ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורות מוצרים 
סקירה: תחנת עגינה iHome ‏IW1 
 
 עיצוב מינימליסטי נאה. iHome ‏IW1    צילום: יח"צ    
ביקורות מוצרים |
 

בדקנו את יחידת הרמקולים המאפשרת להזרים מוזיקה על גבי הרשת האלחוטית, באמצעות טכנולוגיית Airplay. האם היא מצדיקה את הבאזז סביבה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחנות העגינה של iHome אומצו על ידי איידיגיטל (Premium Seller של אפל בישראל) כחלק ממותגי הבית, וככאלה הן זוכות לחשיפה גבוהה בחנויות החברה ובפרסומים השונים. IW1, יחידת הרמקולים האלחוטית מסדרת ה-Air שלiHome מציעה יחידת רמקולים נטענת המשולבת עם תחנת עגינה קלאסית, כזו שיודעת להשמיע מוזיקה ולטעון את מכשיר האפל תוך כדי. 

החידוש בתחנת העגינה הזו מגיע בדמות האפשרות להזרים אליה את המוזיקה על גבי הרשת האלחוטית (Wi-Fi), בזכות תמיכתה בטכנולוגיית Airplay של אפל. עם הרבה באזז סביבה וזכייה בכמה תחרויות עולמיות, ניגשנו לבדוק אותה.

 

איכות השמע

ניתן לקבוע בברור שאין הבדל מהותי בין האזנה למוזיקה כאשר הנגן מחובר פיזית ליחידה, או כאשר הוזרמה אליה המוזיקה באופן אלחוטי. יש כמובן לקחת בחשבון את עוצמת האות של הרשת האלחוטית, ולזכור שניתוקים עלולים לקרות בזמן השימוש האלחוטי. 

 
אין הבדל מהותי בין האזנה למוזיקה כאשר הנגן מחובר פיזית ליחידה, או כאשר הוזרמה אליה המוזיקה באופן אלח
 אין הבדל מהותי בין האזנה למוזיקה כאשר הנגן מחובר פיזית ליחידה, או כאשר הוזרמה אליה המוזיקה באופן אלח   צילום: יח"צ 
 
 

iHome IW1 מצויד ב-2 וופרים ו-2 טוויטרים, בגודל 3 אינטש ו-1 אינטש בהתאמה, שמספקים יחד עוצמה של 26 וואט. בנוסף מצוידת תחנת העגינה במעגל עיבוד אות דיגיטלי בשם Bongiovi Acoustics. כברירת מחדל, היחידה תמיד תפעל במצב זה ועל מנת לנטרלו יש ללחוץ על הכפתור הייעודי בשלט. על פי הצהרות היצרן, שימוש במעבד האות הזה ישפר משמעותית את הצליל ויפיק בס עמוק יותר. 

לטעמנו, על כל פנים, לא תמיד כך הדבר. הקשבנו למוזיקה במספר סגנונות, ולא ניתן היה לקבוע חד משמעית לאיזה סגנון מחמיא השימוש במנגנון יותר או פחות. בברור נוכל לומר שהשימוש בו יגביר בצורה משמעותית את העוצמה הכללית ובמעט את ההפרדה הסטראופונית, אך יש לשים לב שבחירה בעוצמה המקסימלית גררה לרוב עיוותים לא נעימים שאילצו אותנו להוריד רמה אחת או שתיים בעוצמה. 

במצב בו המנגנון היה כבוי, נאלצנו לרוב לכוון את ערכי הבס והטרבל על מנת להשיג תוצאה נעימה ומאוזנת, וגם במקרה זה נאלצנו לעיתים לשנות את הכוונון בין קטע כזה לאחר. מבחינת עוצמה, כל עוד נוגנה המוזיקה במצב ה-Bongiovi העוצמה היתה מספקת, וכאשר בוטל מצב זה הביצועים היו נמוכים הרבה יותר.

