ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רמדיה: אה... אולי בעצם זה הפינים אשמים 
 
 
עידו קינן

בעקבות פרשת הסוללות המתפוצצות, הכריזה נוקיה על מלחמה חסרת פשרות בזייפנים; קבלו את הזוכה הטריה בתואר "רני רהב של כבוד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית הסלולר נוקיה הכריזה הערב מלחמה על הסוללות המזוייפות, בספין עיתונאי שמאלץ אותך להוריד בפניה את הכובע. את ההודעה על המלחמה הוציא סגן נשיא בחברה, בעקבות הפרסומים האחרונים על התפוצצויות של מכשירים, והמחקר שהאשים את נוקיה ברשלנות בייצורן. כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום, Test-Aankoop, ארגון הצרכנות הבלגי שפרסם את המחקר, חזר בו בינתיים מהתוצאות.

בשבוע שעבר פורסמו תוצאות הבדיקה של Test-Aankoop, שנערכה בעקבות מספר רב של מקרים בהם התפוצצו טלפונים סלולריים של נוקיה במהלך שימוש רגיל. אנשי Test-Aankoop ביצעו בדיקה על מספר סוללות, והגיעו למסקנה שהסוללות חסרות מנגנון בטיחות, שאמור למנוע התחממות יתר שמובילה לפיצוץ במקרה של קצר חשמלי.

נוקיה הודתה שהיא יודעת על 20 מקרי התפוצצות בשנה האחרונה, אבל תלתה את האשם בשימוש בסוללות לא-מקוריות ומזוייפות.

אתמול נערכה פגישה בין נוקיה ל-Test-Aankoop. אנשי נוקיה הצליחו לשכנע את ארגון הצרכנות שייתכן שחלק מהסוללות שנבדקו, סוללות אשר נקנו על ידי אנשי הארגון בחנויות באופן אנונימי, היו מזוייפות. הדבר הוביל את את הארגון לחזור בו מתוצאות הבדיקה, ולקיים בדיקה חוזרת, עליה דיווחה נוקיה בהודעתה. "הבעיה הגדולה לצרכנים נותרה כשהיתה", אמר לחיים ברשת דובר Test-Aankoop, איבוֹ מצ'לס, "הצרכן לא יכול להבדיל בין סוללה מקורית למזוייפת".

בהודעה של נוקיה הערב נמסר כי במסגרת פשיטות שערכה ברחבי אירופה, הוחרמו והושמדו עשרות אלפי מוצרי נוקיה מזוייפים, ונחשף מידע על רשתות הזייפנים שיסייע להילחם בהן. סגן נשיא בחטיבת הסלולר של נוקיה, יאן יורמאליינן, אמר: "בטיחות הצרכנים היא בראש מעיינינו. אנחנו מאמינים שהצרכנים נופלים בלא-יודעין ורוכשים סוללות לא-בטוחות מאיכות נמוכה, ואנחנו נוקטים בצעדים אקטיביים להילחם בשורש הפעילות הזייפנית הבלתי-חוקית".

ואת מה שיש לו להגיד על הזייפנים, אורי דן לא היה אומר אפילו על הפלסטינים: "אנחנו מתעסקים עם אויב מאוד מתוחכם שהפך מאוד מיומן בייצור מוצרים, שלצרכן הממוצע נראים כמו אביזרי נוקיה מקוריים. כדי להימנע מלתת לזייפנים יתרון התחלתי על האמצעים שלנו נגד זיוף, אנחנו מעכבים בכוונה מידע כזה עד שהתוכנית [נגד הזייפנים] תוכרז רשמית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by