ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חדשות הסלולר: המלך הבא של סמסונג 
 
 אתרי הטכנולוגיה עסוקים בשמועות על היורש. גלקסי S2    צילום: יח"צ    
חדשות הסלולר |
 

כל השמועות על גלקסי S3, האייפד החדש ממשיך להלהיט את היצרים, הציפורים נוסקות לחלל וכל מה שקרה השבוע בעולם הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עולם הסלולר בדרך כלל נע בין פסטיבל שמועות על האייפון לבין פסטיבל שמועות על האייפד. זאת, בעוד שההשקות של שאר היצרניות אינן מצליחות לרגש כמו מוצרים המעוטרים בלוגו התפוח.

 

השנה נראה שהגלקסי 3S מצליח לחדור את חומת ההערצה למכשירי אפל, ואתרי הטכנולוגיה עסוקים מאוד במפרט של המלך הבא מבית סמסונג.

 

בתחילת השבוע נחשפו תמונות נוספות של המכשיר הנחשק, שהתגלו כמאכזבות למדי. ראשית, העיצוב נראה סטנדרטי לחלוטין ולא מרענן במיוחד, בעיקר מתוך הציפייה שסמסונג יפסיקו להשתמש בפלסטיק במכשיריהם. שנית, המכשיר נראה רחב למדי ולא נוח לאחיזה, דבר שיכול לפגוע במכירות שלו.

 

התמונה נראית אותנטית מאוד, אך לא ברור האם זה הדגם של הגלקסי S3 או גירסה זולה שלו. במהלך השבוע זרמו שמועות נוספות שהפיחו תקווה כי ההשקה תהיה כזו ששווה לחכות לה. לפי אחת מיצרניות הרכיבים של סמסונג, את הגלקסי החדש יעטר מסך סופר אמולד פלוס מרהיב בגודל 4.6 אינץ', בדומה לגלקסי נקסוס. המסך יתהדר ברזולוציית HD, כלומר צפיפות פיקסלים של 319ppi, דומה מאוד לצפיפות של האייפון - 330ppi. אז מתי נחזה בקסם של סמסונג? לפי השמועות מדובר על השקה באמצע מאי.

 

 
מתאים לאנשים עם אצבעות של פיל. גלקסי נוט
 מתאים לאנשים עם אצבעות של פיל. גלקסי נוט   צילום: צילום מסך 
 

סמסונג הופכת אט-אט לחברת הסלולר הגדולה בעולם, וההצלחה אינה נעצרת רק במכשירי הדגל ומכשיר הנישה גלקסי נוט שאנחנו מכנים בחיבה - סמארטאבלט.

גלקסי נוט מכר כבר מעל 5 מיליון מכשירים וכל זאת בחמישה חודשים. לרגל החגיגה הוציאה סמסונג פרסומות חמודה עם פיל מקסים שמוכיח שהנוט מתאים גם לאנשים בעלי אצבעות פיל. סמסונג אינה מסתפקת רק בסמארטפון ורוצה לכבוש גם את עולם הטאבלטים ומתכננת, אולי, להשיק טאבלט בגודל מסך של 11.6 אינץ'.

 
 

אפל - אתם טוענים את האייפד לא נכון

האייפד החדש ממשיך להלהיט יצרים עקב הטמפרטורה הגבוהה שהמכשיר מייצר בעת מאמץ תוכנתי. בשבוע שעבר אתרים הראו שהאייפד החדש יכול להגיע לטמפרטורות גבוהות העוברות את ה-40 מעלות בעת הרצת משחקים.

 

השבוע הוויכוח ממשיך, בעיקר כאשר אפל טוענת שאין שום בעיה עם האייפד. האתר PCWorld לא התעצל, בדק, השווה והראה שהאייפד החדש מגיע לטמפרטורות גבוהות יותר מהדור הקודם ואף מטאבלטי אנדרואיד. למרות הכול, הפער אינו כה גדול ולרוב עומד על 4 מעלות צלזיוס ל"טובת" האייפד.

 

 

 
מתחמם, מתחמם, לוהט. האייפד החדש לעומת אייפד 2 דרך מצלמה תרמית
 מתחמם, מתחמם, לוהט. האייפד החדש לעומת אייפד 2 דרך מצלמה תרמית   צילום: consumerreports.org 
 

הבעיות של האייפד החדש אינן מסתיימות בנושא זה. מסתבר שהאייפד ממשיך להיטען שעה נוספת לאחר שהחיווי מראה שהסוללה מלאה. תשובת אפל? נו, באמת. הרי כולנו יכולים לעבוד בדוברות של אפל, כיוון שהתשובה תמיד זהה: "זה לא באג, זה פיצ'ר". לפי אפל, כל מכשירי iOS עובדים כך והמאפיין נועד להגן על המכשירים.

