ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוליטר למען עתיד ילדינו 
 
 הפסקת סוליטר, ולכתבה הבאה...   
 
מערכת חיים ברשת

מעתה אין צורך להחביא את חלון הסוליטר בבעתה בכל פעם שהבוס עובר במשרד; מחקר חדש (!) קובע: משחקי מחשב זה טוב לעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי מחשב פשוטים בעבודה יכולים לשפר את יעילות העובדים ואת סיפוקם ממקום העבודה, כך עולה מסקר חדש(!) שנערך בהולנד. חוקרים מאוניברסיטת אוטרכט בדקו את השפעת משחקי המחשב על שישים עובדים בחברת ביטוח הולנדית.

צוות החוקרים מדד את השינויי ברמת התפוקה והיחס כפלי מקום העבודה ומצא כי עובדים שמשחקים במשחקי מחשב במשרד, מרגישים הרבה יותר טוב לגבי מקום העבודה שלהם (לתשומת לב עורך חיים ברשת). כך על פי דווח של אתר ה-BBC.

חברות מסחריות רבות אוסרות על המשחקים אשר מגיעים כחלק סטנדרטי על גבי מערכות ההפעלה במחשבים רבים, בטענה כי מדובר בבזבוז זמנם היקר של העובדים. אולם לדברי החוקר הראשי, הפרופסור ג'פרי גולדשטיין, כמעט ולא נערכו מחקרים המראים אילו השפעות חיוביות יש למשחקי מחשב על פריון העבודה של העובדים, שביעות הרצון שלהם מהמשרה וצמצום תופעת ההיעדרות.
 
מגבירים את פריון העבודה
 מגבירים את פריון העבודה   
לאחר חיפוש ארוך אחר חברה שתסכים לארח את המחקר, חילקו אנשי הצוות באופן רנדומלי לקבוצות עובדים מקרב חמש מחלקות שונות. לחלק מהם הותר לשחק, למשך שעה אחת במהלך יום העבודה, משחקי חלונות פשוטים דוגמת סוליטר ושולה המוקשים, בעוד לקבוצות הבקרה אסור היה לשחק.

העובדים הגיימרים הונחו לנהל מעקב אחר הרגלי המשחק שלהם וכיצד הם מרגישים במהלך יום העבודה, והם נשאלו כיצד הם השתמשו בזמן המשחק שהוקצה להם במהלך יום העבודה. התוצאות הושוו כנגד הצורה בה הם חשו כלפי עבודתם והאופן בו הם ממלאים את חובותיהם.

בראיון ל-BBC אמר הפרופסור גולדשטיין כי "הקבוצות ששיחקו משחקי מחשב הראו שיפורים בשני התחומים הנסקרים". תוצאות המחקר הראו כי במקום להחשב כבזבוז הזמן של מקום העבודה, המשחקים יכולים להחשב כמעודדי פריון העבודה וככאלה שעוזרים לעובדים להרגיש טוב יותר כלפי המשרה שלהם.
 
 
מעתה לא יהיה צורך להחביא את חלון הסוליטר בבעתה בכל פעם שחושבים ששומעים את נשימתו של הבוס מקצה המסדרון. סיבוב של סוליטר יכול להיות הפסקה מצויינת באמצע היום ולעזור לאנשים לעבוד ביעילות רבה יותר כיוון שזה מעניק למוח שלהם הפסקה מביצוע משימות עבודה סבוכות.

לדברי פרופסור גולדשטיין המחקר נמצא עדיין בחיתולים וכל הממצאים הינם מקדמיים בלבד. הוא מתכנן לערוך מחקר גדול הרבה יותר, ולהשתמש במשחקים סבוכים יותר הכוללים החלטות אסטרטגיות ומשחק תפקידים. "אני משער כי למשחקים שונים יהיו השפעות שונות", אמר גולדשטיין. (אנחנו ממש היינו רוצים לראות איזו חברה תתיר לעובדיה לשחק GTA במקום העבודה ומה עשויות להיות התוצאות).

חלק מהמחקרים הקודמים של הפרופסור בתחום נערכו בקרב אוכלוסיית נשים מבוגרות המתגוררת בבית אבות.לאחר תקופה מסויימת בה שיחקו הנשים במשחקי מחשב, נאספו עדויות המצביעות על שיפור של ממש ביכולות הקוגנטיביות שלהן ובתחושת הרווחה הכללית שלהן.

הפרופסור גולדשטיין וצוותו הציגו את ממצאיהם העדכניים ביותר ב-Level Up, הכנס הראשון מסוגו של אגודת המחקר למשחקים דיגיטליים שנערך בהולנד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by