ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב. תמות 
 
 שתיחנק   
 
עידו רוזנטל

היום לפני עשרים שנה התחולל מאורע שהשפיע על הרגלי המיחשוב של העולם כולו: הוא אמנם מעצבן כמו ילד בן חמש, אבל הווירוס בן עשרים (לנו יש חום גבוה)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הולדת הוא בדרך כלל אירוע משמח. הוא מסמל את בואו לעולם של מישהו אהוב או נערץ, ומצוין על ידי חגיגות ושירים.

היום אתם צריכים לחגוג יום הולדת בסגנון קצת אחר. לא נגיד לכם בדיוק מה לעשות, אבל שריפת תמונות של החוגג תתקבל בברכה. למרות שדווקא יש אנשים שהיינו מאחלים להם חגיגות כאלה, הפעם לא מדובר בחוגג אנושי, אלא במשהו שעשה לכם הרבה נזק בחיים – הווירוס הממוחשב.

בדיוק לפני עשרים שנה הציג סטודנט בשם פרד כהן את הווירוס הראשון שחובר כניסוי באבטחת מחשבים. זה היה וירוס די פשוט, שהתחבא בתוך תוכנה גרפית בשם VD שנועדה למחשבים מסוג VAX. אמנם גם לפני מר כהן היו אנשים שכתבו על האפשרות להזיק למחשבים באמצעות תוכנה, אולם הוא היה הראשון שסידר הדגמה לאפשרות הזו במציאות.
 
 
הווירוס של כהן בסך הכל הדגים כיצד הוא יכול להגיע לכל חלק במחשב, תוך שימוש בהרשאות של משתמשים שונים, אולם כפי שכולנו למדנו הוא סל את הדרך לרבים ורעים שבאו אחריו.

זמן קצר אחרי הצגת התכלית של כהן, החלו להיכתב וירוסים למחשבי IBM (ששלטו אז בשוק). הווירוס הראשון שפרץ לתודעה העולמית נקרא "Brain" והוא הגיח בשנת 1986 מערבות פקיסטן. אחריו הגיעו Lehigh, Jerusalem, Cascade ו- Miami. כל אותם וירוסים הופצו באמצעות דיסקטים והנזק שהם הצליחו לגרום, היה מזערי ולא משמעותי.

בשנות התשעים החלו אנשים להשתמש באימייל ולכותבי הווירוסים היתה עדנה. NIMDA האיום, מליסה המפחידה, וירוס האהבה ועוד רבים אחרים מטרידים מאז את מנוחתנו, מחשבינו ואימיילינו וגורמים לנו לחשוד בכל הודעה לא מזוהה שנוחתת לנו בתיבה. ואם זה לא מספיק, אז אתמול נתבשרנו שמומחים מאמינים שהשלב הבא של הווירוסים כבר בפתח ושבעתיד נסבול רק יותר ויותר (היום יש כבר יותר מ-60,000 וירוסים שונים).

אם אתם בכל זאת רוצים לחגוג, אתם מוזמנים לשתף אותנו ולהשאיר בתגובות את הווירוס הראשון שגאל את המחשב שלכם מבתוליו המאובטחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by