ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלרגיה לחתולים 
 
 תחזור, תחזור. דיון על רויטל בפורום משוב   
 
עידו קינן

למה הודחה מנהלת פורום חתולים בתפוז? זה לא עניינכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דורשים תשובות (צילום: andybahn)
 דורשים תשובות (צילום: andybahn)   
מה יש בהם, בחובבי בעלי-חיים, שלא מסתדר עם ניהול פורומים? באפריל הודחה ענת רפואה, פעילה באגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים, מניהול פורום "זכויות בע"ח" בוואלה בעקבות "הסתה וקריאה לפגיעה בנפש, של קומץ משתתפים בפורום". עכשיו זו רויטל ב א, שהודחה מתפקיד מנהלת פורום "חתולים" בתפוז. אבל מתנגדי ההדחה הזאת עושים כאב ראש לא קטן לתפוז, שהנהלת הפורומים שלו מתעקשת לא לנמק את החלטתה ולא להרגיע את הרוחות.

לא ברור מה הוביל להדחה של רויטל, והנהלת הפורומים גם לא טרחה לפרט. ב-13/11 פורסמה בפורום הודעת הדחה לקונית, בה הודתה ההנהלה לרויטל על ניהול הקהילה והודיעה על חיפוש מנהל חדש. בפורום "תפוז משוב", שם דנים הגולשים והמנהלים בנעשה בפורומים, התפרסם למחרת ההדחה הסבר כללי ומעורפל של ההנהלה: "לטענת גולשים אחרים ומבדיקות שערכנו אנו, נראה שגישתה [של רויטל] קיצונית מדי. סיבות אלה הובהרו לה אף בטלפון".

משתתפי הפורום לא היו מרוצים מההחלטה, ובמיוחד לא מהשרירותיות שלה. ההנהלה אמרה בנושא כי "לא שיתפנו את הגולשים בהחלטות אלה עד כה, ולא נתחיל לשתף בהן גולשים מעתה. צר לנו שאת מוצאת כי מדובר בזלזול, אנחנו סבורים שרק כך ניתן לעבוד מול מנהלים, ולרכוש את אמונם שבשלב זה או אחר, במידה והדברים יגיעו לכדי כך, כבודם יישמר. מסיבה זו לא נפרט את כלל הסיבות להדחתה (המצערת יש לומר) של רוויטל. רוויטל בחרה לשטוח חלק מהטענות בפורומים הציבוריים, וזו זכותה המלאה. אנחנו לא נעשה זאת". עוד נכתב שם: "רוויטל היתה מנהלת מצויינת בפורום הזה. [...] אנו מתנצלים בפניה על כך שהיא נפגעה, ובפני הגולשים ששוב נאלצים לספוג פרישה לא צפויה של מנהלת מסורה".

בהיעדר מידע רשמי, נולדה שמועה לפיה רויטל פוטרה בעקבות לחץ של רשויות מקומיות, לאחר שהיא פרסמה (או אישרה לפרסם) בפורום ביקורת קשה נגד מדיניות הרעלת חתולים ברשויות. הנהלת הפורומים הכחישה שמועה זאת: "לא קיבלנו פניות מערוצים רשמיים לגבי מחאה נגד הרעלת חתולי רחוב. יתר על כן, במידה שתצא יוזמה מתוך הפורום היוצאת כנגד מדיניות ההרעלה, נשמח לתת לה במה מלאה, ולסייע בפרסום הנושא".
 
 
ההדחה הבלתי-מנומקת גרמה לרחשי התמרמרות בפורום חתולים, שעם הזמן הלכו והתגברו, וגלשו גם לפורום "תפוז משוב". "מה זה צריך להיות? מה קורה פה? יש לכם עסק עם בני-אדם, לא דמויות וירטואליות!", כתב gozala. "אל תעשו את הטעות של וואלה", הזהיר האפי לי, והזכיר את פיטור מנהלת פורום זכויות בעלי חיים שם: "אתם מוזמנים לגלוש לפורום הזה ולראות מה קרה אחרי שבצעד ענק כל קהילת הפורום עקרה לתפוז".

