ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ובכן, גדי, מוסרים לי שהבלגים לקחו אחריות על הפיצוץ 
 
 
עידו קינן

ייתכן שנוקיה לא אשמה בהתפוצצות הסלולריים; כך מודה ארגון הצרכנות הבלגי, שטען כי סוללות מקוריות של החברה לא בטוחות לשימוש; הארגון יבצע בדיקה מחודשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן שהסוללות המוּעדוֹת-לפיצוץ של נוקיה היו מזוייפות, כך מודה היום ארגון הצרכנות הבלגי Test-Aankoop. בעקבות הדברים, הארגון יערוך מחדש את המחקר שפרסם בימים האחרונים, בו טען שסוללות החברה לא מכילות מנגנון בטיחות שאמור למנוע התפוצצות.
 
 
המחקר נערך בעקבות מספר רב של מקרים, 20 בשנה האחרונה לפי נתוני נוקיה עצמה, של טלפונים סלולריים של החברה אשר התפוצצו במהלך שימוש רגיל. Test-Aankoop, ארגון צרכנות ותיק הממומן מדמי חבר, ביצע בדיקה בעשרות סוללות, והגיע למסקנה שבמספר דגמי סוללות, נוקיה לא הטמיעה מנגנון בטיחות שאמור למנוע התחממות יתר של הסוללות, מה שהוביל להתמוססותן ואף להתפוצצותן. הנתונים פורסמו גם במגזין הצרכנות הגרמני Stiftung Warentest, שותף של Test-Aankoop.

נוקיה טענה שתוצאות הבדיקה שגויות, וכי ההתפוצצויות נבעו משימוש בסוללות לא-מקוריות או מזוייפות: "שימוש בסוללות בסטנדרטים בעלי איכות נחותה עלול להוביל לתקריות כאלה. הדרך הטובה ביותר למנוע תקריות כאלה היא להשתמש אך ורק בתוספות מקוריות של נוקיה, ולרכוש אותן מסוחרים מורשים או מוכרים".

אתמול בבוקר הגיעו חמישה נציגים של נוקיה, שניים שיושבים בבירה בריסל ושלושה מהמטה הראשי בפינלנד, לפגישה עם אנשי Test-Aankoop בבלגיה. דובר Test-Aankoop, איבוֹ מצ'לס (Ivo Mechels) סיפר לחיים ברשת כי בשעות הערב המאוחרות הגיעו שני הגופים להסכם. "נוקיה שכנעה אותנו שיש הרבה סוללות פיראטיות בשוק", אמר מצ'לס. "ככל הנראה, חלק מהסוללות שבדקנו היו מזויפות. הסכמנו עם נוקיה שנקיים בדיקות חדשות, כנראה בשבוע הבא, על סוללות מקוריות שאנחנו נרכוש, ועל סוללות שנוקיה תספק לנו".

גם אם הסוללות של נוקיה בטוחות, הנושא לא פתור, הסביר מצ'לס: "הבעיה הגדולה לצרכנים נותרה כשהיתה: הצרכן לא יכול להבדיל בין סוללה מקורית למזוייפת. כשאנחנו בוחנים מוצר, אנחנו קונים אותו בחנויות שונות ברחבי הארץ באנונימיות. קנינו את הסוללות ביחד עם מכשירים סלולריים של נוקיה, או בנפרד תחת מותג נוקיה. זו בעיה".

נוקיה איימו עליכם בתביעה?
"לא. הם הגיעו אתמול בבוקר למטה של Test-Aankoop, ובמהלך היום שוחחנו על הצעדים שצריך לנקוט. זו בעיה גדולה לנוקיה, אבל גם לנו, כי אנחנו צריכים לעשות בדיקות בדרך הנכונה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by