ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ותתנו לבן לאדן להילחם בטרור 
 
 סנאטורים: אולי די עם זה?!   
 
מערכת חיים ברשת

קבוצת סנאטורים בארה"ב קוראת לחברות החלפת קבצים לטפל בעצמן בהפרות זכויות יוצרים ופורנוגרפיה ברשתות שלהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי אמר שאנשים תמימים לא מגיעים לפוליטיקה? בשבוע שעבר חתמו 6 סנאטורים על קריאה שהופנתה לחברות החלפת קבצים (P2P) להתחיל לפקח על התכנים שמועברים באמצעותן, ולעזור להפסיק החלפת קבצים פיראטית במסגרת המאבק בהפרת זכויות יוצרים.

זו לא הפעם הראשונה שבית המחוקקים האמריקאי נדרש לסוגיית הפיראטיות, בעבר כבר הועלתה הצעת חוק שתשלח מחליפי קבצים לכלא, וכן נדרשו הרשתות לסייע בטיפול במפיצי פורנוגרפיית ילדים באמצעותן.
 
 
"לספקיות של טכנולוגיות שיתוף קבצים יש חובה משפטית ומוסרית לציית לחוקי זכויות יוצרים ולסיים את החלפת קבצי הפורנוגרפיה ברשתות האלו", אמר הסנאטורית הרפובליקאית, לינדסי גרהאם, "התוכנות האלו חושפות את ילדינו לתכנים מיניים מפורשים ומספקות אנונימיות לעוסקים בפורנוגרפיית ילדים". עותק של המכתב נשלח לחברות החלפת קבצים מובילות, בהן Grokster, BearShare, eDonkey2000, ו-LimeWire.

במכתב דורשים הסנאטורים מהחברות לספק אזהרה ברורה למשתמשים לגבי הסיכונים המשפטיים של תוכנות שיתוף קבצים; להוסיף פילטרים שיסננו חומר המפר זכויות יוצרים ופרונוגרפיה וכן לשנות את ברירת המחדל לגבי אפשרות שיתוף הקבצים כך שהמשתמשים יצטרכו לבחור אם ברצונם לשתף את הקבצים שברשותם.

"אנחנו מאמינים שנקיטת הצעדים האלה יסייעו לחנך ולהגן על הצרכנים", אמרה הקבוצה. אבל כדי שזה יעבוד, רשתות החלפת הקבצים צריכות להסכים לדרישות האלו, ומאחר ואין להן שום סיבה להשתין בקשת על מטה לחמן ספק רב אם זה יקרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by