ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האוניברסיטה של RIAA 
 
 כי מהקמפוס באת ואל הקמפוס תשוב   
 
מערכת חיים ברשת

סטודנטים מאוניברסיטת פנסילבניה לא מבסוטים מהעסקה שנחתמה עם נאפסטר. שירות החינם עולה הרבה כסף והקשר בין נשיא האוניברסיטה לנשיא RIAA גם הוא קצת מסריח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר, כך התבשרנו, החלה אוניברסיטת מדינת פנסילבניה לתת לתלמידיה גישה חופשית וחוקית לשירות המוזיקה בתשלום נאפסטר. כולם הריעו לצעדה של האוניברסיטה שבחרה בדרך חינוכית ונחמדה להאבק בתופעת הפיראטיות ושיתוף הקבצים ברשת.

אך מסתבר שלא הכל וורוד ונחמד כפי שרשויות האוניברסיטה משתדלות להציג את הדברים. אתר הרג'יסטר מדווח על קבוצה קטנה של תלמידים שלא הייתה מאושרת מהעובדה שאוניברסיטה שלה משתפת פעולה ונעמדת ב-ר' לכבוד עולם התאגידים, והחלה במחאה נמרצת כנגד העסקה שסגרה האוניברסיטה עם נאפסטר.
 
ואחרי טקס הסיום, תגיד שלום למוזיקה
 ואחרי טקס הסיום, תגיד שלום למוזיקה   
תלמידי השנה האחרונה ג'ו ג'אזרב וצ'אד לינדל המטירו פליירים על הקמפוס, ובהם הם מבקשים מחבריהם הסטודנטים להחרים את רכישת המוזיקה ולעצור את המונופול שיש ללייבלים על תמלוגי המוזיקה. הסטודנטים התגייסו לפעולה לאחר שהוכרז על העסקה במסגרתה תספק נאפסטר לתלמידים מוזיקה, תוך שימוש בהרשאות DRM (ניהול זכויות דיגיטלי).

מימון העסקה מתבצע על ידי שימוש בתקציב הטכנולוגיה של האוניברסיטה, קרן שכל תלמיד חייב לתרום לה 160 דולרים בכל סמסטר (כך שבסופו של דבר, זה לא בדיוק מוזיקה חינם).

"אנו מנסים לעורר מודעות בקרב אנשים לגבי מה שקורה כאן", אמר ג'אזרב. "הרבה אנשים שואלים למה אנחנו לא יכולים לשמור את המוזיקה, והם רוצים להפסיק עם זה". מערכת הורדת השירים שמסופקת לתלמידים עובדת בשיטה הנקראת "tethered download" (הורדת קבצים רתומה). הסטודנטים יכולים לשמוע חינם את כל הקבצים שהם מורידים, כל עוד הם בתוך האוניברסיטה. לאחר שהם מסיימים ללמוד, קבצי המוזיקה מתפוגגים מאליהם. תלמיד שירצה לצרוב את המוזיקה להנאתו, יאלץ להיפרד לשלום מדולר אחד (פחות סנט) כל כל שיר שהוא צורב.
 
 
התלמידים גורסים כי עדיף להוציא את כספי האוניברסיטה על שדרוג מחשבי הקמפוס או שירותי IT אחרים, במקום להזרים סכומי כסף נאים ישר אל חיקה המלטף של תעשיית ההקלטות. ג'אזרב הציף את הקמפוס בעלונים ופוסטרים (שנעלמו בין לילה) המסבירים לסטודנטים כי מהכסף ש-RIAA אוספת רק חלקיק זעום עובר בעצם אל האמנים עצמם.

לדברי דובר האוניברסיטה טייסן קנדיג, האונירביטה רואה בשירות דרך לווסת את הורדות המוזיקה הבלתי-חוקיות. דבר שנעשה בעבר, ללא הצלחה יתרה. אז מאיפה הגיע הרעיון המקורי למלחמה בפיראטיות?

מסתבר שנשיא האוניברסיטה, גרהאם ספנייר, משמש גם כיו"ר משותף בוועדה לחינוך גבוה ותעשיית הבידור, שותפו לכסא הוא לא אחר מקארי שרמן, מי שמוכר יותר כנשיא של איגוד תעשיית ההקלטות של אמריקה (RIAA). ועם חברים כאלה, מה הפלא שהאוניברסיטה של פנסילבניה היא זו שתלמידיה נבחרו להיות שפני הניסוי הפאנקדליים של תעשית המוזיקה?

האוניברסיטה תוציא את גרסת הבטא של השירות באביב הקרוב, ומקווה להריץ את השירות במלואו בסתיו בשנה הבאה, כאשר השאיפה היא לשמש אות ומופת לאונבירסיטאות אחרות, על מנת שיאמצו את המודל הנ"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by