  

האביב הגיע ופסח בא, ואיתו גם פסטיבל השמועות לגבי האייפון החדש שייקרא אייפון 5, 6 או "האייפון" אם ניתן ללמוד משהו מהשקת האייפד. השאלה המסקרנת ביותר היא בלי ספק האם האייפון החדש ישמור על גודל המסך, בזמן שכל המכשירים המתקדמים בשוק מגיעים עם מסך בגודל 4 אינץ' וצפונה. מהי התשובה? תלוי את מי שואלים.

 

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, הנחשבת למקור אמין במיוחד, האייפון החדש יגיע עם מסך בגודל של 4.6 אינץ'. מקורות אחרים טוענים שהאייפון החדש ישמור על הגודל המוכר של 3.5 אינץ' כדי לא ליצור קושי בהתאמת אפליקציות למסכים שונים, ואנחנו נהמר עליהם. מתי ההשקה? גם פה תלוי את מי שואלים. רויטרס טוענים שבחודשי הקיץ ואילו מקורות אחרים בונים על הסתיו. האופטימיים במיוחד טוענים שחברת פוקסקון כבר החלה לייצר אותו.

 

 

 
כך ייראה האייפון עם מסך 4.6 אינץ': תמונות קונספט
 כך ייראה האייפון עם מסך 4.6 אינץ': תמונות קונספט   צילום: adr-studio 
 

קצרים

מיקרוסופט לא יודעת להפסיד: חברת מיקרוסופט מנסה בכל דרך אפשרית לשווק את הסמארטפונים שלה, ואפילו יצאה בתחרות הקוראת לצרכני פלטפורמות אחרות להגיע לחנות מיקרוסופט, ולנסות להביס את מכשירי ה-WP במהירות הפעלת יישומים. הפרס הנחשק - לפטופ בשווי 1,000$.

 

בלוגר מתוחכם הגיע לחנות והתבקש להציג את הטמפרטורה בשתי ערים שונות מהר יותר ממכשיר ה-WP. הבלוגר הגיע עם מכשיר גלקסי נקסוס, והתחרות נגמרה כבר לפני שהחלה כיוון שבנקסוס היה מותקן וידג'ט המראה טמפרטורה בשתי ערים שונות. מתחכם? כן. חוקי, בטח שכן.

 

עובדי מיקרוסופט בחנות לא קיבלו את ההפסד בצורה ספורטיבית וסירבו לתת לבלוגר את הפרס. לאחר רעש ברשת, מיקרוסופט התנצלה והעניקה את הפרס עם פיצוי.

 

 

 
שוברים שיאים. Angry Birds Space
 שוברים שיאים. Angry Birds Space   צילום: יח"צ 
 

ציפורים בחלל: הגירסה החדשה של Angry Birds שוברת שיאים כצפוי וכבר הורדה מעל 10 מיליון פעמים בתוך שלושה ימים. המשחק הכה פופולארי זמין לפלטפורמת אנדרואיד ו-iOS אך לא למכשירי WP. בתחילה מפתחי המשחק טענו שהם אינם עובדים על גירסה לסמארטפוני מיקרוסופט, כיוון שזה לא משתלם. לאחר מכן חזרו בהם והדגישו שבסופו של דבר תצא גירסה גם ל-WP.

 

קרב בגודל ננו: טכנולגיית כרטיס הסים שינתה לחלוטין את עולם הסלולר. זאת, בזכות היכולת לקחת את המספר האישי אתכם לכל מכשירי GSM אחר. מאז שהומצא לפני יותר מעשרים שנה, הסים הוותיק לא השתנה - עד שהגיעה אפל והקטינה אותו. רוב היצרניות לא עברו לדגם החדש, אך נראה שעכשיו מתחולל קרב תקינה בין היצרניות השונות. אפל, נוקיה וחברת RIM עובדות על ננו-סים חדש ושונה. מדובר בבשורה מרה, כיוון שהיכולת לעבור בקלות בין מכשירים תלוי בכך שהסים יהיה זהה ואנחנו מקווים שהיצרניות יישרו קו בנושא זה.

 

אפליקציות חדשות: המשחק טמפל ראן ששבר שיאים בפלטפורמת iOS זמין מעתה גם למשתמשי אנדרואיד. אינסטגרם עושה צעד נוסף לעבר משתמשי אנדרואיד, ופתחה דף אינטרנט שבו ניתן להירשם ולקבל הודעה על השקת האפליקציה לאנדרואיד. לצערנו, הדף לא חושף עדיין את תאריך ההשקה.

 

לדבר ללא הגבלה?: בחו"ל זה כבר נפוץ, אך בישראל אין כמעט חבילות המאפשרות לדבר ולסמס ללא הגבלה ובזול. חברה וירטואלית חדשה בשם hallo מאיימת לשבור את השוק ולספק חבילה כזו ב-99 ש"ח לחודש. חברות הסלולר עמדו על רגליהם האחוריות והודיעו שאין להם הסכמים עם hallo. כידוע, חברה וירטואלית חייבת לחתום על הסכם עם חברת סלולר בעלת תשתית קיימת, ולא נראה שליצרניות הוותיקות יש רצון בכך. האם משרד התקשורת יתערב לטובתנו?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by