 

ציון: 7.5 מתוך 10

 
מראה נאה. iHome ‏IW1
 מראה נאה. iHome ‏IW1   צילום: יח"צ 
 

נוחות השימוש

iHome IW1 אינו מציג עיצוב מהפכני וחדשני, אך הוא נאה מאוד למראה. הוא מינימליסטי מאוד ומתהדר בגוף בצבע שחור שבתחתיתו פס היקפי כסוף. צדדיו מעוגלים וכל גופו מכוסה בד (בדומה לרמקולים קלאסיים). היחידה אינה גדולה במיוחד (31.8x18.6x9.3 ס"מ),  אך גם כבדה יחסית לרמקול נייד, ומשקלה 2.72 ק"ג. במידה ותחליטו לנייד אותה ממקום למקום תמצאו שקע אחיזה בחלקה האחורי. בחזית תחנת העגינה יש נורית לד לחיווי ולוגו החברה.

 

להערכתנו, חזונם של המתכננים היה שלרוב נפעיל את היחידה בתצורה אלחוטית, ולכן מיקמו את התצוגה וחלק מכפתורי השליטה בחלק העליון של היחידה. פאנל השליטה כולל לחצני מגע תכלכלים נוחים, ואפשרות לכוונון העוצמה על ידי הסטת האצבע ימינה ושמאלה, בדומה למכשירי המגע של אפל. שאר לחצני השליטה (השמישים פחות בתפעול השוטף) מוקמו בצורה הגיונית באחוריה של היחידה. גם תושבת קלאסית לנגן או לטלפון לא תמצאו כאן; במקום זאת צורף כבל ייעודי לחיבור פיזי של המכשיר אל היחידה באחוריה לשמע וטעינה. בחלק האחורי ניתן גם למצוא חיבור 3.5 מ"מ לאמצעי שמע חיצוני (כבל לא מצורף), לחצן כיבוי והדלקה ראשי, לחצן מצב סוללה, לחצן עדכון קושחה, נורית מצב רשת אלחוטית ולחצן רשת אלחוטית.

 

היחידה ניתנת לתפעול באמצעות שלט רחוק מצורף. השלט דק מאוד ואינו כולל תצוגה או תאורה ללחצנים. העובדה שגם ביחידה הראשית התצוגה אינה כוללת את כלל הפרמטרים, יוצרת מצב בו לא ניתן לדעת, למשל, מה ערך הבס או הטרבל המכוון בזמן נתון. גם את ערכי העוצמה לא ניתן לדעת אלא רק על ידי הצצה במחוון העוצמה בחלק העליון. המלצתנו לשאת את השלט עמכם כאשר תניידו את היחידה אל מחוץ למשכנה הקבוע, על מנת ליהנות מכלל הפיצ'רים.

 

 
תושבת קלאסית לנגן או לטלפון לא תמצאו כאן; במקום זאת צורף כבל ייעודי לחיבור פיזי של המכשיר אל היחידה
 תושבת קלאסית לנגן או לטלפון לא תמצאו כאן; במקום זאת צורף כבל ייעודי לחיבור פיזי של המכשיר אל היחידה    צילום: יח"צ 
 

iHome IW1 מותאם במיוחד למכשירים מבית היוצר של אפל, ומציע את מלוא האפשרויות באמצעותם.
הוא תומך בחיבור ישיר של iPod Touch מדורות 1-4, iPod Nano מדורות 2-6, iPhone 3GS/4 וכן iPad הראשון והשני - כל אלה זמינים לתפעול בחיבור החוטי. בתכונת ה-Airplay (הזרמת אודיו על גבי רשת אלחוטית) של אפל תומכים iPod Touch בדורות 2-4, אייפון 3GS ו-4 עם iOS 4.2 ומעלה, וכן שני הדורות של אייפד, ובאמצעות iTunes (10.1 ומעלה).

 

בחנות האפליקציות של אפל תמצאו כמה אפליקציות ייעודיות קיימות למכשיר, ובהן iHome Connect, iHome Sleep (שעון מעורר) ו-iHome Radio (רדיו אינטרנטי). בנוסף ניתן להשתמש באפליקציית Apple Remote לשליטה בפלייבק של ה-iTunes המתנגן דרך הרמקולים.

