ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך להצליח בעסקים ולמצוא זיונים 
 
 לעשות חברים חדשים ואיכותיים   
 
מערכת חיים ברשת

שירות חדש (!) שנועד להקל על מפגשים ראשונים בין משתתפים באירועים חברתיים יקשר אנשים עם תחומי עניין משותפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תהליך המינגלינג הוא רב מסתורין: לוקחים קבוצת אנשים, שמים אותם בחדר אחד עם אוכל ואלכוהול, ומקבלים תקשורת אנושית במיטבה – אינטראקציות רגשיות, שיחות קלילות, קשרים נוצרים. חברה מניו יורק מנסה להתערב בתהליך הזה, כדי להקל על אי הנעימות הראשונית במפגש חברתי שכזה.

החברה, nTAG Interactive, מציעה חלוקת תגים לכל המשתתפים באירוע. כל משתתף מקבל תג ועליו היסטוריה רלוונטית, אינטרסים עסקיים ותחביבים אישיים – פרטים שאנשים משווים ביניהם כדי לבדוק האם יש להם משהו במשותף. התגים, המכונים nTag, הם בגודל מחשב כף-יד, ומתקשרים ביניהם באמצעות גלי אינפרה אדום.
 
 
השירות יושם בכנס ה-Pop!Tech באוקטובר. בכנס, שנערך בניו אינגלנד, השתתפו אנשי טכנולוגיה, אנשי עסקים וסתם חובבי גאדג'טס, כך לפי כתבה ב-NewScientist. כמו בכל כנס, אנשים נפגשים, מחליפים רעיונות ויוצרים שותפויות עסקיות, אולם כעת התגים ניסו להקל על התקשורת הראשונית בין המשתתפים. התגים מזהים משתתפים עם תחומי עניין דומים ומקשרים ביניהם.

ריק בורובווי, ממייסדי המיזם, פיתח את התגים במסגרת עבודת הדוקטורט שלו ב-MIT בשנות ה-90, ויצא עם הרעיון לשוק העסקי בתחילת 2003. "אנחנו מנסים להפחיד את תחושת האי נעימות בפגישות ראשוניות", הוא אומר.

התגים גם משתמשים בטכנולוגיית RFID בנוסף לאינפרא אדום כדי לדבר עם שרת ראשי, וכך יכולים המשתתפים באירוע להוריד פרטים על המשתתפים האחרים לחשבון האימייל שלהם במהלך המפגש. החברה משכירה את התגים ליום במחיר של בין 40 ל-100 דולר לחתיכה, תלוי באורך המאורע.

בורובווי פיתח גם מודל למסיבת קוקטייל, שאליה מגיעים אנשים למטרות קרוזינג ושתייה לשוכרה, שבה התגים יסייעו לאנשים למצוא מה שהם מחפשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by