ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הספירה לאחור החלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

בקרוב תפסיקו להחליף קבצים. ככה לפחות חושב הממשל האמריקאי, שקבע כי בטלוויזיות הדיגיטליות החדשות תותקן טכנולוגיית ה-DRM למניעת שיתוף קבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וועדת התקשורת הפדראלית בארה"ב (ה-FCC) הורתה ליצרניות מחשבי ה-PC והטלוויזיות לכלול רכיבי ניהול זכויות יוצרים דיגיטליות (טכנולוגית ה-DRM השנויה במחלוקת) ולהטמיע אותם בתוך מוצריהם עד לחודש יולי 2005.

הוועדה מעוניינת למנוע מאנשים מהחלפת תוכניות טלוויזיה דיגיטלית (בשידור פתוח) וסרטים על גבי רשתות ה-P2P, ולהגן בכך על תעשיית הבידור מפני הבעיות אותן חווה בימים אלו תעשיית המוזיקה.
 
 
בהכרזה שמסר, אמר יו"ר הוועדה מייקל פאוול כי ההגנה הנ"ל חייבת להיות מנדטורית כיוון שבניגוד לרשתות הכבלים והטלוויזיה בהזמנה (pay-per-view) הרי ששידורי הטלוויזיה פתוחה (free to air) אינם מוצפנים.

משמעות ההחלטה היא שמעתה יחוייבו היצרנים להטמיע קוראי DRM במכשיר טלוייזיה דיגיטלית ובמחשבי PC, על מנת שאלו יוכלו לזהות את "תגי השידור" (broadcast flag), קוד דיגיטלי שיצורף לשידורים הדיגיטליים. מכשירים שלא יצויידו בטכנולוגיה, לא יוכלו להציג את השידורים.

מהות הטכנולוגיה היא לא לאפשר לאנשים להפיץ הלאה תוכניות אותן הקליטו מהטלוויזיה. בהחלט ניתן יהיה להקליט את התוכניות, אבל אי אפשר יהיה להעלות אותן לרשתות בלתי מאובטחות (או בעברית: רוצים לשתף? תשלמו. בעצם עזבו, אל תשתפו וזהו).

למרות שמדובר בחקיקה אמריקאית, הרי שכיוון ששוק הבידור שם הוא זה שמכתיב את הקצב לרוב העולם המערבי (אפילו בצרפת אוהבים תוכניות אמריקאיות), הרי שגם מדינות נוספות סביר שיאמצו תקן זה. באוסטרליה כבר פועלת תעשיית הטלוויזיה לאמץ את התקן.

ומה יעשו מחליפי הקבצים? סביר להניח שיימצא מי שימצא את הדרך לעקוף גם את ההגנות הללו, אם כי יש להניח שמי שירצה לשתף קבצים יצטרך להסתכל טוב טוב מאחורי הכתפיים, כי יהיה הרבה יותר קל לאתר אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by