ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האולפנים נובחים והשיירה עוברת 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי מחשבים שמחו מאוד לקרוא על התוכנית החדשה לבטל את הורדות הסרטים ולגלות שהתעשייה (עדיין) נמצאת כמה צעדים מאחורי הטכנולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדרך כלל כשהארגונים חובבי הזכויות חוברים להם כדי לנסות ולמנוע החלפת קבצים, חולפים כמה שבועות עד שמגיע ההאקר התורן שמוצא דרך פשוטה להפליא לעקוף את השיטה ולהמשיך את חגיגת ההורדה הבלתי נגמרת. הפעם זה שונה. הפעם היו צריכים אולפני הסרטים רק להודיע על הטכנולוגיה שתגרום לנו להפסיק להוריד סרטים, כדי שמומחי המחשבים ירימו את עיניהם מהמסך, יצקצקו קצת ויגידו: זה מאוד מעניין מה שאתם אומרים. תודה.

למי שלא קרא חדשות (וגם לא לחץ על הלינק האחרון), נספר רק כי ועדת התקשורת הפדראלית הורתה ליצרניות המחשבים והטלוויזיות לכלול רכיבי ניהול זכויות יוצרים במוצריהן החל משנת 2005, כדי להילחם במחליפי הסרטים, הסדרות והשירים.
 
 
אדוארד פלטן, מדען מחשבים מפרינסטון (שוב הם?), טרח להזכיר לניו סיינטיסט ביובש ששמור רק לאנשי מחשבים, שלא משנה לכמה אנשים יש טלוויזיות "שומרות זכויות", מספיק שמישהו אחד מצליח לשבור את ההצפנה וכל האינטרנט יכול להוריד בשמחה.

גם דן וולך מאוניברסיטת רייס בטקסס לא צופה גדולות לרעיון האכיפה וטוען ש"הטכנולוגיות האלה יובסו" כי "תמיד יש דרך לעקוף אותן". הבעיה העיקרית שעומדת בפני השיטה החדשה היא, כמובן, העובדה שהמכשירים החדשים יתחילו להיכנס לשוק רק בשנת 2005 ושכל מי שיש לו מכשירים ישנים יוכל להמשיך ולחגוג.

הבעיה השניה, והיותר חמורה, היא שגם כאשר כל המכשירים בשוק יהיו "מוגנים", התוכן ימשיך להסתובב באוויר (ככה זה עם גלי טלוויזיה). וכבר היום יש תוכנות שהופכות גלי רדיו למוזיקה ללא מקלט ושיוכלו לעשות את אותו הדבר גם לגלי טלוויזיה בתוך זמן קצר.

בקיצור, כמאמר השיר הידוע של יהורם גאון, לא לא (ושוב) לא מנצחים אותנו כל כך מהר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by