ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק אנטי ספאם חדש בארה"ב 
 
 עצור! אתה הומו   
 
רויטרס

בית המחוקקים האמריקאי אישר חוק נגד ספאם בתקווה להשיב את האימייל לגולשים. מומחים מזהירים כי החוק רך מדי וכי הוא רק יחמיר את התופעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקאי הצביע אמש (שבת) ברוב מכריע וקיבל חוק המוציא את רוב הספאם אל מחוץ לחוק. לפי החוק החדש יוקם מערך רישום "Do not spam" שאליו צריך יהיה אדם להרשם אם ברצונו להפסיק לקבל אימיילים מסחריים בלתי רצויים.

על פי החוק החדש, ספאמרים שיפציצו את תיבות הדואר בתכנים פורנוגרפיים ובשיטות התעשרות מיידיות צפויים יהיו לקנסות של מיליוני דולרים ולתקופות מאסר בפועל. החוק עבר ברוב מכריע של 392 קולות מול חמישה.
 
 
בחודש שעבר העביר הסנאט פה אחד חוק דומה, אולם הוא היה חייב לקבל את שינויי בית המחוקקים לחוק, לפני שהוא יקבל מעמד חוקי מלא. הסנאט אמור לעשות כן, כבר בימים הקרובים.

יוזמות חקיקה שונות כנגד ספאם צצו ונעלמו בקונגרס במשך שש השנים האחרונות, בעוד שהתופעה עצמה רק הלכה וגברה עד שהפכה ממטרד זעיר למפלצת שמאיימת לחרב את אמצעי התקשורת הפופולרי ביותר של רשת האינטרנט.

המחוקקים נאלצו סוף סוף לפעול בנושא ולהגיע להכרעה לאור העובדה שחלק מהמדינות (כמו קליפורניה) פשוט חוקקו חוקים בנושא, ולא חיכו להכרעה פדראלית. החוק החדש שיצא מבית הנבחרים, ירמוס את החוקים שהתקבלו במדינות השונות.
 
לפי החוק החדש, יותר לחברות לשלוח אימיילים בלתי רצויים לגולשים, עד שאלה יודיעו להם כי הם אינם מעוניינים לקבל אותו. על פי גורמים הפועלים במאבק נגד הספאם, גישה זו תוביל לספאם נוסף על זה הקיים כיום.

החוק החדש אוסר על ספאמרים להסוות את עקבותיהם בכך שהוא מחייב אותם להזדהות כראוי ולהמנע משורות כותרת או כתובת שולח מטעות. מסרים בעלי תכנים פורנוגרפיים יצטרכו להיות מזוהים ככאלה, על מנת לאפשר לגולשים לסנן אותם ביתר קלות.

מי שיפר את החוק על סעיפיו השונים ייענש בקנסות עתק של מיליוני דולרים ובתקופת מאסר של עד חמש שנים בפועל. החוק לא יאפשר לאנשים פרטיים לתבוע ספאמרים.

החוק גם קובע כי וועדת הסחר הפדראלית (FTC) תקים מערך רישום "do not spam" לגולשי אינטרנט המעוניינים לא לקבל שום ספאם, בדומה לרשימת ה-“do not call” שאליה נרשם כל מי שאינו מעוניין ששירותי טלמרקטינג יפנו אליו בל מיני הצעות מפתות.

החוק גם הוציא מחוץ לחוק את הספאם הסלולרי, כמו זה שאנו מכירים במחוזותינו. על פי חוק זה מנויי סלולר לא יקבלו הודעות ספאם, אלא אם כן הם נתנו לכך אישור מוקדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by