ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסייה נפתחת. לא לרבים, אולי לך, יהודון 
 
 
מערכת חיים ברשת

הכנסייה סובלת ממצוקת כוח אדם קשה. בצר לה, החליטה לפנות לגולשי האינטרנט כדי לנסות ולגייס חברים חדשים לצבא השמיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצבה של הכנסייה הקתולית לא משהו בימים אלו: מבחינה יחסית, מספר הנוצרים בעולם פוחת, וגם בתוך הנצרות דומה כי כנסיות אחרות מהוות אופצייה שווה יותר לגאולה, מלכות שמיים והתחמקות מכוחות האופל.

המצוקה העיקרית שמולה ניצבת הכנסייה היא מצוקת כוח אדם. בימי הזוהר (איפשהו בימי הביניים) היוו אנשי הכנסייה אחוז משמעותי מהאוכלוסייה, אבל כיום כפי הנראה כוחם של הכופרים התחזק, ורבים מייחסים יותר מדי חשיבות לסוגיית הפרישות, לסקס אפיל הכושל של אנשי כנסייה (שמשפטי הפדופיליה שלהם עושים כותרות) ולרייטינג הנמוך של דת בארצות מפותחות ועשירות.
 
 
בצוק העיתים החליט הכס הקדוש לשים מבטחו באינטרנט. אתמול (ב') נמסר מהכנסייה על פתיחת קמפיין לגיוס חברים חדשים לחלק מהמסדרים.

בין המסדרים שהצטרפו ליוזמה נמצא המסדר הווינסנטיאני (על שמו של הקדוש וינסנט דה פול). "כמו רוב הקהילות הדתיות, נעשנו מעטים יותר וזקנים יותר", אומר הכומר ג'ון מאהר, מנהל המנזר הווינסנטיאני בפילדלפיה, שמספר חבריו ירד מ-400 ב-1976 לכ-200 היום. המסדר פתח אתר לגיוס חברים, וכן החל להפיץ ברושורים על דיסקים כהכנה למסע פרסום שיתחיל בינואר.

לגבי הפרסום באינטרנט, אומר מאהר כי "יש יותר קהילות דתיות נוספות ודיוקסיות [שטח שיפוט דתי של בישוף] שעושות את זה מאשר אלה שלא". לדבריו, גם המסדרים היותר פופולריים נוקטים בשיטות פרסום דומות, "הישועים, הפרנסיסקנים [אולי המסדר הדתי הכי מגניב שיש], הדומיניקנים, הבנדיקטניים – כולם עושים את זה". הוותיקן הקצה אתר גג לכל יוזמות הגיוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by