ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי פרס הבא בתור 
 
 
מערכת חיים ברשת

SCO מאיימת להגיש תביעת ענק נגד חברה גדולה שמשתמשת בלינוקס למען יראו וייראו, אבל עדיין לא הוחלט איזו חברה תספוג את האש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסאגה סביב הלגיטימיות של מערכת ההפעלה לינוקס נמשכת. SCO, החברה שלה הזכויות על מערכת ההפעלה יוניקס, טוענת כי בגרסאות המאוחרות יותר של לינוקס ניתן למצוא מיליוני שורות קוד מועתקות מהתוכנה שברשותן, ולכן החברה מצפה שכל מפיץ ומשתמש של לינוקס מהגרסאות המאוחרות ישלם לה דמי רישוי.

רק שקהילת הקוד הפתוח חושבת ש-SCO מבלבלת את המוח, ששורות הקוד הדומות בין התוכנות הן טריוויאליות ותו לא, ושאין שום סיבה שמישהו ישלם על תוכנת קוד פתוח חינמית. לכן, כדי להבהיר את הנקודה, SCO הגישה במרץ תביעת ענק (בסך 3 מיליארד דולר) בגין הפרת זכויות יוצרים נגד IBM, שהגישה בינתיים תביעת נגד, כמו גם RedHat. אבל זה לא הכול, החברה גם איימה לתבוע אלפי משתמשים עסקיים קטנים של לינוקס, אולם מאוחר יותר חזרה בה מהאיום.
 
 
והדרמה נמשכת: בשבוע שעבר איימה SCO להגיש תביעת ענק, בדומה לתביעה שהוגשה נגד IBM, נגד חברה שפשעה מסתכם בכך שהיא משתמשת בלינוקס. מדובר בעליית מדרגה, שכן עד כה תביעות ענק היו מנת חלקן של מפיצות לינוקס בלבד, וכעת האיום בתביעה מופנה כלפי משתמשים.

לדברי מנכ"ל SCO, דארל מקברייד, עדיין לא הוחלט נגד איזו חברה תוגש התביעה, אולם כבר התגבשה רשימה חברות ממנה תיבחר הזוכה המאושרת, הצפויה לספוג נזק של מיליוני דולרים רק על המשפט. מקברייד הוסיף כי ייתכן ותביעה כזו תוגש נגד כמה חברות, ובכל מקרה ההחלטה תתקבל בזמן הקרוב, שכן התביעה, באשמת הפרת זכויות יוצרים, תוגש בתוך 90 יום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by