אתר New Approach)   
 
עידו רוזנטל

אמיר גנס מפוצץ לכם את המייל בפרסומות ואין לו שום בעיה עם זה; עכשיו הוא רוצה להקים את איגוד זבלני ישראל, ומבקש עזרה מספקי האינטרנט (!)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעם הבאה שאתם עומדים מול תיבת דואר מפוצצת, אל תקללו את המחשב, את הספק או מזלכם הרע – אתם מוזמנים ללכת ישר על אמיר גנס.

אתר ynet הביא אתמול את סיפורו של גנס, שלא רק שאינו מתבייש בהיותו ספאמר מוצלח (הוא פיתח תוכנה ששולחת כמה מאות הודעות בשניה), אלא שהוא אפילו מעוניין להקים מעין איגוד ספאמרים ישראלי שיקבל על עצמו את שליחת הדואר הפרסומי דרך ספקיות האינטרנט.

החברה של גנס, New Approach, מציעה ללקוחותיה מערכת המאפשרת להם לשלוח את הג'אנק הפרסומי שלהם לאלפי לקוחות בלי בעיות. איך היא עושה את זה? בלי בעיה. המערכת מתחילה לנסות לשלוח הודעות למיליוני כתובות מומצאות שאליהן היא "מדביקה" סיומות פופולריות כמו הוטמייל, נענע, וואלה וכו'.
 
 
הבעיה היא שאנשים מתחילים להתלונן וספקיות האינטרנט חוסמות את הספאמרים. גנס פנה לאחרונה לספקיות ופיו הצעה לשני פתרונות אפשריים: הפקדת שליחת כל הדואר המסחרי בידי הספקיות והפרשת חלק מהרווחים לטובת הספאמרים – "מתווכי המכירות". על הפתרון הזה אני רוצה להעיר שלא משנה באיזה חברה אני גולש, היום בו היא תשתף פעולה עם ספאמרים יהיה היום האחרון שלי כלקוח שלה.

הפתרון השני, יצירתי עוד יותר, ומדבר על הקמת כללי אתיקה לספאמרים והקמת רשימה שבה יוכל כל גולש לבקש להסיר את עצמו מרשימות הדיוור. אני לא יודע איך תיבת האימייל של מר גנס נראית, אבל אם הוא הצליח להוציא את עצמו מרשימת ספאם אחת, יכול להיות שמגיע יותר קרדיט ממה שנתנו לו.

למרבה ההפתעה, למעט נטוויז'ן, אף ספקית לא חזרה אל גנס ולא קפצה על ההצעות המדהימות שניתנו להן (יכול להיות שהוא שלח את זה בספאם והן מחקו?). מנטוויז'ן נמסר לו שהעניין יועבר לבדיקת המערכת המשפטית. נקווה שהתכתובת היחידה בין גנס לפרקליטיה של החברה יתמצה באיום חביב בתביעה של מאות אלפי דולרים אם ימשיך לשלוח ספאם ללקוחות החברה. עורכי דין הם אנשים ממולחים, אני בטוח שהם ימצאו את הסעיף המתאים בחוק.


* גילוי נאות: נטוויז'ן היא מפעילת פורטל נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by