 

על מנת לבצע את ההפעלה הראשונית של היחידה, בכל אחת מהדרכים, תאלצו להיצמד לחוברת ההפעלה הנלווית או לחלופין לאפליקציית iHome Connectהנוחה. משתמשים עם שליטה במוצרי אפל ומחשבים שלא ידלגו על שלבים בהוראות ימצאו את ההפעלה נוחה וקלה; למשתמשים מאותגרים טכנולוגית נמליץ להסתייע בתמיכה. לאחר שהרשת האלחוטית הוגדרה בפעם הראשונה, ההפעלות הבאות יהיו באופן של "הדלק ונגן" מיד לאחר בחירת הרמקולים או לחיצה על אייקון ה-Airplay.שימו לב שניוד היחידה בין בתים או משרדים תחייב זיהוי מחודש של הרשת המקומית והגדרות. נוסיף עוד ונציין שהיחידה תומכת בהוספת 2 רמקולים נוספים (ברכישה בנפרד), ובמידה ותעשו כן זכרו שניגון סימולטני יכול להתבצע רק דרך iTunes.

 
תחנת עגינה iHome ‏IW1
 תחנת עגינה iHome ‏IW1   צילום: יח"צ 
 

עמידות ואיכות הבנייה

תחנת העגינה כוללת סוללת ליתיום-יון נטענת. הטעינה נעשית באמצעות בסיס הטעינה הנלווה, שבאופן תמוה לא שולב בגוף היחידה. מכשירי אפל יוטענו גם כן כאשר יחוברו פיזית אל היחידה באמצעות הכבל הנלווה, גם כאשר היא פועלת על סוללות. זמן טעינת תחנת העגינה עומד על כ-10 שעות. 

חיווי למצב הסוללה נקבל באמצעות נורית ה-LED הקדמית, וחיווי לסטטוס הסוללה כאשר היחידה לא מחוברת לבסיס הטעינה נקבל על ידי לחיצה על לחצן "מצב סוללה" באחורי היחידה. 

את היחידה הצלחנו להפעיל למשל של קצת למעלה מ-4 שעות מכובדות, כשלרוב המוזיקה הוזרמה אלחוטית והעוצמה נשקה לשיא. כמובן שעוצמה נמוכה יותר וחיבור עם כבל ישפר את זמן הסוללה (החברה טוענת לעד 12 שעות פעולה במחצית העוצמה).

 

ציון: 9 מתוך 10

 
תחנת עגינה iHome ‏IW1
 תחנת עגינה iHome ‏IW1   צילום: יח"צ 
 

משך פעולת הסוללה

לטעמנו, iHome IW1 תשמש לרוב להשמעת מוזיקה בבית או במשרד. היחידה מאסיבית וקשיחה וגם שוקלת לא מעט. יחידת הרמקולים מוגנת בגריל פלסטי ולא תפגע בקלות. החלקים הפגיעים בה הם בדמות כסוי הבד העדין המכסה אותה, ומשטח התצוגה והמגע בחלקה העליון.

 

ציון: 9 מתוך 10

 

לסיכום

הטוב

  • עיצוב מינימליסטי נאה
  • אפשרות להזרמה אלחוטית של מוזיקה
  • ניידת ונטענת
  • זמן סוללה טוב
  • אפשרות הוספת רמקולים

הרע

  • הפעלה ראשונית מאתגרת למי שאינו טכנולוג
  • תצוגה מוגבלת
  • סאונד שאינו מחמיא לכל סוגי המוזיקה

 

בשורה התחתונה

תחנת העגינה iHome IW1 היא אופציה חביבה בהחלט לאלה המחפשים תחנת עגינה עדכנית, בעיקר למוצרים של אפל. במחיר הוגן לטעמנו תיהנו מיחידה שתשתלב כרהיט יפה ואלגנטי בכל מדף בסלון או על שולחן משרדי; הניוד האלחוטי ברחבי הבית הוא בונוס מדליק, אך יש לזכור שאין מדובר כאן ברמקולים שמפיקים את הצליל המושלם.

 

פורסם לראשונה ב"Wisebuy"


ראו גם:

סקירה: שואב אבק רובוטי רומבה 770

מדפסת Pantum P1000: להדפיס בזול

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by