ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
במשפחות הכי טובות 

במשפחות הכי טובות

 
 
אודליה ברקין

קבלו את משפחת סופרנו: משפחת פרברים רגילה מניו-ג'רזי, עם טוויסט קטן - אבא טוני הוא מאפיונר שעוסק למחייתו ברצח, סחיטה ואיומים. חוץ מזה, יש לסופרנוס את כל הבעיות הרגילות של כל משפחה: חיי נישואים שוחקים, ילדים מתבגרים, חותנת מכשפה, ואפילו פסיכולוגית. ביום רביעי הם מגיעים לסלון שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
`אני כמו המלך מידאס, רק הפוך: כל מה שאני נוגע בו הופך לחרא`. טוני סופראנו
 `אני כמו המלך מידאס, רק הפוך: כל מה שאני נוגע בו הופך לחרא`. טוני סופראנו   
רשת HBO עושה זאת שוב. אחרי ששינתה את האופן שבו אנחנו מתייחסים למין, וגרמה לגברים לפקפק בכל שיחת נשים תמימה בעקבות "סקס והעיר הגדולה", היא מביאה לנו את הדרמה הכי אלימה ולא מצונזרת שיש, הסופרנוס, שמביאה הישר אל הסלון שלכם את החיים וההתרגשויות הישר מהעולם התחתון של ניו ג`רזי. הסדרה עתירת הפרסים, שמצולמת במקום התרחשותה, ניו ג`רזי וניו-יורק, מגיעה אלינו החל מיום רביעי, בערוץ שלוש.

ובכן, ראשית קצת רקע: משפחת סופרנו היא משפחה מהמעמד הבינוני הממוצע, שגרה בפרברי ניו ג`רזי. כמו בכל משפחה, הילדים מתבגרים, הנישואים הגיעו לשחיקה והבריאות היא לא מה שהייתה פעם. אבל המשפחה הזו היא משפחה במובן האיטלקי של המילה: מדובר במשפחת מאפיה. ככה שבין הפוטבול של יום שני לברביקיו של יום שבת, אבי המשפחה טוני, מנהל את עסקי העולם התחתון.

טוני נשוי לכרמלה (אידי פאלקו, זוכת גלובוס הזהב), ויש להם שני ילדים: מדואו (אחו, בעברית), המתבגרת החצופה, ואחיה הקטן טוני ג`וניור שבעיקר מקלל. לטוני יש דוד, ג`וניור, ואחיין בשם כריסטופר. אבל הכי חשוב ודי סודי - לטוני יש גם פסיכולוגית (לוריין בראקו). טוני החל ללכת לטיפול בעקבות התקף שהוא עבר, עקב הלחצים הקשים שהוא חשוף אליהם במסגרת עבודתו הכוללת רצח, סחיטה ואיומים.


 
צוות הסופרנוס. צילומים במקום ההתרחשות האמיתי (רויטרס)
 צוות הסופרנוס. צילומים במקום ההתרחשות האמיתי (רויטרס)   
השחקנים בסידרה הגיעו ברובם מתחום התיאטרון, וחלקם מהטלוויזיה. רובם ילידי ניו-יורק וסביבותיה, ואיטלקים במוצאם, כך שהם משתלבים יפה במאפיה של ניו ג`רזי. כך למשל סטיבן ואן זנדט, שמשחק את מנהל המועדון סילביו דאנטה, הגיע בכלל מהאי-סטריט בנד, להקתו המיתולוגית של ברוס ספרינגסטין, בעוד טוני סיריקו, שמשחק את פולי וולנאטס המתחכם, הוא בעצם אסיר משוחרר שבשלושים שנה האחרונות התרחק מפשע אמיתי ומאז שיחק פושע ובריון בכל מקום אפשרי.

אבל הכוכב הראשי של הסדרה, ואולי הליהוק המוצלח ביותר הוא ג`יימס גנדולפיני, הדון טוני סופרנו. אותו גנדולפיני הגיע בעיקר מתחום התיאטרון, והיה המום כשנבחר לתפקיד. עמיתיו לסידרה מספרים שבמהלך הצילומים הראשונים הוא היה ממלמל בסוף כל טייק: "הם בחרו את הפנים האלו, מה עובר להם בראש?"

סמוך לזכייתו בגלובוס הזהב, וכדי להשקיט את חוסר הביטחון שלו, העלתה HBO את שכרו ושינתה את חוזהו. זה מאוד לא מקובל בתעשיית הטלוויזיה שחוזה של שחקן משתפר עוד לפני תחילת העונה השניה של התוכנית, ואכן לרוע מזלה של הרשת מישהו הדליף את דבר ההעלאה, והרשת נאלצה לצ`פר גם את שאר חברי הצוות ואפילו את השחקנים בתוכניות האחרות שבהפקתה, עסק לא זול בכלל.

גנדולפיני עצמו משועשע והמום מהצלחתו. בראיון לשבועון אנטרטיינמנט וויקלי הוא ספר על הומלס שניגש אליו והביע הערצה. "איפה בדיוק הוא רואה כבלים?", תהה גנדולפיני. עוד הפתיעו אותו נשים שחומדות אותו ומציפות במכתבי אהבה את אתר הסדרה. זה אירוני במיוחד בהתחשב בעובדה שעד לא מזמן התפרסם גנדולפיני בעיקר בדמויות של אנסים ומכי נשים. ("שמונה מילמטר", "היא כל כך יפה").

 
מעל כולם, מרחפת דמותה השטנית של ליוויה סופרנו, אמו של טוני ששאובה רובה ככולה מדמות אמו של יוצר הסדרה, דייויד צ`ייס. צ`ייס אמר על אימו שהיא תמיד אמרה את מה שהיא חושבת, ללא שום צנזורה או רגישות. לדוגמה, מספר צ`ייס בראיון לאנטרטינמנט וויקלי, שבמלחמת ויטנאם היא אמרה לבנה יחידה שהיא מעדיפה לראות אותו מת על פני לראות אותו מתחמק מגיוס.

מאמא סופרנו, אלמנה חזקה מרירה ושתלטנית (בגילומה של ננסי מרצ`אנד, גם היא זוכת הגלובוס) משגעת את בנה טוני בהוראותיה והביקורת הבלתי נגמרת שלה. הסיבה להתנהגות המגעילה שלה, טוענת המאמא, היא הפרעת האישיות הגבולית ממנה היא סובלת (הפרעה ממנה סבלה גם אמו האמיתית של דייויד צ`ייס). אבל גם הצופים וגם בנה טוני, יודעים שמאחורי התנהגותה עומדים אנוכיות ורשעות. הפחד שלה מהאשפוז בבית אבות מביא אותה להוציא חוזה חיסול על בנה טוני, עצמה ובשרה. אכן, אמא למופת.

בקיצור, כמו שכבר הבנתם, וכמו שמראים נתוני הרייטינג של הסידרה, אתם הולכים לאהוב את הסופרנוס. מיום רביעי הקרוב, ובכל יום רביעי בשעה 21:45 בערוץ שלוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by