ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 27 

חדשות הפורומים, גיליון 27

 
 
מיכל יפה

והשבוע: אחרי הסערה - מבט לאחור על פרשת פרסום שמה של אשת הציבור שהתלוננה על אונס בפורומים, ביקור ממלכתי ביואל ופורום הטרדה מינית בצה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

על טבע האדם (או: התנצלות)

לפני שנתחיל, בואו נסגור כמה קצוות אתיים: כותבת שורות אלה, בהיותה מנהלת הקהילה של נענע, היא צד בעניין, וכדאי שתתחשבו בעובדה הזאת כשתקראו את המשך הדברים.

שבוע קשה עבר עלינו. לא כגולשי אינטרנט ולא כמשתמשי פורומים אלא כבני אדם, ונתחיל בעובדות היבשות: ביום שישי פורסם בכלי התקשורת כי אשת ציבור ממרכז הארץ הגישה במשטרה תלונה על אונס. למחרת, בשבת, פרסם יאיר ברטשפיז, מנהל פורום האקטואליה בנענע באותו זמן, הודעה בפורום בה הוא מגלה את שם הנאנסת ותפקידה.

חוק העונשין קובע במפורש כי אין לפרסם פרטים של נפגעי תקיפה מינית ולכן מייד כשגיליתי את ההודעה מחקתי אותה ושלחתי לו אימייל המזכיר לו כי פרסום שכזה מנוגד לחוק. בתגובה, הודיע יאיר על התפטרותו מניהול הפורום בגלל הצנזורה, כדבריו, של הודעותיו.

לכאורה הסיפור היה אמור להסתיים כאן, אבל אז נכנס למשחק גורם חדש ומשמעותי והוא טבע האדם, ובסיפור הזה התגלה טבע האדם במלוא כיעורו. אותו טבע האחראי, למשל, לכך שלהודעה שכותרתה "התפרסמה תמונתה של הנאנסת בפורום" נכנסו 1862 איש, למרות שהיא מסומנת כהודעה ללא תוכן וללא שום קובץ מצורף.

אחרי מחיקת הודעתו של יאיר הופיעו בנענע במהלך השבוע עוד הודעות עם פרטי הנאנסת, כולן נכתבו בשם הערך הנעלה של חופש הביטוי ובכולן יצאו הכותבים כנגד מדיניות הצנזורה של נענע. הכותבים אמרתי? לדעתי מדובר בלא יותר משלושה.

אבל בנוסף למשתמשים שפירסמו את פרטי הנאנסת ובכך עברו על החוק, גם הפורטלים הגדולים, וביניהם נענע, לא יוצאים לגמרי צחים מהסיפור הזה, בעיקר משום הרווח המשני הרב שקיבלנו בעקבות הפרשה. כמות הדפים הנצפים השבוע בפורום האקטואליה בנענע וכנראה גם בשאר פורומי האקטואליה ברשת עלתה בצורה מטורפת. דפים נצפים זה רייטינג, והמחשבה שרמיסת כבודו של אדם הוא הגורם לרווח הזה מאוד מטרידה.

מהכתבה הזאת יש לי מסר אחד בלבד להעביר והוא לא מיועד אליכם, הקוראים, אלא לאותה אישה שהתלוננה על האונס. אני מתנצלת. אני מתנצלת על כך שבפורומים אותם אני מנהלת פורסמו פרטייך. אני מתנצלת על הסבל הנוסף שנאלצת לעבור השבוע ובעיקר אני מתנצלת על כך שמחיקת ההודעות זה הדבר היחיד שיכולתי לעשות בנדון.

קישורים:

הודעת ההתפטרות של מנהל הפורום
ואולי האשמה האמיתית היא של העיתונים?
 

פריצקי מתקדם ל-iol

דתיים חילוניים - האם המחלוקת תביא לשבר בכנסת?
 דתיים חילוניים - האם המחלוקת תביא לשבר בכנסת?   
ביום חמישי האחרון התארח בפורום דתיים חילוניים ב-IOL חבר הכנסת יוסי פריצקי מסיעת שינוי בשביל לענות על שאלות הגולשים.

למרות הפוטנציאל לדיון סוער, מבקרי הפורום לא הקשו יותר מדי על פריצקי, למעט אחד שהזדהה כחוזר בתשובה ודרש לדעת מדוע אומרים כי הציבור החרדי הוא נטל כלכלי, ועל כך ענה פריצקי כי הציבור החרדי (להבדיל מהדתי-לאומי) משול לאדם שנותנים לו כסף ואילו הוא יורק ביד הנותנת ודורש לקבל עוד. אותו חוזר בתשובה לא ממש השתכנע והודיע לפריצקי כי ``יום יבוא ותתן את הדין על כל מעלליך``.

עושה רושם שביקור דומה של חבר כנסת ממפלגה חרדית לא היה עובר בשקט, בייחוד לא אחרי ההצהרה של עובדיה יוסף אמש כי ``יש לעקור את יוסי שריד מזרע ישראל``, ונראה כי בפורום יש קצת מחסור בדתיים/חרדים, או שהם העדיפו שלא לכבד את חבר הכנסת פריצקי בנוכחותם.
 
 

פורומים חדשים

פורום שירותי חרום. הקש כאן בכדי לקבל עזרה
 פורום שירותי חרום. הקש כאן בכדי לקבל עזרה   
ב-IOL
פורום גאווה
פורום הטרדה מינית בצה``ל
פורום תרגום ועריכה

בנענע
פורום שירותי חרום
 
 
האימייל האדום של חדשות הפורומים

לדתיים, לחילוניים וסתם לאנשים שאכפת להם. נתקלתם בתופעה חשובה בפורומים? נשמח לשמוע עליה.


לגיליונות הקודמים של חדשות הפורומים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by