ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל יקטול לנו פופ-עף 
 
 אויש הוא נראה כל כך חמוד במדים   
 
מערכת חיים ברשת

בשנה הבאה תצרף מיקרוסופט קוטל פופ-אפים לדפדפן האינטרנט שלה. האם בכך נוכל סוף כל סוף להפרד לשלום מהמטרד הגדול ביותר ברשת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מתכוונת להוסיף אפשרות חסימת חלונות פופ-אפ לדפדפן האינטרנט אקספלורר. קוטל הפופ-אפים של מיקרוסופט יבוא כחלק מערכת השירות (Service Pack 2) לחלונות XP, על כך מדווח אתר CNET.

על ידי הוספת קוטל הפופ-אפים מצטרפת לשורה מתרחבת של יצרני דפדפנים שמאפשרים לגולשים להמנע מחלונות הפרסום הקופצניים המופיעים על כל שעל. אופרה, מוזילה ונטסקייפ שלושתן מעניקות לגולשים אפשרות זו. אולם עכשיו כשמיקרוסופט, החולשת על שוק הדפדפנים, מכניסה את האפשרות הזו, בהחלט יכול להיות שימים קשים צפויים לפופ-אפים.
 
 
ספקיות האינטרנט הגיבו אף הן לזעקה הציבורית שקמה כנגד מטרדי הפופ-אפ בשנים האחרונות ופעלו נגדן למרות ההפסדים הפוטנציאליים של מכירות פרסום. חברת EarthLink הייתה הראשונה מבין הספקיות שהציגה כלי חסימת פופ-אפים בשנת 2002. גם AOL לא נותרה מאחור והגדילה לעשות כאשר הבטיחה כי היא מפסיקה למכור פרסומות פופ-אפ לחברות חיצוניות. אח"כ הצטרפו גם מיקרוסופט, יאהו ו-SBC והציעו פתרונות שונים לבעיה. מי שלקחה את הקופה היא דווקא גוגל, שהעניקה אפשרות קטילת פופ-אפים יעילה למדי כחלק מסרגל הכלים שלה, הזוכה לפופולריות גבוהה.

צעדים אלה מייצגים את התיעוב העמוק שחשים הגולשים כלפי הפופ-אפים. כ-88 אחוזים מגולשי הפס הרחב ו-87 אחוזים מגולשי הדיאל-אפ בצפון אמריקה דיווחו כי החלונות הקופצניים מפריעים לחווית הגלישה, כך על פי מכון המחקר Forrester. אולם אך ורק 15 אחוזים טרחו להוריד תוכנה למניעת התופעה. הכללת קוטל שכזה במסגרת הדפדפן הפופולרי ביתר בשוק, תפשט את העניין עבור גולשים רבים.

"זהו אישור לכך שהפופ-אפים מפריעים מאוד לחווית המשתמש. הם סוג הפרסום השנוא ביותר", אמרה שרלין לי, אנליסטית בכירה במכון המחקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by