רויטל שפכה דלק על המדורה, כשבחרה להביע את עלבונה על ההדחה בהצפת הפורום בתגובות שהשורה התחתונה שלהן היא (במילים שלנו) 'חבל שפיטרתם אותי, נראה את המנהל החדש מתמודד עם העבודה הזאת'. בתגובה לשאלה על טיפול בטפילי אוזנים של חתולים, כתבה: "לי יש נסיון ומלא פתרונות אבל אני כבר לא המנהלת אז שהמנהל החדש שמתימר להיות מאכיל חתולים שיואיל בטובו להיכנס לכאן ולתת תשובה". בתגובה להודעה מקניטה של טרול (משתתף מציק בפורום), כתבה: "מענין אם המנהל החדש ישים לב שיש לו טרולים בפורום וימחוק אותם?".

אבל לא כל המשתתפים תומכים ברויטל. "לא מובן" כתב לה: "השיטה הזאת של 'הוא שבר לי, אז אני אתנהג כמו ילד בכיתה א' ואשבור לו' היא אדיוטית". אמריליס33 האשים את רויטל בהדחה: "ההודעות שאת מעלה פה די מסבירות למה לקחו לך את שרביט הניהול". "סנופקין האמיתי" קרא לה ולתומכיה לארוז את המקלדות שלהם ולהתחפף: "אני רוצה כבר שקט ונשבר לי מהבכיינות שלכם! תפוז זה אתר פרטי שעשה טעות ונתן לכם הרגשה כאילו זה הבית שלכם והנהלת הפורומים חייבת לכם משהו. ולא כך הוא". לדעתו, תומכיה של רויטל הם בדויים: "למה אתם ממשיכים לענות לרויטל ולעשרות הניקים שהיא יצרה לעצמה ע"מ 'לתמוך' בהחזרתה לניהול?"

"ככלל, המדיניות היא שאנחנו לא מפרסמים את זה כלפי הגולשים, מתוך איזשהו כבוד למנהלים שעבדו איתנו בהתנדבות", אמרה לחיים ברשת מנהלת הקהילות של תפוז, נטע זילברג. "לא נפרט תלונות שהגיעו או בעיות שהתגלו ולא נדון בזה עם גולשים, כי אנחנו חושבים שכל אדם זכאי לכבוד שלו. זה מה שגולשים לא הבינו שם, שאלו אותנו: 'אז תגידו, כמה תלונות קיבלתם, איזה תלונות קיבלתם, מי התלונן'. לא יקרה. נגד רויטל הגיעו תלונות, לא הגענו איתה לעמק השווה וראינו לנכון לומר לה שאנחנו מצפים ממנה לפרוש. בניגוד למה שנכתב, היתה שיחת טלפון מקדימה ומאוד מנומקת. זה לא שהיא הגיעה לפורום ופתאום גילתה שהיא לא מנהלת".

מה קורה כשדיון כזה יוצא משליטה? בפורום משוב יש עשרות תגובות לנושא.
"אנחנו לא אוהבים לעסוק בסתימת פיות. הם מתנגדים להרחקה של רויטל, וזו זכותם הלגיטימית להביא את דעתם. זה לא היה לנו נעים, ונאמרו שם דברים מאוד קשים כלפינו, ברמה של הכפשות אישיות, אבל לא תופסים אדם בשעת כעסו. אני לא אוהבת את זה, היה לי יותר נעים אם לא היה את השרשור הזה, אבל אני לא עוסקת בחסימת ביקורת. פורום המשוב נפתח כדי לאפשר משוב. איזה פרצוף יש לנו אם אנחנו לא נותנים להם לדבר?"

לדברי זילברג, משתתפים בפורומים יצרו לעצמם ניקים (כינויים) חדשים, כדי ש"יהיה להם יותר חופש להגיד את כל מה שהם חושבים": "חלק מהדברים נמחקו, כשהדברים באמת עברו כל גבול. לתת לאנשים לקלל ולגדף זה לא לעניין בשום אופן".

רויטל סירבה להתראיין לכתבה זו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by