ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גילו את אמריקה? 
 
 
מערכת חיים ברשת

משרד הפטנטים האמריקני יחליט האם חברת Eolas אכן המציאה את הטכנולוגיה (שמיקרוסופט גנבה לה) או שסתם לקחה בעלות על פטנטים שלא היו שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הפטנטים האמריקני יבחן מחדש את טענת חברת Eolas לפיה השתמשה חברת מיקרוסופט בטכנולוגיות של Eolasליצירת פלאג-אינים, אלפטים וסקריפטים בתוך דפדפן האינטרנט שלה, האקספלורר.

כזכור, לפני כחודשיים הפסידה מיקרוסופט במשפט נגד Eolas, הוכרחה לשלם חצי מיליארד דולר וכמעט ונכפה עליה לשנות את הדפדפן. השינוי במגמה חל לפני מספר ימים כשטים ברנרס לי, יו"ר קונסורציום האינטרנט (wc3), כתב למשרד הפטנטים מכתב נרגש ובו טען כי יש בידו הוכחות לפיהן הפטנטים ש-Eolas טענה לבעלות עליהם הסתובבו בשטח במשך זמן רב ולכן אינם שייכים לה.
 
 
סטפן קונין, ממשרד הפטנטים האמריקני אמר היום כי המכתב העלה שאלות לגבי כשירותם של 906 הפטנטים ולכן המשרד יבחן אותם מחדש.

במכתבו של ברנרס לי, הוא ציין כי במידה והפטנטים יאושרו ומיקרוסופט תצטרך לשנות את הדפדפן, עמודי אינטרנט רבים יפסיקו לעבוד, מתכנתים ייאלצו לכתוב מחדש את התוכנות שלהם וחופש הביטוי, העיקרון שעליו התבססה הרשת מיום הקמתה – יפגע. (אנחנו רוצים להזכיר שהאיש מדבר בעד מיקרוסופט).

ב- Eolas טוענים שדבריו של ברנרס לי כבר נדונו במשפט שניהלה החברה נגד מיקרוסופט והן נידחו ע"י בית המשפט. מייסד החברה, מייקל דויל, האשים את ה-wc3 בניסיון לעקוף פסק דין של בית משפט באמצעות חקיקה (פתאום כולם נהיו עמיר פרץ).

המקרה הזה הולך להיות מבחן למשרד הפטנטים, שאישר בעבר לחברות רבות לקבל זכויות על שלל המצאות שלאו דווקא היו שלהן. ההיענות המהירה שלהם לבקשה לבחינה מחדש, מרמזת אולי על הכיוון שמאבקי הכח האלה מתקדמים אליו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by