ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שהאחרון יכבה את המסך 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי אבטחה חוזים שמתקפות הווירוסים על הגולשים רק ילכו ויגדלו. אם אתם סובלים מסוג כלשהוא של דיכאון – אל תקראו את הכתבה הזו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליל חורף קר. בחוץ משתוללת סופת וירוסים, הטלפון לא מפסיק לצלצל כשבצד השני מספרים לכם חברים על עוד נפגעים שנפלו קורבן, אבל אתם יודעים שאין ברירה ושצריך לבדוק אימייל. אתם ניגשים בחשש לתיבת הדואר, עולים במדרגות שם המשתמש והסיסמה ו...נושמים לרווחה. לא נדבקתם.

בום! כמו מתקפה של ולוסירפטורים, מזנקים עליכם שני וירוסים ממקום שלא חשבתם שהם יכולים להיות בו. תוך כדי ניסיונות הצלה של המסמכים האחרונים שלכם, אתם ממלמלים לעצמכם "משהו כאן לא בסדר, משהו כאן ממש לא בסדר". כתוביות פתיחה.

לא מדובר כאן בעוד תרגיל של סטודנט שנה א' לקולנוע, זהו התסריט שחוזים לכם מומחי אבטחה בריטים. על פי תחזית האימה, הווירוסים הבאים עלינו לרעה, לא יסתפקו בתיבות הדואר האלקטרוני ויכנסו לנו למחשבים (ולנשמה) דרך כל חור אפשרי.
 
 
אותם מומחים טוענים כי ההתקפות על המשתמשים רק ילכו ויגדלו וכי כמו שהבלאסטר ניצל את פרצת האבטחה שהותירה מיקרוסופט בפרוטוקול RPC, ינצלו וירוסי העתיד את שלל פרצות האבטחה שמיקרוסופט הותירה בדפדפן האקספלורר שלה, וכמו שאנחנו מכירים את מיקרוסופט – לא חסרות כאלה.

אחת הדרכים שבה אתם עלולים להידבק בווירוסים היא גלישה פשוטה באתרי אינטרנט. לינקים תמימים יפתו אתכם להיכנס למגוון אתרי אינטרנט (אם חשבתם על פורנו, זו הבעיה שלכם) ובשניה שתיכנסו, יחלו בוטים (bots) קטנים ולא ממש חביבים לאסוף עליכם מידע, לעשות לכם נזק באופן כללי ואפילו להתקין לכם תוכנות בלתי רצויות על המחשב.

ראס קופר, המדען הראשי בחברת האבטחה TruSecure, אומר שכשהוא מסתכל לעתיד מבחינת המשתמשים, הדרך מובילה לכיוון אחד בלבד. "אם אני שולח לך לינק לאתר, ואתה לוחץ עליו – אני יכול להתקין לך מה שאני רוצה על המחשב".

את הפיתרון שמציעים המומחים הבריטים, שמענו כבר מזמן בכלבוטק: לא להתפתות לעסקאות בשטח, לפתוח אימיילים רק מאנשים שמכירים ולגלוש לאתרים דרך המועדפים. זהו, אחרי שהרסנו לכם סופית את מצב הרוח, אתם יכולים לכבות את המחשב, להיכנס מתחת לפוך ולשקוע בדיכאון חורף אמיתי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by