ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זיכרון מפלסטיק 
 
 הדור הבא של השבבים   
 
מערכת חיים ברשת

שיטת אחסון חדשה תאפשר לשמור מידע על פלסטיק; השיטה פי 10 יותר יעילה בניצול מקום, אבל היא לא מאפשרת כתיבה מחדש על השבבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזינוק בכמות הידע מציב בעיות טכנולוגיות שדומה שקשה יהיה להתגבר עליהן. בין היתר, צריך למצוא מקום לאחסן את כל המידע הזה, אבל כמות הידע צומחת הרבה יותר מהר בשביל החוקרים, ובכל מקרה יותר מהר מהפיתוחים הטכנולוגים המאפשרים לשמור יותר מידע על פחות מקום.

שיטה אחסון חדשה (!) עשויה לפתור את המצב. ה-New Scientist מדווח כי חוקרים גילו דרך בה ניתן יהיה לשמור מידע על פלסטיק, המאפשרת לשמור מגהבייט של מידע על מילימטר מעוקב של שבב כזה. מדובר בפי 10 דחיסת מידע בנפח מאשר הזיכרון המגנטי הנוכחי.
 
 
את הטכנולוגיה פיתחו חוקרים מאוניברסיטת פרינסטון וממעבדות Hewlett Packard שבפאלו אלטו, קליפורניה. הם גילו שהעברת זרם גבוה דרך פולימר ושמו PEDOT הופך אותו ממוליך לחומר מבודד. כלומר, לחומר יש שני מצבים: מוליך ומבודד – שניתן לעבור מהראשון לשני באמצעות זרם חשמלי, כך שניתן לעבוד על הפולימר בשיטה הבינארית.

החיסרון של השיטה, הוא שהמעבר בין מצב המוליך של הפולימר למצב המבודד שלו הוא בלתי הפיך. כלומר, שיטת האחסון החדשה היא אולי מהירה וזולה יותר, אולם לא ניתן לכתוב מחדש על השבבים. לדברי החוקרים, השיטה עשוייה להיות אידיאלית בשביל מאגרי מידע גדולים כמו ארכיוני ספרים ותמונות, שצריכים לשמור מידע באופן פרמננטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by