ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר ביצים משכל 
 
 
מערכת חיים ברשת

יון יוהנסון, מי שהצליח בתור ילד להרגיז את הוליווד כשפרץ את הגנות ה-DVD חוזר עכשיו עם תוכנה קטנה שעוקפת באלגנטיות את המנעולים הדיגיטלים של iTunes

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יון יוהנסן, ידוע לציבור הגולשים יותר בתור DVD jon, הילד הנורבגי שהצליח בשעתו להרגיז את כל הכרישים מהוליווד כאשר כתב ופירסם את תוכנת הסרת ההצפנה DeCSS, פשוט לא יודע לנוח. אתר הרג'יסטר מדווח כי יון אומנם כבר לא ילד (בן 19) אבל עדיין עושה צרות, והפעם לפורמט המוזיקה הנעול של חברת אפל.
 
 
יוהנסן למוד נסיון העבר (הוא אמנם ניצח במשפט אבל הוליווד הגישה ערעור) לא כתב הפעם תוכנית שמפצחת את מנגנון ההגנה הדיגיטלי בו משתמשת אפל, אלא פשוט כתב תוכנית פשוטה שרצה דרך כלי שורת ההפעלה של חלונות (command line utility). התוכנה מתקינה DLL שפשוט זורק את שידור הסטרים של Quicktime לתוך קובץ. כך שבעצם התוכנה לא פורצת שום דבר אלא עוקפת באלגנטיות את הגדר.

התוכנה הקלילה של יוהנסן זכתה לשם גיקי במשקל נוצה " QuickTime for Windows AAC memory dumper", ומי שיבחר לנסות להריץ אותה, מן הראוי שיצטייד קודם כל ב-MinGW וב-MSYS, כלי הידור (חופשיים) הנחוצים להרצתה.

יוהנסן לא לבד. תוכנה נוספת בשם MyTunes (עליה דיווחנו אתמול) עושה את אותה העבודה בערך, אולם התוכנה של יוהנסן היא בקוד פתוח, מה שבעצם חושף את ערוותה הדיגיטלית של אפל בפני כל העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by