ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעה שקלים לשיר עברי. לא תקנו? 
 
 שליק והרך הנולד (צילומים: עידו קינן)   
 
עידו קינן

songs.co.il של NMC יושק מחר, ויציע למכירה שיר בארבעה שקלים ואלבום ב-35; הפורמט: MP3 לא-מוגן; מנכ"ל NMC מאמין שחווית קניה כיפית ובמחיר סביר תנצח את הפיראטיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
songs.co.il, שירות מכירת המוזיקה האינטרנטי של NMC, הוצג הבוקר (ב'), וייפתח לקהל הרחב מחר. שיר יעלה ארבעה שקלים, אלבום שלם – 35 שקלים (בלי קשר למספר השירים בו), והם יסופקו בפורמט MP3, ללא כל הגנה מפני העתקה או הפצה ברשתות החלפת הקבצים. התשלום יתבצע באמצעות כרטיס אשראי.

"הכוונה שלנו היא להפוך את כל הרפרטואר של NMC זמין לקהל באמצעות האתר", אמר מנכ"ל NMC, זאב שליק, שסיפר שכרגע יש באתר כאלף שירים של עשרות אמנים. לשאלה אם הוא לא חושש שרוכשי השירים יפיצו אותם פיראטית בקאזאה ודומותיה, השיב: "חיפוש בקאזה יראה שכל השירים שלנו ממילא שם. ללא קשר לפן החוקי, אנחנו חושבים שאם אנחנו כחברה, כתעשיה וכאמנים ניצור חוויה מהנה, פשוטה וסבירה ללקוח, אין לי ספק שאנשים יורידו בתשלום".

שליק אמר שהוא יהיה מרוצה אם ימכור בשנת הפעילות הראשונה של השירות מאות אלפי אלבומים, וצופה ש"ההיענות לשירות תהיה הדרגתית".
 
 
האם היו אמנים שהתנגדו לשילוב שיריהם במיזם?
"לא להפתעתנו – לא".

האתר מושק בשלב הראשון בעברית, ותוך כשלושה שבועות יושק גם באנגלית, אולם בשלב זה לא יהיו בו שירים זרים. שליק: "להערכתי ייקח זמן עד שזה יקרה". מצד שני, הוא קורא לחברות מוזיקה ישראליות אחרות "להצטרף או להתחרות" במיזם של NMC.

נציג אקו"ם בהשקה, מנהל השיווק אסף נחום, אמר: "אנחנו בטוחים כי זה צעד ראשון ומבורך לצמצום הפעילות הלא-חוקית ברשת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by