ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלישת חוטפי המחשבים 
 
 כרזת הסרט ``פלישת חוטפי הגופות``   
 
רויטרס

ז'אנר חדש של פשיעה מקוונת: האקרים סוחטים דמי חסות מחברות ומאיימים שיפילו להן את האתר באמצעות מחשבים הנגועים בווירוסים; היכונו למתקפת הזומבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כאילו שאין מספיק בעיות סביב פשיעה מקוונת, מביאים אליכם עברייני העולם הווירטואלי ז'אנר חדש של פשיעה באינטרנט, והפעם עם שיק מאפיונרי. מדובר בדמי חסות, פרוטקשן בלעז, שבשילוב עם חטיפת מחשבים מאפשרים סחיטה כספית מקוונת (cyber-blackmail).

העלייה במספר המחשבים המחוברים לפס רחב תרמה לעליית הז'אנר הזה, כיוון שהפכה מחשבים רבים לנגישים לתקיפה מצד וירוסים והאקרים למיניהם. האקרים יכולים להשתלט בקלות יחסית על מחשבים רבים ולהדביק אותם בווירוס. משנדבקו מספר רב של מחשבים, יכול ההאקר לשלוח לחברה כלשהי דרישה לתשלום, ולא – יפיל את האתר המסחרי של החברה.
 
 
אם החברה לא משלמת, ההאקר מפעיל את המחשבים שנדבקו בווירוס שלו, הפועלים כזומבים בשירותו, ואלה מבצעים תקיפת מניעת שירות (DDoS) על שרתי החברה. כלומר, כל אותם זומבים שולחים המון בקשות למידע מהאתר – עד שהוא נופל.

היעדים של התקפות סחיטה כאלה הם בדרך כלל בתי קזינו וירטואלים וקמעוניות, רבים מהם במזרח אירופה או בקריבים. מדובר בחברות שהשרתים שלהן לא מסוגלים לעמוד בהתקפה כזו, ולכן רבות מהן מעדיפות לשלם.

הפרוטקשן הגיע גם לבריטניה, והיחידה לפשיעה מקוונת במשטרת בריטניה ביקשה השבוע מחברות לדווח על התקפות על השרתים שלהם, בעקבות שורה של תקריות בזמן האחרון. "בסופו של דבר", אמר לרויטרס דובר היחידה, "מדובר בסחיטת הפרוטקשן הרגילה, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by