ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא שומעים 
 
 
עמיחי יעקבי

עמיחי יעקבי מסביר בעצב לאנשים של רדיו האינטרנט "קיק" שעוד לא קם הגולש שיקשיב לרדיו שלא עובד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהשנייה שקיק עלה לאוויר הוא מצא חן בעיני. עוד לפני שבכלל ידעתי מה יש שם כבר הבנתי שהולך להיות מעניין. הביקורות הראשונות, אפילו עוד לפני שהרדיו האינטרנטי הספיק לשדר שנייה אחת, כבר היו רוויות דם ושינאה. נשמע לי מבטיח.

כלבי השמירה של האינטרנט, שמדווחים על כל מה שזז כאן מיהרו לקרוע לגזרים את הסטארטאפ שרק נולד והסבירו תוך שהם מקנחים את הדם מהשפתיים, שרעיון עלוב כזה של רדיו מצולם ומשודר באינטרנט לא יתפוס לדעתם לעולם.

שום אתיקה מינימלית, שום רבע שעה של חסד, שום פרגון או סתם צ'אפחה מעודדת וחיוך חברי. דעה אישית קטנונית נמהלה בגרגירי אינפורמציה, תחושת בטן חמצמצה עטפה את מעט העובדות שמישהו ידע אז אחרי מסיבת העיתונאים לרגל השקת הערוץ.

וכך למדתי שיש את קיק ושאנחנו שונאים אותו. ולא פחות חשוב - ברור לנו שהוא הולך להיכשל, כי אנחנו, עיתונאי האינטרנט הרי מה-זה-מבינים בדברים כאלה.

שחיטה וירטואלית צינית, חובבנית מלאת רוע וחסרת חמלה.

ואז הקלקתי בפעם הראשונה בחיי על הלינק של קיק – ו… כלום לא עבד. היה משהו מקרטע, חלקיקי משפטים, אולי איזו תמונה גרעינית בנגן המדיה שלי, אבל שום דבר באמת לא זז.

עם כל הנכונות שלי לפרגן להם, לחבק אותם, להראות להם שאני כן נותן להם את ההזדמנות שמגיעה להם, פשוט לא היה שם כלום שאפשר להבין ממנו מה קורה מאחורי הקרטועים ושברי המילים.
 
 
הייתי בטוח שייקח להם יום יומיים לקרוא את מה שכתבו הגולשים בתגובות לביקורות עליהם ("לא שומעים דקה רצוף", "אי אפשר לשמוע"), לדבר עם הטכנאים שלהם, לחזק את השרתים ולהבטיח שידור איכותי ורצוף, כי בעיני הבעיה שלהם היתה אך ורק טכנולוגית.

אין שום דבר רע ברדיו מצולם ברשת. לגולשים תמיד יש מה להגיד ואם יושיבו מולם שדרן שיודע את המלאכה, הוא יכול להפוך את השיחות האלה לחומר מרתק. רק תדמיינו מצלמה שמתעדת שידור של "זהבי עצבני" ותבינו למה ציפיתי.

אבל הימים הראשונים עברו, חלפו שבוע ושבועיים ובקיק עדיין לא הצלחתי לצפות במשך יותר משלוש שניות רצופות. השידור המשיך לגמגם, התמונה לקרטע והרעיון כולו לצלוע מטה במהירות.

פעם בחודש חודשיים כשמישהו הזכיר אותם בשימחה גלוייה לאיד (אמרתי לכם שהם לא יצליחו?), עשיתי עוד ניסיון וכמה שעות אחר כך עוד אחד, ופעם אחר פעם קיק איכזב ולא סיפק את הסחורה.

היום כששמעתי שהם כבר מוותרים על הכל ועוברים סתם לשדר קליפים ברצף, עשיתי עוד ניסיון אחד אחרון ו… תנחשו מה? זה עובד. פתאום זה עובד. יש תמונה רצופה וקול. הכל פועל כמו שצריך. עכשיו נזכרתם?!

ואולי זה הלקח הכי חשוב שקיק למד בדרך הקשה, אבל אלה שיבואו אחריו יכולים להפנים כבר עכשיו – באינטרנט זה לפני הכל עניין של טכנולוגיה. מה שלא עובד, פשוט לא יצליח.

הגולשים חסרי סבלנות ושבעי אכזבות. לפני הכל תדאגו שהכל יפעל להם ובקלות – הדואר, הפורומים, התגובות, הרדיו, הסקרים, השידור, התמונה, הכל. כי אחר כך כשכבר תסדרו הכל ותתקנו, לא ישארו גולשים שיזכרו בכלל מי אתם. ולא משנה כמה הם היו פעם בעדכם. תשאלו את האנשים של קיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by