ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה מאוד מעניין מה שכתבת. רוצה ויאגרה צמחית? 
 
 יומני היקר, חזרתי אליך כי בך לא מטרידים אותי   
 
עידו רוזנטל

אחרי שהציפו לנו את המייל, את הפלאפונים ואת תוכנות המסרים המיידיים, הספאמרים עוברים לבלוגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאדם קלסי יש בלוג. הוא פתח אותו לפני שלוש שנים והוא כותב בו את דעותיו בנושאים שונים ומשונים. לאחרונה החל קלסי לקבל בבלוג שלו תגובות כמו "Sounds great!" ו-"Thanks for the information!" מאנשים עם שמות מוזרים כמו "On-line Gambling", "Free Poker" וכמובן, "Generic Viagra".

לא, לא מדובר בשמות יצירתיים במיוחד של קוראי הבלוג, אלא בדרך חדשה שמצאו הספאמרים החביבים (אוהבים אתכם הרבה, חבר'ה) כדי ליידע אותנו על שלל הדברים שהרשת מעוניינת לספק לנו. בנוסף, לסיבות הידועות (כסף, כסף וכסף) הצעד החדש מגיע כדי לשפר את מיקומו של המוצר במנועי החיפוש ובעיקר, כדי לתת מענה לשלל הצעות חוקי האנטי-ספאם שהולכות ותופסות תאוצה ברחבי העולם.

כרגיל, במקרים האלה, את ההצעות מנסחים פוליטיקאים ועורכי דין שמפספסים את העיקר ורוב החוקים עוסקים כיום בספאם שמגיע דרך תיבות הדואר בלבד. המשמעות היא שלספאמרים לא אכפת מכל החוקים, כי הם כבר יתקדמו לצעד הבא, במקרה הזה ספאם בלוגים.
 
 
לפני שאתם מתייאשים סופית, בואו נחזור שניה לתחילת הכתבה. זוכרים את אדם קלסי? ובכן, מר קלסי הנכבד לא התייאש, לא התעצבן ואפילו לא סגר את הבלוג. במקום זה הוא יצא למלחמה והביא את כל החבר'ה שיעזרו לו. קלסי פרסם בבלוג שלו מניפסט זועם שבו הסביר לספאמרים שהם התעסקו עם הקהל הלא נכון. "מה שאתם לא מבינים הוא שהבלוגרים הם לא משתמש האימייל הממוצע שאתם נוהגים להטריד, אנחנו שולטים במדיום שאותו אתם מנסים לנצל והתחלתם במלחמה שאינכם יכולים לנצח".

קלסי החל למחוק את ההודעות מייד כשעלו, וכשהן המשיכו להגיע ולהתרבות (כמו שהודעות ספאם נוהגות לעשות), הוא החל לאתר את כותבי ההודעות ולדווח לספקיות האינטרנט שלהם על המנהגים הנלוזים של המשתמשים. אם זה נשמע לכם כמו המון עבודה, אתם צודקים – אבל נזכיר לכם שקלסי לא עובד לבד. כמו במקרים דומים בעבר, התגייסה כל קהילת הבלוגים לעזרתו והם החלו לזרוק רעיונות לסיכול הנגע, לארגן החרמות על מוצרים שמפורסמים בספאם (יש מדינות שזה ממש עובד בהן) ולעזור עם עבודת הניקוי השחורה.

עדיין לא ברור איך הסיפור הזה יסתיים, אבל בכל מקרה יש לנו כאן סימני מאבק פעיל ראשונים של הגולשים עצמם בספאם. ומבחינתנו זו סיבה טובה לחיוך על השפתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by