ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר טוב מהדבר האמיתי 

יותר טוב מהדבר האמיתי

 
 
דני גרינשטיין

גם אם בתחילה המשחק נוקס נראה כמו חיקוי חיוור לדבר האמיתי, כמה סיבובים של משחק אינטנסיבי מגלים פנינה אמיתית. שווה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מעוד סיבוב סטנדרטי של חרבות, כשפים וכמה נסיכות שופעות
 יותר מעוד סיבוב סטנדרטי של חרבות, כשפים וכמה נסיכות שופעות    
אחרי הכישלון של Lands of lore 3, האכזבה היחסית מ Tiberian Sun והנמכת הציפיות הכללית בשוק משחקי המחשב בעונה זו של השנה, מפתיע לגלות שהמשחק החדש מבית Westwood, Nox, הוא אחד המשחקים הטובים ביותר שייצאו לשוק בחודשים האחרונים.

Nox הוא מאותם משחקים שלכאורה לא מציעים לשחקן שום דבר חדש - על פני השטח נוקס הוא חיקוי חיוור חיקוי לDiablo, משחק הפעולה-תפקידים הפופולרי של חברת Blizzard. אבל כשמעמיקים במשחק מגלים שהוא מציע הרבה יותר מעוד סיבוב סטנדרטי של חרבות, כשפים וכמה נסיכות שופעות שמתעקשות להיכנס כל הזמן למאורות דרקונים אפלוליות.

הגיבור של Nox הוא ג`ק, צעיר אמריקאי עצלן שמוצא את האושר העילאי בצפייה בטלוויזיה תוך כדי שתיית פחית בירה פושרת. יום אחד נשאב ג`ק מחייו האידיליים לתוך מסך הטלוויזיה שלו, ומשם הישר אל Nox, מדינה מסתורית הנמצאת במשבר שרק ג`ק שלנו יכול לפתור.

 
אחד הדברים הראשונים שבולטים מיד במשחק היא הנוחות והאינטואיטיביות
 אחד הדברים הראשונים שבולטים מיד במשחק היא הנוחות והאינטואיטיביות    
במיטב המסורת של משחקי התפקידים ישנה אפשרות להפוך את ג`ק ללוחם, קוסם או להטוטן, כאשר בהתאם לכל בחירה העלילה של המשחק נפרשת בצורה שונה. בנוסף לטוויסט החמוד הזה ישנה גם אפשרות לשנות את המראה של ג`ק, ולשלוט בצבע ובצורה של כל פריטי הלבוש שלו. זוהי ודאי אינה האופציה השימושית ביותר במשחק, אבל היא מהווה דוגמא טובה לתשומת הלב הרבה שהוקדשה לפרטים הקטנים ביותר בנוקס, קפדנות שניכרת לאורך כל המשחק.

אחד הדברים הראשונים שבולטים מיד במשחק היא הנוחות והאינטואיטיביות של השליטה בג`ק. ב Westwood לקחו את הממשק הקלאסי של Diablo שלב אחד קדימה, למרות שגם כאן, כמו במשחקי תפקידים רבים, סביר להניח שהמשתמש הממוצע יסבול מכאבים באצבע כתוצאה מלחיצה מופרזת על הכפתור השמאלי של העכבר.

 
בווסטווד מאמינים שנוקס יהיה הקלף החזק ביותר בארסנל שלהם בזמן הקרוב
 בווסטווד מאמינים שנוקס יהיה הקלף החזק ביותר בארסנל שלהם בזמן הקרוב   
המשחק מגיע על גבי שני תקליטורים, כאשר התקליטור הראשון מכיל את המשחק ליחיד, כשהתקליטור השני זהה לחלוטין, מלבד העובדה שהוא אמור לשמש את השחקן השני ברשת (ולכן לא ניתן לשחק ממנו משחק ליחיד). כך נוצר מצב, שאלא אם כן יש ברשות המשתמש יותר מעותק אחד של המשחק (לא תרחיש סביר במיוחד), אי אפשר לשחק ברשת עם יותר משני שחקנים.

זהו אחד החסרונות העיקריים של המשחק, מכיוון שההגבלה הזאת מאוד מצמצמת את ההנאה ממשחק מרובה משתתפים. כל מי שאי פעם הריץ סיבוב או שניים של משחק רב משתתפים בקוויק יודע שההנאה ממשחק כזה מוכפלת עם כל משתתף חדש. כפי הנראה, הסיבה להגבלה התמוהה הזו היא שבווסטווד מאמינים שנוקס יהיה הקלף החזק ביותר בארסנל שלהם בזמן הקרוב, ובהתאם לכך ההגבלה הזאת היא רק אחת משורה של הגנות שונות מפני העתקה שהוצמדו למשחק.

 
 
אבל מי שיצליח לאזור את הסבלנות שדרושה בכדי להתמודד עם החסכים המינוריים של נוקס, ימצא משחק מצויין בהחלט. הסיבה העיקרית שבגללה כדאי להקדיש לנוקס זמן פשוטה: לפני כחודש הודיעה Blizzard על דחייה נוספת במועד יציאתו של Diablo 2 לחנויות.

כל מאוכזבי בליזרד, למודי התפיסה הייחודית של החברה לגבי דד-ליינים, יימצאו כאן את כל מה שהפך את Diablo הראשון ללהיט ענק. למעשה, עם שלושת המסלולים השונים שהמשחק מציע, מאוד יכול להיות שהוא יחזיק מעמד בכונן שלכם עד שהחבר`ה בבליזרד יואילו בטובם לשחרר לנו סוף סוף את Diablo 2. מומלץ, במיוחד לחובבי משחקי תפקידים. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by