ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט - טכנולוגי 
כשצוקרברג היה סטודנט: "זמני יקר, ואני מוקף באנשים החכמים בעולם" 
 
כלכליסט - טכנולוגי |
 

במסגרת מאבקה בתביעת הבעלות של פול סליה, מפרסמת פייסבוק התכתבות בינו לבין צוקרברג בימיו בהרווארד - החושפת יחסים מתוחים בין השניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פייסבוק פרסמה לראשונה מיילים של מנכ"ל ומייסד החברה, מארק צוקרברג, בעת שהיה סטודנט בהרווארד. המיילים פורסמו במסגרת פנייתה של הרשת החברתית לבית המשפט, בבקשה לדחות את תביעת הבעלות שהגיש נגדה פול סליה, ומעידים על מערכת יחסים מתוחה בינו לבין צוקרברג.
 
סליה הגיש תביעה נגד פייסבוק לפני כשנה, בטענה שבינו ובין צוקרברג נחתם חוזה לבניית פייסבוק ב-2003, וכי הוא השקיע באתר כ-1,000 דולר בתמורה לכ-50% ממנו. לטענת סליה, צוקרברג הונה אותו כפי שהונה את האחים ווינקלווס, וסיפר לו שהאתר לא הצליח וכי החליט לסגור אותו.
 
התביעה של סליה - שהורשע בעבר במעשי מרמה - הוגדרה מלכתחילה על ידי פייסבוק כמעשה הונאה. סליה עזב את ארה"ב בחודשים האחרונים ונמנע מלספק לבתי המשפט כוננים קשיחים, שלטענת פייסבוק מכילים את המידע שמוכיח כי מדובר בהונאה מתחילתה ועד סופה.
 
לטענת עורכי הדין של פייסבוק, המיילים שמצטט סליה כהוכחה לטענותיו לא הופיעו בהתכתבות בין השניים. הם גם טוענים כי בניגוד לדברי סליה, מערכת היחסים בינו ובין צוקרברג היתה מתוחה: צוקרברג, שאין מחלוקת על כך שבנה עבור סליה פרויקט אחר, StreetFax שמו, שלח לו ב-25 בינואר 2004 מכתב שבו הודיע לו שהוא לא יבצע יותר את העדכונים ב-StreetFax, משום שסליה לא שילם לו את המגיע לו. בין השניים הוסכם כי צוקרברג יקבל 19,500 דולר עבור הפרויקט, אך סליה שילם לו רק כ-9,000 דולר.

 

 צילום: shutterstock 
 

במייל מודיע צוקרברג לסליה ש"זמני יקר, ונראה שראוי יותר להוציא אותו על דברים... שיספקו סוג כלשהו של פיצוי בעתיד הקרוב". הוא נשלח כשבוע וחצי לפני השקת פייסבוק, ואינו מתייחס אליה ולו במילה. צוקרברג אומר עוד במייל כי בהרווארד הוא "מוקף בכמה מהאנשים החכמים ביותר בעולם, מפתח רעיונות ומוצא שוב ושוב פרויקטים גדולים לעבוד עליהם".
 
עורך דינו הנוכחי של סליה - האחרון בסדרה ארוכה של פרקליטים, שרובם התפטרו - טען כי צוקרברג מחק את המיילים הרלבנטיים. כדי להסביר מדוע המידע שמסר סליה נמצא בפורמט וורד ולא בפורמט מייל רגיל, טען עורך הדין כי סליה העתיק בקביעות מיילים חשובים לוורד משום שתוכנת המייל שלו היתה מוחקת מיילים כחודש לאחר שנשלחו.
המהלך הנוכחי של פייסבוק מגיע זמן קצר לפני ההנפקה שלה, וסביר להניח שהוא מיועד לאפשר לחברה להגיע לבורסה מבלי שצל מרחף על שאלת הבעלות עליה.

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by