ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האופיס שלנו קליל וחינם 
 
 
מערכת חיים ברשת

שירות התעסוקה הוא הגוף הממשלתי הראשון בישראל שנוטש את מיקרוסופט ויתקין את חבילת האופן אופיס החינמית. האם זו תחילתה של מהפיכת הקוד הפתוח?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהפכת הקוד הפתוח מגיעה לישראל? אולי מוקדם לקרוא לזה מהפכה, אך בהחלט מדובר בסנונית ראשונה. שירות התעסוקה הודיע כי בעתיד הקרוב יותקנו על גבי 580 עמדות מחשב של השירות חבילות התוכנה המשרדיות "אופן אופיס".

מדיווח ב-ynet עולה כי שירות התעסוקה הגיעה להחלטה להתקין את חבילת תוכנות המשרד החופשית בהתאם להחלטת משרד האוצר שלא לחדש את הסכם המסגרת שהיה קיים עם חברת מיקרוסופט, וזאת במטרה לחסוך בעלויות רכישות התוכנה.
 
 
חבילות התוכנה המשרדית (החופשית) יותקנו על גבי 580 מתוך 730 עמדות עבודה של IBM במשרדי שירות התעסוקה והן יחליפו את תוכנות המשרד של מיקרוסופט. חבילות האופן-אופיס יותקנו על ידי IBM ללא תשלום נוסף כחלק מהחוזה הקיים בין IBM לשירות התעסוקה.

ממשרד האוצר נמסר כי גופים ציבוריים נוספים שוקלים את האפשרות לעבור לאופן אופיס, ביניהם משרד האוצר, משרד החינוך השוקל האם ניתן לשלב את תוכנה לכיתות הלימוד, ומשטרת ישראל שבודקת את החבילה על מנת להפיצה לתחנות ברחבי הארץ כבר בשנת 2004.
 
ובאותו עניין. חבילת תוכנות האופן אופיס בגירסתה העברית המעודכנת, זו אשר תופץ במחשבי שירות התעסוקה, תזכה גם להפצה מאסיבית בשוק האזרחי. כל גולש יוכל בקרוב להוריד בחינם את הגירסה העברית מהרשת, וכמו כן בימים אלה שוקדים על אריזת החבילה בתקליטור, אשר יהיה מופץ בכל מקום אפשרי, שמחירו ינוע בין 15 ל-20 ₪.

חברת מיקרוסופט ישראל, שהיא ללא ספק הגוף המסחרי שצריך לחשוש מחדירת אופן אופיס לשוק הממשלתי, לא מסרה את תגובתה לכתב ynet.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by