ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהו, נגמר המונופול 
 
 
מערכת חיים ברשת

שורה של תהליכים בעולם הלינוקס מציבים את תוכנת הקוד הפתוח כמתחרה עסקית רצינית למיקרוסופט; רואים לביל את הלבן בעיניים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשקט בשקט, מבלי ששמתם לב, הופכת לינוקס לאלטרנטיבה עסקית רצינית למיקרוסופט. שורה של התרחשויות בעולם הלינוקס עשויות להציב את תוכנת הקוד הפתוח כמתחרה אמיתית לחלונות גם בשוק הדסקטופ.

לפני כשבוע נודע כי חברת Novell תרכוש את משווקת הלינוקס SuSE ב-210 מיליון דולר, כשבמקביל IBM תשקיע בנובל 50 מיליון דולר. הרכישה תביא להחרפת התחרות בין SuSE ל-RedHat, המשווקת העיקרית של לינוקס בארצות הברית, אולם היעד העיקרי של נובל הוא להכניס למיקרוסופט.

גם ל-RedHat תוכניות משלה. בכוונת החברה לשפר את מערכת ההפעלה לחברות ומשתמשים עסקיים, כך לפי פרזנטציה שערך סגן הנשיא, בריאן סטיבנס, בכנס בבוסטון. החברה מתעתדת להפוך את לינוקס לקלה יותר לשימוש, לפשט ולשכלל את הממשק שלה וכן לאפשר עבודה עם תוכנות מיקרוסופט למיניהן.

אולם ייתכן שהתפנית המשמעותית ביותר היא זו עליה הכריזו Open Source Development Lab. ה-OSDL, המאגד את החברות הגדולות בתחום, עבד עד כה בעיקר על מאגרי מידע ופיתוח שרתים, אולם כעת הוא צפוי להשיק שלוחה חדשה, שתתמקד בתוכנות דסקטופ.
 
 
התחרות בין לינוקס למיקרוסופט קיימת בעיקר בשוק השרתים, כששוק המשתמשים האישיים נותר הפקר לחברים של ביל גייטס. אולם אט אט מעדיפים ממשלות, גופים וחברות לשלב את תוכנת הקוד הפתוח גם במערך תוכנות הדסקטופ שלהם.

שלושת התהליכים במקביל יהפכו את לינוקס לנגישה יותר לכלל המשתמשים, ולא רק לגיקים מקצועיים ופוסט-מרקסיסטים למיניהם (מגזרים שאמנם זוכים להערכת והוקרת המערכת, אולם הם קטנים מדי בכדי להוות איום ממשי למיקרוסופט). מיקרוסופט עצמה מודעת לשינויים העוברים על השוק, ועל האיום ההולך ומתגבש עליה מצד לינוקס, אולם ביל גייטס וחבריו סבורים כי הגרסה החדשה של חלונות, הלונגהורן, תמשיך לשמור על הדומיננטיות של התאגיד בשוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by